Giulio Andreota Sold at Auction Prices

    • Julius Andres (1905-1991)
      Apr. 18, 2015

      Julius Andres (1905-1991)

      Est: Kč1,200 - Kč2,400

      Julius Andres (1905-1991) UNTITLED. 1940s - 1950s. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement, 120x81 mm (139x89 mm). Verso marked with authorial stamp. Condition A. Julius Andres (1905-1991) BEZ NÁZVU. 30. až 40. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatný papíru, původní autorská zvětšenina, 120x81 mm (139x89 mm). Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Pražský fotograf, malíř, sochař a technik, člen a starosta vinohradského Klubu fotografů amatérů. Studoval na Střední průmyslové škole v Praze, fotografoval od roku 1920. Věnoval se především portrétní tvorbě a ženským aktům. Jako jeden z prvních fotografoval baletky tančící v plenéru, někdy v duchu piktorialismu. Tématu ženské krásy se věnoval do roku 1947. Poté nastala dlouhá odmlka a k fotografování so opět vrátil až po roce 1974. Julius Andres (1905-1991) OHNE TITEL. 1930-1940. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Halbmattpapier, 120x81 mm (139x89 mm). Verso Künstlerstempel. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Julius Andres (1905-1991)
      Nov. 08, 2014

      Julius Andres (1905-1991)

      Est: Kč2,000 - Kč4,000

      Julius Andres (1905-1991) SADNESS. 1933. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, later author's press print. 234x167 mm (236x167 mm). Verso marked with authorial stamps, dating, name of the work and note. 'č. 3' in pencil. Condition A. Julius Andres (1905-1991) SMUTEK. 1933. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorský pressprint. 234x167 mm (236x167 mm). Verso značeno autorskými razítky, tužkou datace, název díla a pozn. „č. 3". Stav A. Julius Andres (1905-1991) TRAUER. 1933. Schwarzweiß-Fotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Press Print - vom Künstler gefertigt, 234x167 mm (236x167 mm). Verso mit Künstlerstempel versehen und mit Bleistift datiert, betitelt und nummeriert „č. 3". Zustand A. Odhadní cena: 4 000 - 5 000 Kč / 146 - 183 € 4 000 - 5 000 CZK / 146 - 183 €

      Auction House Zezula
    • Julius Andres (1905-1991)
      Nov. 08, 2014

      Julius Andres (1905-1991)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Julius Andres (1905-1991) MORNING BATH. 1931. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, later author's press print. 234x167 mm (236x167 mm). Verso marked with authorial stamps, dating, name of the work and note 'č. 6' in pencil. Condition A. Julius Andres (1905-1991) RANNÍ KOUPEL. 1931. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorský pressprint. 234x167 mm (236x167 mm). Verso značeno autorskými razítky, tužkou datace, název díla a pozn. „č. 6". Stav A. Julius Andres (1905-1991) MORGENBAD. 1931. Schwarzweiß-Fotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Press Print des Künstlers, 234x167 mm (236x167 mm). Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift datiert, betitelt und nummeriert „č. 6". Zustand A. Odhadní cena: 5 000 - 7 000 Kč / 183 - 256 € 5 000 - 7 000 CZK / 183 - 256 €

      Auction House Zezula
    • Julius Andres (1905-1991)
      Nov. 08, 2014

      Julius Andres (1905-1991)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Julius Andres (1905-1991) WILL-O'-THE-WISP. 1974. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 179x243 mm. Verso marked with two authorial stamps, in pencil 'č. 5.', name of the work and dating. Condition A. Julius Andres (1905-1991) BLUDIČKY. 1974. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 179x243 mm. Verso značeno dvěma autorskými razítky, tužkou „č. 5.", název díla a datace. Stav A. Julius Andres (1905-1991) IRRLICHTER. 1974. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 179x243 mm. Verso zweimal mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift nummeriert „č. 5.", betitelt und datiert. Zustand A. Odhadní cena: 5 000 - 7 000 Kč / 183 - 256 € 5 000 - 7 000 CZK / 183 - 256 €

      Auction House Zezula
    • Julius Andres (1905-1991)
      Nov. 08, 2014

      Julius Andres (1905-1991)

      Est: Kč8,000 - Kč16,000

      Julius Andres (1905-1991) SPRING. Ca. 1930. Black and white tinted silver bromide photograph on semi-matte paper, original authorial enlargement. 353x295 mm. Verso marked with authorial stamp, name of the work in blue ink, author's name and address, and note 'C.: Brom'. Dating 1930 added in pen, probably by somebody else's hand, also the note 'Maďarsko 5. salon' (Hungary, 5th salon), numbered. Condition A. Julius Andres (1905-1991) FRÜHLING. Cca 1930. Černobílá tónovaná bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 383x295 mm. Verso značeno autorským razítkem, modrým inkoustem název díla, jméno a adresa autora a poznámka „C.: Brom". Tužkou, pravděpodobně cizí rukou, doplněna datace 1930, dále poznámka „Maďarsko 5. salon", očíslováno. Stav A. Julius Andres (1905-1991) FRÜHLING. Ca. 1930. Schwarzweiß-Fotografie, getönt, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Halbmatt-Papier, 383x295 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, in blauer Tinte betitelt und bezeichnet - Name und Adresse des Künstlers und Notiz: „C.: Brom", von fremder Hand (?) mit Bleistift datiert 1930 und bezeichnet „Maďarsko 5. salon", nummeriert. Zustand A. Julius Andres - pražský fotograf, malíř, sochař a technik, funkcionář vinohradského Klubu fotografů amatérů. Studoval na Střední průmyslové škole v Praze, fotografoval od roku 1920. Věnoval se především portrétní tvorbě a ženským aktům. Jako jeden z prvních fotografoval baletky tančící v plenéru, někdy v duchu piktorialismu. Tématu ženské krásy se věnoval do roku 1947. Poté nastala dlouhá odmlka a k fotografování se opět vrátil až po roce 1974. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 513 - 586 € 14 000 - 16 000 CZK / 513 - 586 €

      Auction House Zezula
    • [CZECH PHOTOGRAPHY] ANDRES, JULIUS. Group of eleven images.
      Apr. 08, 2013

      [CZECH PHOTOGRAPHY] ANDRES, JULIUS. Group of eleven images.

      Est: $1,200 - $1,800

      [CZECH PHOTOGRAPHY] ANDRES, JULIUS. Group of eleven images. Gelatin silver prints, the largest 6 3/4 x 4 3/8 inches (172 x 112 mm), all with Andres' stamp on rear. A very attractive group of Andres' fine nude studies.

      DOYLE Auctioneers & Appraisers
    • Tschechische Fotografien, 5 Aktfotos, davon 4x
      Jul. 28, 2012

      Tschechische Fotografien, 5 Aktfotos, davon 4x

      Est: €140 - €168

      Tschechische Fotografien, 5 Aktfotos, davon 4x Julius Andres (1905-1991), mit Fotografenstempel, 4x je ca. 13x18cm, Altersspuren, 1x M. Voijr, sitzender Akt als Monatsblatt, ca.23.5x18cm