Marcel Emile René Arnould Sold at Auction Prices

Sculptor, Painter

        • MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre Sculpture en bronze. Monnogramée MA et numérotée 13/50Bronzen sculptuur. Gemonogrammeerd MA en genummerd 13/50Bronze sculpture. Monnogrammed MA and numbered 13/5022.5 x 22 x 18 cm
          Sep. 24, 2024

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre Sculpture en bronze. Monnogramée MA et numérotée 13/50Bronzen sculptuur. Gemonogrammeerd MA en genummerd 13/50Bronze sculpture. Monnogrammed MA and numbered 13/5022.5 x 22 x 18 cm

          Est: €1,800 - €2,000

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre Sculpture en bronze. Monnogramée MA et numérotée 13/50 Bronzen sculptuur. Gemonogrammeerd MA en genummerd 13/50 Bronze sculpture. Monnogrammed MA and numbered 13/50 22.5 x 22 x 18 cm

        • MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre
          May. 27, 2024

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre

          Est: €1,500 - €2,500

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre Bronze doré poli Verguld brons gepolijst Polished gilt bronze 41 x 31 x 15,5 cm

          Dec. 10, 2023

          Est: €1,800 - €2,500

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre Monogrammé et numéroté 14/50 Bronze à patine dorée Gemonogrammeerd en genummerd 14/50 Brons met gouden patina Monogrammed and numbered 14/50 Bronze with golden patina 23 x 22 x 13 cm

        • Sculpture: Bronze - Untitled - 22/50 monogrammed MA ARNOULD Marcel
          Jul. 02, 2023

          Sculpture: Bronze - Untitled - 22/50 monogrammed MA ARNOULD Marcel

          Est: €1,500 - €2,000

          Sculpture Bronze -Sans titre- 22/50 monogrammé MA *ARNOULD M.* (Marcel) (1928-1974) 22.5x22x18cm Sculpture: Bronze - Untitled - 22/50 monogrammed MA ARNOULD Marcel

          Monsantic.com
        • MARCEL ARNOULD (1924-1978) - Sans titre
          Apr. 23, 2023

          MARCEL ARNOULD (1924-1978) - Sans titre

          Est: €1,800 - €2,500

          MARCEL ARNOULD (1924-1978) Sans titre Monogrammé et numéroté 33/50. Bronze à patine dorée. Gemonogrammeerd en genummerd 33/50. Brons met gouden patina. Monogrammed and numbered 33/50. Bronze with golden patina. 23 x 20 x 13 cm

          Cornette de Saint-Cyr-Bruxelles
        • Sculptures ARNOULD Marcel (1928 - 1974) "S 58" en bronze doré poli. Monogrammé M.A. pour Marce
          Apr. 27, 2022

          Sculptures ARNOULD Marcel (1928 - 1974) "S 58" en bronze doré poli. Monogrammé M.A. pour Marce

          Est: €800 - €1,200

          Sculptures ARNOULD Marcel (1928 - 1974) "S 58" en bronze doré poli. Monogrammé M.A. pour Marcel Arnould et daté (19)73. Numéroté 37/50. Ecole belge. (Légers coups). H.:+/-14,4cm. L.:+/-26cm.

        • MARCEL ARNOULD (1928-1974) Pendentif. Or, argent, pyrite et lapis lazzuli.
          Jun. 15, 2021

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Pendentif. Or, argent, pyrite et lapis lazzuli.

          Est: €1,000 - €1,500

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Pendentif. Or, argent, pyrite et lapis lazzuli. Pièce unique. Signée. Goud, zilver, pyriet en lapis lazzuli. Uniek stuk. Gesigneerd. H: 10 cm

        • MARCEL ARNOULD (1928-1974) - Sans titre, 1973.
          May. 31, 2021

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) - Sans titre, 1973.

          Est: €1,500 - €2,000

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre, 1973. Sculpture en bronze doré poli. Monogrammé, daté et numéroté 42/50 sur la base. Sculptuur in gepolijst verguld brons. Gemonogrammeerd, gedateerd en genummerd 42/50 op de voet. 15 x 26 x 11 cm

        • MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre. Nickel. Nikkel. 18 x 44,5
          Feb. 07, 2021

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre. Nickel. Nikkel. 18 x 44,5

          Est: €1,200 - €1,500

          MARCEL ARNOULD (1928-1974) Sans titre. Nickel. Nikkel. 18 x 44,5 x 16 cm

        • Arnould Marcel (1928 - 1974) Belgium - S58 (1973)
          Sep. 26, 2020

          Arnould Marcel (1928 - 1974) Belgium - S58 (1973)

          Est: €800 - €1,200

          Sculpture - Bronze - Polished - On a black marble base - Monogram '73 - Ex. nr. 6/50

          De Vuyst
        • Marcel Arnould - (1928-1974)
          Jun. 18, 2020

          Marcel Arnould - (1928-1974)

          Est: €1,500 - €2,000

          Marcel Arnould (1928-1974) Sans titre Bronze doré poli. Gepolijste gouden brons.

        • Arnould Marcel (1928-1974) : Sculpture vers 1970, "Flèche", bronz
          Mar. 16, 2020

          Arnould Marcel (1928-1974) : Sculpture vers 1970, "Flèche", bronz

          Est: €1,800 - €2,400

          Arnould Marcel (1928-1974) : Sculpture vers 1970, "Flèche", bronze poli, monogrammée et numérotée 8/50 exemplaires, dim: 23 x 20 x 13 cm

          Salle de Ventes Saint-Job
        • *MARCEL ARNOULD (1928-1974)
          Mar. 20, 2018

          *MARCEL ARNOULD (1928-1974)

          Est: €1,200 - €1,500

          *MARCEL ARNOULD (1928-1974) 'S32' Gepolijst brons. Niet getekend. Kleine restauratie. Herkomst: collectie Verhoeven, Lennik Expo & Lit.: D'Huart Nicole, Expo Marcel Arnould, Museum van Elsene, 26,10,1978-10,12,1978, tent. cat. nr 30, ill; Galerie Carrefour, Marcel Arnould, Brussel, 1968, cat nr. 7, ill. 50 x 50 x 22 *MARCEL ARNOULD (1928-1974) 'S32' Epreuve en bronze poli. Pas signée. Petite restauration. Provenance: mr et mme Verhoeven, Lennik 50 x 50 x 22 *MARCEL ARNOULD (1928-1974) 'S32' Polished bronze. Not signed. Small restoration. Provenance: collection Verhoeven, Lennik Expo & Lit.: D'Huart Nicole, Expo Marcel Arnould, Museum of Elsene, 26,10,1978-10,12,1978, expo cat. nr 30, ill; Galerie Carrefour, Marcel Arnould, Brussels, 1968, cat nr. 7, ill. 50 x 50 x 22

        • *MARCEL ARNOULD (1928 - 1974)
          Mar. 20, 2018

          *MARCEL ARNOULD (1928 - 1974)

          Est: €6,000 - €8,000

          *MARCEL ARNOULD (1928 - 1974) Zonder titel. Zwart staal. Niet getekend. Herkomst: collectie Verhoeven, Lennik Expo & Lit.: D'Huart Nicole, Expo Marcel Arnould, Museum van Elsene, 26.10-10.12.78, tent. cat. nr 15, ill. Marcel Arnould, Les Temps Mêlés, Verviers, 1964, cat nr. 31 (als ‘sculptuur voor een winkel, architect René Stappels (sic), collectie Mr & Mme Fontaine, Brussel’) Marcel Arnould studeerde schilderkunst aan de Academie van Brussel, maar legde zich vanaf 1958 op de beeldhouwkunst. Zijn abstracte werken getuigen van een grote lyrische expressiviteit. Deze twee sculpturen zijn typevoorbeelden van de dualiteit die zo kenmerkend is voor het oeuvre (en de persoonlijkheid) van de kunstenaar, wiens werk een weerspiegeling is van zijn obsessie voor de dood en zijn zoektocht naar het absolute. Afhankelijk van zijn gemoedstoestand kiest hij voor ‘warm’ (zwartstaal) of ‘koud’ (massief nikkel) materiaal. Deze materialen bepalen op hun beurt de vorm: de eerste verbeelden een grotere magie, de tweede een groter dynamisme. De grote sculptuur ‘Zonder titel’ dateert uit 1961. In deze periode zien we gelijkaardige magische sculpturen verschijnen in zwart staal: “een verzameling interplanetaire vogels en insecten, staande op frêle poten, of spichtige voelsprieten uitstekend naar de ruimte” (Jacques Van Lennep, geciteerd door D'Huart). Deze zwartstalen beelden met hun magische, fantastische vormen roepen zijn fantasmen op: hier toont hij zich op zijn scherpst, het meest agressief, het wreedst, het meest onrustig. 'S32' is dan weer een voorbeeld van een ‘koude’ sculptuur. Het werk dateert uit 1965. Op dat moment wisselt Arnould agressiviteit in voor kracht. In de nikkelbeelden verloopt deze evolutie geleidelijker, dynamiek blijft het hoofdkenmerk. Deze beelden met hun verticale stuwing, hun kosmische, dynamische vormen symboliseren snelheid, ruimte, worden beweging, 'willen niets liever dan zich losmaken en naar het oneindige doorstoten' (André Jocou geciteerd door D'Huart). Zijn werk bevindt zich o.a. in de Koninklijke Museum voor Schone Kunsten van Brussel, het Museum van Elsene en het Middelheim te Antwerpen. Bron: D'Huart Nicole, Expo Marcel Arnould, Museum van Elsene, 26.10-10.12.1978. 228 x 137 x 81 *MARCEL ARNOULD (1928 - 1974) Sans titre. Epreuve en tôle, à patine noire. Pas signée. Provenance: mr et mme Verhoeven, Lennik; Expo: Ixelles, rétrospective Marcel Arnould, 26.10-10.12.1978, cat nr. 15, ill Verviers, Marcel Arnould, Les Temps Mêlés, 1964, cat nr. 31 (comme ‘sculpture pour un magasin, architecte René Stappels (sic), collection Mr & Mme Fontaine, Brussel’) 228 x 137 x 81 *MARCEL ARNOULD (1928 - 1974) Untitled. Black steel. Not signed. Expo: Elsene, retrospective Marcel Arnould, 19.9-10.12.1978, ill cat. 15 Provenance: collection Verhoeven, Lennik Expo & Lit.: D'Huart Nicole, Expo Marcel Arnould, Museum of Elsene, 26.10-10.12.1978, expo cat. nr 15, ill. Marcel Arnould, Les Temps Mêlés, Verviers, 1964, cat nr. 31 (als ‘sculpture made for a store, architect René Stappels (sic), collection Mr & Mme Fontaine, Brussels’) 228 x 137 x 81

        • Marcel ARNOULD (1928-1974), vers 1970 Importante sculpture en acier découpé et soudé et quartz
          Oct. 22, 2016

          Marcel ARNOULD (1928-1974), vers 1970 Importante sculpture en acier découpé et soudé et quartz

          Est: €5,000 - €7,000

          Marcel ARNOULD (1928-1974), vers 1970 Importante sculpture en acier découpé et soudé et quartz 150 x 90 x 72 cm

          Carvajal SVV
        • Marcel Arnould (1928-1974) Composition, 1969
          Jun. 21, 2016

          Marcel Arnould (1928-1974) Composition, 1969

          Est: €100 - €200

          Marcel Arnould (1928-1974) Composition, 1969 Graphite sur papier Monogrammé et daté Potlood op papier Monogram en gedateerd 40 x 30 cm

        • Marcel Arnould (1928-1974) Sans titre Bronze à patine dorée Monogrammé et n
          May. 23, 2016

          Marcel Arnould (1928-1974) Sans titre Bronze à patine dorée Monogrammé et n

          Est: €2,000 - €3,000

          Marcel Arnould (1928-1974) Sans titre Bronze à patine dorée Monogrammé et numéroté 34/50 Brons met goude patina Gemonogrammeerd en genummerd 34/50 H 22 cm L 18 cm P 13cm

        • Marcel Arnould (1928-1974). Dimensions: 0m30 x
          Feb. 14, 2012

          Marcel Arnould (1928-1974). Dimensions: 0m30 x

          Est: €60 - €80

          Marcel Arnould (1928-1974). Dimensions: 0m30 x 0m24

          Galerie Moderne
        • MARCEL ARNOULD 1928 - 1974 Belgian School
          Dec. 08, 2007

          MARCEL ARNOULD 1928 - 1974 Belgian School

          Est: €1,500 - €2,000

          MARCEL ARNOULD 1928 - 1974 Belgian School COMPOSITION Sculpture 41 x 32 x 16 cm - Bronze - Polished

          De Vuyst