Jan Beran Sold at Auction Prices

Photographer, b. 1913 - d. 2003

    • Jan Beran (1913-2003)
      Oct. 07, 2017

      Jan Beran (1913-2003)

      DON’T RISK. 1979. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 256x340 mm. Photographer’s stamp, as well as titled, signed and dated in ink and other annotations in pencil on the verso.  Condition A/B. Slightly crumped lower right part, slightly peeled off emulsion in upper right corner, residues of tape on the verso. NERISKUJ. 1979. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 256x340 mm. Verso značeno autorským razítkem, perem název díla, podpis autora, datace, další poznámky tužkou.  Stav A/B. Vpravo dole lehce pokrčeno, v pravém horním rohu nepatrně odloupnutá emulze, verso zbytky lepicí pásky po adjustaci.   RISKIERE NICHT. 1979. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 256x340 mm. Verso Künstlerstempel, in Feder Werktitel, signiert, Datum, andere Notizen in Bleistift. Zustand A/B. Rechts unten leicht gefaltet, in der rechten Ober-Ecke etwas geschälte Emulsion, Verso Klebebandreste.

      Auction House Zezula
    • Jan Beran (1913-2003)
      Oct. 10, 2015

      Jan Beran (1913-2003)

      Est: Kč7,000 - Kč9,000

      Jan Beran (1913-2003) ON THE CHAIROPLANE II. 1986. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 175x236 mm. Verso marked with authorial stamp, author’s signature, dating and note ‘Brno’ in black ink. Condition A. Jan Beran (1913-2003) NA ŘETÍZKOVÉM KOLOTOČI II. 1986. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 175x236 mm. Verso značeno autorským razítkem, černým inkoustem podpis autora, datace a poznámka „Brno“. Stav A. Jan Beran (1913-2003) AUF KETTE KARUSSELL II. 1986. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 175x236 mm. Vom Künstler gestempelt, mit schwarze Tinte signiert und datiert, Notiz „Brno“. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jan Beran (1913-2003)
      Nov. 08, 2014

      Jan Beran (1913-2003)

      Est: Kč3,500 - Kč7,000

      Jan Beran (1913-2003) ON A WEIR. 1946 / after 1993. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, later authorial enlargement. 300x238 mm. Verso marked with authorial stamp, signed in black ink, name of the work, dating, number of the negative and note 'v. 26' in pencil. Condition B (on the left side several small tears). Jan Beran (1913-2003) NA SPLAVU. 1946 / po roce 1993. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina. 300x238 mm. Verso značeno autorským razítkem, podepsáno černým inkoustem, tužkou název díla, datace, číslo negativu a pozn. „v. 26". Stav B (na levé straně několik trhlinek). Jan Beran (1913-2003) AM WEHR. 1946 / nach 1993. Schwarzweiß-Fotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, später vom Künstler vergrößert, 300x238 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Tinte signiert, betitelt und datiert, Negativnummer und „v. 26" mit Bleistift. Zustand B (links leicht angerissen). Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč / 220 - 293 € 6 000 - 8 000 CZK / 220 - 293 €

      Auction House Zezula
    • Jan Beran (1913-2003)
      Nov. 08, 2014

      Jan Beran (1913-2003)

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Jan Beran (1913-2003) LOVERS AT THE BALTIC SEASIDE. Ca. 1980. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 295x360 mm. Verso marked with authorial stamp, the author's signature in pencil. Condition A. Jan Beran (1913-2003) MILENCI NA BALTU. Cca 1980. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 295x360 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora. Stav A. Jan Beran (1913-2003) LIEBESPAAR AN DER OSTSEE. Ca. 1980. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 295x360 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift signiert. Zustand A. Jan Beran - český fotograf a filmař. Fotografovat začal v deseti letech. V roce 1937 vstoupil do brněnského Klubu fotoamatérů. Nejdůležitějším obdobím jeho tvorby byla 40. léta. Zaměřoval se zejména na nearanžovanou exteriérovou fotografii, např. momentky z dětských pouličních her, vyznačující se silnou energií a dramatičností, a exteriérové portréty. Předjímal tak např. tvorbu Dagmar Hochové a zajímavou dobovou paralelu tvořil k práci newyorské fotografky Helen Levittové. Vydal rovněž dvě odborné publikace o fotografii (Pohybová fotografie a Stavba obrazu). Po převratu roku 1948 fotografování z politických důvodů téměř opustil a obrátil svou pozornost k amatérskému filmu, kde také dosáhl značných úspěchů. Od poloviny 60. let se opět vrátil k fotografii a stal se členem umělecké skupiny VOX, s jejímiž výtvarníky společně vystavoval. V roce 1970 se dočkal částečné rehabilitace a obdržel několik ocenění. Odhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč / 293 - 366 € 8 000 - 10 000 CZK / 293 - 366 €

      Auction House Zezula
    • Beran, Jan: Washerwomen
      Dec. 01, 2010

      Beran, Jan: Washerwomen

      Est: €300 - €500

      Washerwomen. 1930s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 20 x 18 cm. 2 photographer's stamps and annotated in pencil on the verso. Corners minimally bumped, a few uneven spots on glossy surface near edges from drying, otherwise in very good condition.