Endis Bergström Sold at Auction Prices

  • ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950 Läsande kvinna på
    May. 25, 2011

    ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950 Läsande kvinna på

    Est: kr12,000 - kr15,000

    ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950 Läsande kvinna på veranda Signerad och daterad Endis B-m. -16. Akvarell på papper, 55 x 68 cm.

    Stockholms Auktionsverket
  • ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950 Porträtt av ung pojke i
    May. 29, 2008

    ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950 Porträtt av ung pojke i

    Est: kr12,000 - kr15,000

    ENDIS BERGSTRÖM 1866-1950 Porträtt av ung pojke i blå skjorta Signerad Endis Bm. Olja på duk, 35,5 x 28 cm. Registrerad i Svenska Porträttarkivet, SPA 2008:44

    Stockholms Auktionsverket