Josef Bino Sold at Auction Prices

Painter, b. 1881 - d. 1947

    • Josef Bino (1881-1947)
      Dec. 07, 2019

      Josef Bino (1881-1947)

      Est: Kč3,000 - Kč6,000

      TWO WOMEN IN FOLK COSTUMES Two studies of folk costumes from Slovácko: summer and winter folk costume. Oil on canvas, 59,5x33 cm. Signed lower left "J. Bino". Framed. DVĚ KROJOVANKY Dvojice krojových studií ze Slovácka: letní a zimní kroj. Olej na plátně, 59,5x33 cm. Sign. vlevo dole "J. Bino". Rámováno. Stav B. Český malíř a grafik, studoval u prof. Maka na Ukrajinské akademii v Praze a soukromě u A. Kalvody. Uskutečnil studijní cesty po Jugoslávii a Itálii. Společně se Z. Nemastilem maloval krajinu v Posázaví, v oblibě měl rovněž horské motivy. Vytvořil přes 200 grafických listů Prahy a krajin. ZWEI FRAUEN IN VOLKSTRACHT Zwei Volkstrachtstudien aus Mährischen Slowakei: Sommer- und Wintertracht. Öl auf Leinwand, 59,5x33 cm. Signiert links unten "J. Bino". Gerahmt.

      Auction House Zezula
    • Josef Bino (1881-1947) A MOUNTAIN LANDSCAPE WITH A
      Jun. 21, 2014

      Josef Bino (1881-1947) A MOUNTAIN LANDSCAPE WITH A

      Est: Kč3,500 - Kč7,000

      Josef Bino (1881-1947) A MOUNTAIN LANDSCAPE WITH A RIVER. Oil on canvas, 71,5x91,5 cm, signed lower right 'J. Bino'. Framed. Condition B/C. Josef Bino (1881-1947) HORSKÁ KRAJINA S ŘEKOU. Olej na plátně, 71,5x91,5 cm, sign. vpravo dole „J. Bino". Rámováno. Stav B/C. Josef Bino (1881-1947) BERGLANDSCHAFT MIT FLUSS. Öl auf Leinwand, 71,5x91,5 cm, rechts unten sign. „J. Bino". Gerahmt. Zustand B/C.

      Auction House Zezula