Evald Jacob Fredrik Björnberg Sold at Auction Prices

  • Evald Bjornberg 1895-1974. Hassjor. Signerad och
    Jan. 28, 2008

    Evald Bjornberg 1895-1974. Hassjor. Signerad och

    Est: kr800 - kr1,000

    Evald Bjornberg 1895-1974. Hassjor. Signerad och daterad E. Bjornberg 1941 samt a tergo. Olja pa duk, 21x26. Uppfodrad pa panna, flackar. Bar dedikation a tergo; "Mannen och vardtradet". Signerad och daterad Bjornberg 1949. Olja pa duk, 34x24. Uppfodrad pa panna, smarre dukskador.

    Auktionskammare Uppsala