Håkon Bleken Sold at Auction Prices

Painter, Collage Artist

    • Håkon Bleken, Komposisjon 1972
      Dec. 14, 2022

      Håkon Bleken, Komposisjon 1972

      Est: kr4,000 - kr6,000

      Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -72

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Håkon Bleken, Self-Portrait 1993-1999
      Jun. 02, 2022

      Håkon Bleken, Self-Portrait 1993-1999

      Est: kr50,000 - kr70,000

      Signed lower right: Gullvåg

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Håkon Bleken, Liv og død 2011
      Nov. 24, 2021

      Håkon Bleken, Liv og død 2011

      Est: kr100,000 - kr150,000

      Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken -2011

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • Håkon Bleken, Hund som roter i avfall 1978
      Nov. 24, 2021

      Håkon Bleken, Hund som roter i avfall 1978

      Est: kr30,000 - kr40,000

      Signert og datert nede t.h.: Håkon Bleken 78

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • "Fra Hedda Gabler"
      Aug. 27, 2020

      "Fra Hedda Gabler"

      Est: kr4,000 -

      Litografi 25/160 "Fra Hedda Gabler", sign. -86 (73x53cm)

      Christiania Auksjoner
    • "Komposisjon"
      Aug. 27, 2020

      "Komposisjon"

      Est: kr1,500 -

      Lito. 12/250. "Komposisjon", sign. -72. (Uinnrammet.)(49x65cm)

      Christiania Auksjoner
    • "Komposisjon"
      Aug. 27, 2020

      "Komposisjon"

      Est: kr1,200 -

      F.lito. 156/300 "Komposisjon", sign. -75. (Uinnrammet.) (46x56cm)

      Christiania Auksjoner
    • "Figurkomposisjon"
      Aug. 27, 2020

      "Figurkomposisjon"

      Est: kr1,200 - kr1,500

      Lito. 56/100 "Figurkomposisjon", sign. -87. (43x32cm)

      Christiania Auksjoner
    • "Uvær"
      Aug. 27, 2020

      "Uvær"

      Est: kr5,000 -

      Lito. "Uvær", sign. -94. (50x70cm)

      Christiania Auksjoner
    • Fra Hedda Gabler"
      Aug. 27, 2020

      Fra Hedda Gabler"

      Est: kr5,000 - kr7,000

      Lito. "Fra Hedda Gabler", sign. (50x70cm)

      Christiania Auksjoner
    • Håkon BLEKEN
      May. 28, 2020

      Håkon BLEKEN

      Est: kr20,000 - kr30,000

      Håkon BLEKEN (Trondheim 1929-) Bl. tekn. "Figurkomposisjon", sign. -94. (75x56cm)

      Christiania Auksjoner
    • Håkon Bleken (1929-), Composition 1994
      May. 26, 2020

      Håkon Bleken (1929-), Composition 1994

      Est: kr30,000 - kr40,000

      Water color on paper. 1994. 76x58. Signed and dated lower right: HB 94

      Grev Wedels Plass Auksjoner
    • * Hakon Bleken, (Norwegian, b. 1929), Hedda Gabler
      Jan. 29, 2016

      * Hakon Bleken, (Norwegian, b. 1929), Hedda Gabler

      Hakon Bleken (Norwegian, b. 1929) Hedda Gabler color lithograph 20 1/2 x 29 inches.

      Hindman