Peter Bonnén Sold at Auction Prices

Sculptor, Painter

    • Peter Bonnén (1945-2022)
      Jan. 28, 2024

      Peter Bonnén (1945-2022)

      Est: kr500 - kr1,000

      Komposition. Signeret på bagsiden. Olie på lærred i blå nuancer, monteret på plade, derefter skåret op og sat sammen på en ny måde, 79 x 71/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Peter Bonnén (1945-2022)
      Dec. 09, 2023

      Peter Bonnén (1945-2022)

      Est: kr2,000 - kr4,000

      Komposition. Signeret på bagsiden. Olie på lærred i gule og grønne nuancer monteret på plade, derefter skåret op og sat sammen på en ny måde, 80 x 125,5/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Peter Bonnén (1945-2022)
      Dec. 09, 2023

      Peter Bonnén (1945-2022)

      Est: kr2,000 - kr4,000

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Peter Bonnen, 1945-; Denmark, Man and Bird, Woodblock Print, 16" H, 16" W
      Jan. 22, 2010

      Peter Bonnen, 1945-; Denmark, Man and Bird, Woodblock Print, 16" H, 16" W

      Est: $150 - $250

      Peter Bonnen 1945-; Denmark Man and Bird Woodblock Print 16" H, 16" W

      Harlowe-Powell Auction Gallery