Joachim Ludwig Bünsow Sold at Auction Prices

Landscape painter, Painter

  • JOACHIM LUDWIG BÜNSOW Tyskland/Danmark 1821-1910
    May. 31, 2007

    JOACHIM LUDWIG BÜNSOW Tyskland/Danmark 1821-1910

    JOACHIM LUDWIG BÜNSOW Tyskland/Danmark 1821-1910 Kustlandskap Signerad och daterad 1868. Olja på duk, 61 x 92 cm. A tergo äldre etikett med konstnärens adress i Kiel. Signed and dated. Oil on canvas. Old label verso.

    Stockholms Auktionsverket