Bohuslav Stanislav Burian Sold at Auction Prices

    • Bohuslav Burian (1922-1989)
      Nov. 08, 2014

      Bohuslav Burian (1922-1989)

      Est: Kč6,000 - Kč12,000

      Bohuslav Burian (1922-1989) ISOLATION WARD. After 1952. Black and white silver bromide photograph on glossy semi-cardboard, original authorial enlargement. 360x297 mm. Verso marked with authorial stamps, with Brno Custom and Excise stamp, many notes in pencil and pen. Gold medal from Stockholm in 1952, label from the exhibition of 11th South African Universities and International Youth Salon of Photography, 1956. Condition B (slightly damaged corners, tiny tear on the right edge). Bohuslav Burian (1922-1989) INFEKČNÍ ODDĚLENÍ. Po roce 1952. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém polokartonu, původní autorská zvětšenina. 360x297 mm. Verso značeno autorskými razítky, razítkem brněnského celního úřadu, mnoho poznámek tužkou i propisovací tužkou. Zlatá medaile ze Stockholmu z roku 1952, štítek z výstavy 11th South Africian Universities and Internacional Youth Salon of Photography, 1956. Stav B (lehce poškozené rohy, na pravém okraji drobná trhlina). Bohuslav Burian (1922-1989) INFEKTIONSABTEILUNG. Nach 1952. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Halbkarton (Glanz), 360x297 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, weiter vom Zollamt Brno gestempelt, mehrere Notizen mit Bleistift und Kugelschreiber. Goldene Medaille aus Stockholm 1952, Etikette aus der Ausstellung 11th South Africian Universities and International Youth Salon of Photography, 1956. Zustand B (leicht beschädigte Ecken, rechts an der Seite leicht angerissen). Bohuslav Burian - brněnský fotograf a výtvarník. Vyučil se elektromontérem, studium průmyslové školy kvůli válce a totálnímu nasazení nemohl dokončit; později se živil jako podnikový fotograf. Jeho fotografie jsou zastoupeny ve sbírkách Moravské galerie v Brně. V časopise Československá fotografie 7/87 na s. 290 o něm napsali: „Bohuslav Burian - známý brněnský fotograf-bouřlivák, oslavil v polovině června životní jubileum - 65 let. V brněnském fotoklubu patřil ke stoupencům K. O. Hrubého, Jana Berana a hostujícího Ing. Přemysla Koblice. Dodnes občas fotografuje na toulkách po krajině koblicovskou Epifokou 6x12 cm. V roce 1947 se Bohuslav Burian zúčastnil soutěže o titul Mistr Svazu českých fotografů a umístil se v první desítce; čestná ocenění získal i v řadě domácích i zahraničních soutěží, jichž se pravidelně účastnil od konce 40. do začátku 60. let. Klub fotografů města Brna uspořádal svému jubilujícímu členu autorskou výstavu v Muzeu dělnického hnutí v Brně. V kolekci byly zařazeny Burianovy živé fotografie i citlivé obrazy moravské krajiny". Odhadní cena: 10 000 - 15 000 Kč / 366 - 549 € 10 000 - 15 000 CZK / 366 - 549 €

      Auction House Zezula