Karl Cederberg Sold at Auction Prices

  • Karl Cederberg 1861-1904. Landskap med vattendrag.
    Oct. 09, 2012

    Karl Cederberg 1861-1904. Landskap med vattendrag.

    Est: kr6,000 - kr8,000

    Auktionskammare Uppsala
  • KARL CEDERBERG 1861-1904 Vårlandskap med
    Dec. 08, 2010

    KARL CEDERBERG 1861-1904 Vårlandskap med

    Est: kr20,000 - kr25,000

    KARL CEDERBERG 1861-1904 Vårlandskap med blomsterplockande flicka och hennes mor Signerad och daterad K. Cederberg -89. Olja på duk, 50 x 65,5 cm.

    Stockholms Auktionsverket
    Jun. 03, 2010

    Est: kr30,000 - kr40,000

    KARL CEDERBERG 1861-1904 Vårlandskap med blomsterplockande flicka och hennes mor Signerad och daterad K. Cederberg 89. Olja på duk, 50 x 65,5 cm.

    Stockholms Auktionsverket