Václav Chochola Sold at Auction Prices

Photographer, b. 1923 - d. 2005

    • Vàclav Chochola (1923-2005) - Untitled (Nude), 1960
      Nov. 15, 2024

      Vàclav Chochola (1923-2005) - Untitled (Nude), 1960

      Est: €150 - €250

      Gelatin silver print, printed later cm 18,7 x 12,7 | 7.3 x 5 in. Photographer's credit stamp on the verso

      Nov. 15, 2024

      Est: €150 - €250

    • Václav Chochola, 1923-2005 – Jirí Kolár, 1914-2002
      Feb. 27, 2024

      Václav Chochola, 1923-2005 – Jirí Kolár, 1914-2002

      Est: €4,000 - €6,000

      Václav Chochola, 1923-2005 – Jirí Kolár, 1914-2002 Rückenakt, Fotografie/Rollage auf Karton 1960-1987 Verso von V. Chochola signiert sowie eigenhändig betitelt und datiert, mit Zusatz orig. rolár Die Rollage (aus Streifen zusammengesetzt/montiert) von J. Kolár mit Originalfotografie von V. Chochola Reprod. in: Václav Chochola, fotografie z let 1940-1982, Ausst.-Katalog Karlsbad 1982, Nr. 34 (Rollage). Fotografische Originalvorlage: V. Birgus u. J. Mloch, The Nude in Czech Photography, Prag 2000, S. 103, ebda. Rollage S. 105. Ebenso: V. Spály, Václav Chochola, Prag (1993), S. 50 u. 60 30:21,8 cm

      Schneider-Henn
      Feb. 02, 2024

      Est: €4,000 - €6,000

      Schneider-Henn
    • Photograph, Vaclav Chochola
      Nov. 16, 2023

      Photograph, Vaclav Chochola

      Est: $600 - $900

      Vaclav Chochola (Czech, 1923-2005), "Tanecnice," 1942, printed circa 1950, early ferrotyped gelatin silver print, signed and dated verso, image: 12"h x 9.5"w, overall (with mat): 20"h x 16"w. Provenance: Collection of Alan Klotz

      Clars Auctions
      Jun. 23, 2022

      Est: €200 - €300

      Vintage gelatin silver print, applied on original cardboard Signed and dated in pencil with "Akt Ceske Fotografii" label on the cardboard verso Framed

    • Vàclav Chochola (1923-2005) - Konecna, 1951
      Jun. 23, 2022

      Vàclav Chochola (1923-2005) - Konecna, 1951

      Est: €240 - €300

      Vintage gelatin silver print Signed and dated in pencil on the verso

    • Chochola,Václav (1923 - 2005)
      Dec. 12, 2020

      Chochola,Václav (1923 - 2005)

      Est: €50 - €60

      "Crazy Horse Saloon Paris, Rosa Fumetto", Fotodruck (Silbergelatineabzug?, im unteren Randbereich fleckig), unter dem Druck bez. "Archiv Chochola" sowie "CHS, Paris 1968". Ca. 31x 22 cm. R.

    • KONVOLUT AUS 40 AUTORISIERTEN PRINTS
      Dec. 04, 2020

      KONVOLUT AUS 40 AUTORISIERTEN PRINTS

      Est: €600 - €1,200

      VACLAV CHOCHOLA 1923 Prag - 2005 ebenda KONVOLUT AUS 40 AUTORISIERTEN PRINTS Jew. Offset auf Karton. Jew. BM 30 x 21 cm. Jew. unten links im Druck betitelt und datiert, jew. unten rechts im Druck bezeichnet 'Archiv Chochola'. Jew. rückseitig mit einem Etiekett 'Vaclav Chochola; Archive B&B Chochola; authorized'.

    • Vaclav Chochola (1923-2005) Salvador Dali. Paris, 1969.
      Jul. 03, 2020

      Vaclav Chochola (1923-2005) Salvador Dali. Paris, 1969.

      Est: €700 - €900

      Vaclav Chochola (1923-2005) Salvador Dali. Paris, 1969. Épreuve argentique d’époque. Tampon du photographe, signature, légende et date au verso. 24 x 16,5 cm avec marges noires Vaclav Chochola (1923-2005) Salvador Dali, Paris, 1969. Vintage gelatin silver print. Photographer's signature, caption and date on verso. 24 x 16.5 cm with black margins

    • Vàclav Chochola - Akt
      Jun. 18, 2020

      Vàclav Chochola - Akt

      Title, date and signature on the white inferior recto margin Label with photographer's credit on the verso

    • Václav Chochola (1923-2005)
      Mar. 12, 2020

      Václav Chochola (1923-2005)

      DVOJICE FOTOGRAFIÍ S JANEM WERICHEM 1963 a 1975 Černobílé bromostříbrné fotografie na lesklém papíru, původní autorské zvětšeniny. 180x238 mm a 160x233 mm. Versa značena autorskými razítky, první z fotografií také tužkou: "TRNKA avec Jan Werich". Jan Werich s Jiřím Trnkou na Kampě, 1963 a s Miroslavem Horníčkem na oslavě svých sedmdesátin, Kampa 1975. Stav B. 2. foto srov.: A. Kuneš, Václav Chochola, Praha 2003, obr. č. 74. Český fotograf, který proslul především portréty známých osobností. Po studiích na gymnáziu se vyučil fotografem v ateliéru O. Erbana v Praze na Letné. Studoval také na Grafické škole na Smíchově. Celý život se živil jako fotograf ve svobodném povolání, fotografoval pro časopisy, knižní nakladatelství i divadla. Věnoval se fotografování portrétů, sportovních utkání, divadelních představení i historických událostí a momentek. V roce 1945 vytvořil cyklus fotografií zachycujících Pražské povstání a konec války, v roce 1969 fotografoval pohřeb Jana Palacha. Později byl zatčen za fotografování jeho hrobu a odsouzen na pět let podmíněně. Po roce 1989 vystavoval po celém světě. TWO PHOTOGRAPHS OF JAN WERICH 1963 and 1975 Vintage gelatin silver prints on ferrotyped paper. 180x238 mm and 160x233 mm. Copyright credit stamps, first marked in pencil: "TRNKA avec Jan Werich". Jan Werich with Jiří Trnka, Kampa, 1963 and with Miroslav Horníček at the 70th birthday party, Kampa 1975. Compare with: A. Kuneš, Václav Chochola, Prague 2003, picture No. 74. ZWEI FOTOGRAFIEN MIT JAN WERICH 1963 und 1975 Silbergelatineabzüge auf Glanzpapier, vintage. 180x238 mm und 160x233 mm. Versa mit Künstlerstempels, auf dem ersten Foto auch in Bleistift: "TRNKA avec Jan Werich". Jan Werich mit Jiří Trnka auf Kampa, 1963 und mit Miroslav Horníček auf seiner 70. Geburtstagsfeier, Kampa 1975. 2. Foto vergl.: A. Kuneš, Václav Chochola, Prag 2003, Bild Nr. 74.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Mar. 12, 2020

      Václav Chochola (1923-2005)

      AUTOMOBILOVÉ ZÁVODY 40. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 240x298 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav B. Publ.: V. Chochola, Kabinety vzpomínek, Arcadia Praha 1993. Český fotograf, který proslul především portréty známých osobností. Po studiích na gymnáziu se vyučil fotografem v ateliéru O. Erbana v Praze na Letné. Studoval také na Grafické škole na Smíchově. Celý život se živil jako fotograf ve svobodném povolání, fotografoval pro časopisy, knižní nakladatelství i divadla. Věnoval se fotografování portrétů, sportovních utkání, divadelních představení i historických událostí a momentek. V roce 1945 vytvořil cyklus fotografií zachycujících Pražské povstání a konec války, v roce 1969 fotografoval pohřeb Jana Palacha. Později byl zatčen za fotografování jeho hrobu a odsouzen na pět let podmíněně. Po roce 1989 vystavoval po celém světě. CAR RACES 1940`s Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 240x298 mm. Copyright credit stamp on the verso. Lit.: V. Chochola, Kabinety vzpomínek, Arcadia Prague 1993. AUTORENNEN 1940s Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 240x298 mm. Verso Künstlerstempel. Publiziert: V. Chochola, Kabinette der Erinnerungen, Arcadia Prag 1993.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Mar. 12, 2020

      Václav Chochola (1923-2005)

      SVAČINA 1948 / 1949 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa-Brovira, původní autorská zvětšenina. 286x234 mm. Verso tužkou název díla v češtině a angličtině, datace, podpis autora a další poznámky. Stav A. Provenience: rodina umělce, Praha. Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 5966. Publ.: V. Chochola, Kabinety vzpomínek, Arcadia Praha 1993, obr. č. 39. - V plném spektru (kat. výst.), Moravská galerie v Brně 2001, s. 306. – J. Kolář, Václav Chochola, Praha 1961, obr. č. 39. – A. Kuneš, Václav Chochola, Praha 2003, obr. č. 35. Český fotograf, který proslul především portréty známých osobností. Po studiích na gymnáziu se vyučil fotografem v ateliéru O. Erbana v Praze na Letné. Studoval také na Grafické škole na Smíchově. Celý život se živil jako fotograf ve svobodném povolání, fotografoval pro časopisy, knižní nakladatelství i divadla. Věnoval se fotografování portrétů, sportovních utkání, divadelních představení i historických událostí a momentek. V roce 1945 vytvořil cyklus fotografií zachycujících Pražské povstání a konec války, v roce 1969 fotografoval pohřeb Jana Palacha. Později byl zatčen za fotografování jeho hrobu a odsouzen na pět let podmíněně. Po roce 1989 vystavoval po celém světě. CARPENTER`S LUNCH 1948 / 1949 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper Agfa-Brovira. 286x234 mm. Titled in pencil in Czech and English, dated, signed and annotated on the verso. Provenance: artist`s family, Prague. Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 5966. Lit.: V. Chochola, Kabinety vzpomínek, Arcadia Prague 1993, picture No. 39. - V plném spektru (exhibition catalogue), Moravian Gallery in Brno 2001, p. 306. – J. Kolář, Václav Chochola, Prague 1961, picture No. 39. – A. Kuneš, Václav Chochola, Prague 2003, picture No. 35. MAHLZEIT 1948 / 1949 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier Agfa-Brovira, vintage. 286x234 mm. Verso in Bleistift Werktitel in Tschechisch und Englisch, datiert, signiert und andere Notizen. Provenienz: Familie des Künstlers, Prag. Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 5966. Publiziert: V. Chochola, Kabinette der Erinnerungen, Arcadia Prag 1993, Bild Nr. 39. - In vollem Spektrum (Ausstellungskatalog), Mährische Galerie in Brünn 2001, S. 306. – J. Kolář, Václav Chochola, Prag 1961, Bild Nr. 39. – A. Kuneš, Václav Chochola, Prag 2003, Bild Nr. 35.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Mar. 12, 2020

      Václav Chochola (1923-2005)

      NOČNÍ CHODEC 1949 / 1950 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa-Brovira, původní autorská zvětšenina. 279x237 mm. Verso tužkou název díla v češtině a angličtině, datace, podpis autora a "Vintage print 1950, 3/8". Stav A/B. Zlomený levý horní roh. Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 5968. Publ.: V. Chochola, Kabinety vzpomínek, Arcadia Praha 1993, obr. č. 4. - V plném spektru (kat. výst.), Moravská galerie v Brně 2001, s. 312. – J. Kolář, Václav Chochola, Praha 1961, obr. č. 4. – A. Kuneš, Václav Chochola, Praha 2003, obr. č. 38. Český fotograf, který proslul především portréty známých osobností. Po studiích na gymnáziu se vyučil fotografem v ateliéru O. Erbana v Praze na Letné. Studoval také na Grafické škole na Smíchově. Celý život se živil jako fotograf ve svobodném povolání, fotografoval pro časopisy, knižní nakladatelství i divadla. Věnoval se fotografování portrétů, sportovních utkání, divadelních představení i historických událostí a momentek. V roce 1945 vytvořil cyklus fotografií zachycujících Pražské povstání a konec války, v roce 1969 fotografoval pohřeb Jana Palacha. Později byl zatčen za fotografování jeho hrobu a odsouzen na pět let podmíněně. Po roce 1989 vystavoval po celém světě. MIDNIGHT WALKER 1949 / 1950 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper Agfa-Brovira. 279x237 mm. Titled in pencil in English a Czech, dated, signed and annotated "Vintage print 1950, 3/8" on the verso. Broken upper left corner. Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 5968. Lit.: V. Chochola, Kabinety vzpomínek, Arcadia Prague 1993, picture No. 4. - V plném spektru (exhibition catalogue), Moravian Gallery in Brno 2001, p. 312. – J. Kolář, Václav Chochola, Prague 1961, picture No. 4. – A. Kuneš, Václav Chochola, Prague 2003, picture No. 38. NACHTWANDERER 1949 / 1950 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier Agfa-Brovira, vintage. 279x237 mm. Verso in Bleistift Werktitel in Tschechisch und Englisch, datiert, signiert und "Vintage print 1950, 3/8". Gebrochene linke obere Ecke. Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 5968. Publiziert: V. Chochola, Kabinette der Erinnerungen, Arcadia Prag 1993, Bild Nr. 4. - In vollem Spektrum (Ausstellungskatalog), Mährische Galerie in Brünn 2001, S. 312. – J. Kolář, Václav Chochola, Prag 1961, Bild Nr. 4. – A. Kuneš, Václav Chochola, Prag 2003, Bild Nr. 38.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Mar. 12, 2020

      Václav Chochola (1923-2005)

      LAMPA 1947 / 1949 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina z roku 1949. 298x240 mm. Verso tužkou název, datace a podpis autora. Stav A. Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 5965. Publ.: J. Kolář, Václav Chochola, Praha 1961, obr. č. 11. – A. Kuneš, Václav Chochola, Praha 2003, obr. č. 27. Český fotograf, který proslul především portréty známých osobností. Po studiích na gymnáziu se vyučil fotografem v ateliéru O. Erbana v Praze na Letné. Studoval také na Grafické škole na Smíchově. Celý život se živil jako fotograf ve svobodném povolání, fotografoval pro časopisy, knižní nakladatelství i divadla. Věnoval se fotografování portrétů, sportovních utkání, divadelních představení i historických událostí a momentek. V roce 1945 vytvořil cyklus fotografií zachycujících Pražské povstání a konec války, v roce 1969 fotografoval pohřeb Jana Palacha. Později byl zatčen za fotografování jeho hrobu a odsouzen na pět let podmíněně. Po roce 1989 vystavoval po celém světě. SPOTLIGHT 1947 / 1949 Vintage gelatin silver print on semi-matte paper from 1949. 298x240 mm. Titled, dated and signed in pencil on the verso. Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 5965. Lit.: J. Kolář, Václav Chochola, Prague 1961, picture No. 11. – A. Kuneš, Václav Chochola, Prague 2003, picture No. 27. LAMPE 1947 / 1949 Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage von 1949. 298x240 mm. Verso in Bleistift Titel, Datum und Signatur. Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 5965. Publiziert: J. Kolář, Václav Chochola, Prag 1961, Bild Nr. 11. – A. Kuneš, Václav Chochola, Prag 2003, Bild Nr. 27.

      Auction House Zezula
    • VÁCLAV CHOCHOLA (1923-2005) Noem chodec [Night walker].
      Oct. 17, 2019

      VÁCLAV CHOCHOLA (1923-2005) Noem chodec [Night walker].

      Est: $3,000 - $4,500

      VÁCLAV CHOCHOLA (1923-2005) Noem chodec [Night walker]. Ferrotyped silver print, the image measuring 11 1/2x9 inches (29.2x22.9 cm.), the original mount 19 1/2x15 1/2 inches (49.5x39.4 cm.), with Chochola's signature, title, and date, in pencil, on print verso, and later notations, in pencil, in an unknown hand, on mount recto and verso. 1949

      Swann Auction Galleries
    • VÀCLAV CHOCHOLA - Vesak, 1944 - Nochni Chodec, 1949
      Dec. 04, 2018

      VÀCLAV CHOCHOLA - Vesak, 1944 - Nochni Chodec, 1949

      Est: €600 - €800

      Two gelatin silver prints, printed later Edition 1 of 3 Each one titled and dated in pencil on the white inferior recto margin Each one titled, dated, numbered and signed in pencil on the verso  PROVENANCE ART...on paper 20th century art books, Lugano LITTERATURE Vaclav Chocola: Kabinet vzpominek (cabinets of riminiscences), Arcadia Praha, 1993, pp. 58 - 40

    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 11, 2018

      Václav Chochola (1923-2005)

      PAŘÍŽ Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 233x154 mm (237x158 mm). Publ.: Václav Chochola, Kabinety vzpomínek, Praha 1993, s. 114. Stav A. Verso rezidua lepicí pásky po adjustaci. Český fotograf, který proslul především portréty známých osobností. Po studiích na gymnáziu se vyučil fotografem v ateliéru O. Erbana v Praze na Letné. Studoval také na Grafické škole na Smíchově. Celý život se živil jako fotograf ve svobodném povolání, fotografoval pro časopisy, knižní nakladatelství i divadla. Věnoval se fotografování portrétů, sportovních utkání, divadelních představení i historických událostí a momentek. V roce 1945 vytvořil cyklus fotografií zachycujících Pražské povstání a konec války, v roce 1969 fotografoval pohřeb Jana Palacha. Později byl zatčen za fotografování jeho hrobu a odsouzen na pět let podmíněně. Po roce 1989 vystavoval po celém světě. PARIS Vintage gelatin silver print on glossy paper. 233x154 mm (237x158 mm). Lit.: Václav Chochola, Kabinety vzpomínek, Prague 1993, p. 114. Condition A. Residues of tape on the verso. PARIS Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 233x154 mm (237x158 mm). Publiziert: V. Chochola, Kabinette von Erinnerungen, Prag 1993, S. 114. Zustand A. Verso Klebeband-Residuen nach der Adjustierung.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 07, 2017

      Václav Chochola (1923-2005)

      FOOTPRINT. 1970. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 158x141 mm (141x239 mm). Signed and titled in pencil on the verso. Condition A. Residues of the tape on the verso.  ŠLÉPĚJ. 1970. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 158x141 mm (141x239 mm). Verso tužkou podpis autora a název díla. Stav A. Verso zbytky lepicí pásky po adjustaci.  STAPFE. 1970. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 158x141 mm (141x239 mm). Verso mit Bleistift signiert und Werktitel. Zustand A. Verso Klebebandreste.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 07, 2017

      Václav Chochola (1923-2005)

      CRAZY HORSE SALOON PARIS, ROSA FUMETTO. 1968. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 239x171 mm (239x180 mm). Photographer’s stamp, as well as signed, titled and dated in pencil on the verso. Provenance: Private collection, Vienna, Collection of prof. Peter Kotera, Vienna. Condition A.  CRAZY HORSE SALOON PARIS, ROSA FUMETTO. 1968. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 239x171 mm (239x180 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora, název díla a datace. Provenience: Soukromá sbírka, Vídeň, Sbírka prof. Petera Kotery, Vídeň. Stav A.  CRAZY HORSE SALOON PARIS, ROSA FUMETTO. 1968. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 239x171 mm (239x180 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift signiert, Werktitel und Datum. Provenienz: Wiener Privatsammlung, Sammlung Prof. Peter Kotera, Wien. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 07, 2017

      Václav Chochola (1923-2005)

      BACK – ROLLAGE. 1960. Ferrotyped gelatin silver print, probably vintage or early print from 1970’s. 232x158 mm. Titled in Czech and English, dated, as well as technique and photographer’s name in pencil on the verso. Condition A/B.  ZÁDA – ROLÁŽ. 1960. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pravděpodobně původní či raná autorská zvětšenina ze 70. let. 232x158 mm. Verso tužkou název díla česky a anglicky, technika, datace a jméno autora. Stav A/B.  RÜCKEN – ROLLAGE. 1960. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, wohl vintage oder früher Abzug des Künstlers aus 1970s. 232x158 mm. Verso in Bleistift Werktitel in Tschechisch und Englisch, Technik, Datum und Name des Künstlers. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 07, 2017

      Václav Chochola (1923-2005)

      JAN ZRZAVÝ WITH CLEOPATRA. 1950‘s – 1960’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 180x239 mm. No marks. Condition B. Slightly peeled off emulsion at the edges, bent lower left corner. JAN ZRZAVÝ S KLEOPATROU. 50. - 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 180x239 mm. Neznačeno. Stav B. Na okrajích místy nepatrně odloupnutá emulze, ohnutý levý dolní roh.   JAN ZRZAVÝ MIT KLEOPATRA. 1950s-1960s. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 180x239 mm. Nicht gezeichnet. Zustand B. An den Rändern stellenweise leicht geschälte Emulsion, linke Unterecke gefaltet.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 08, 2016

      Václav Chochola (1923-2005)

      INTERIER. 1971. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 150x226 mm. Dated and annotated in pencil: „Skutečný interiér paní Marie Wolfové v Heřmanově Městci“, as well as photographer’s stamp on the verso. Condition A. Small pieces of paper tape in the corners on the verso, otherwise in perfect condition. Estimated price: 9 000 - 12 000 CZK / 333 - 444 € INTERIÉR. 1971. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 150x226 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou: „Skutečný interiér paní Marie Wolfové v Heřmanově Městci“ a datace. Stav A. Verso malé kousky papírové lepicí pásky v rozích, jinak v perfektním stavu. Odhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč / 333 - 444 € INTERIEUR. 1971. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 150x226 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift: „Skutečný interiér paní Marie Wolfové v Heřmanově Městci“ und Datum. Zustand A. Verso kleine Klebeband-Reste in den Ecken, sonst im perfekten Zustand. Schätzpreis: 9 000 - 12 000 CZK / 333 - 444 EUR

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 08, 2016

      Václav Chochola (1923-2005)

      SALVADOR DALÍ. 1969. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 238x159 mm. Signed and dated by the photographer in ballpoint, as well as dedication to Miloš Koreček on the verso. Condition A/B. Estimated price: 14 000 - 18 000 CZK / 519 - 667 € SALVADOR DALÍ SEZNAMOVACÍ FOTOGRAFIE. 1969. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 238x159 mm. Verso propiskou věnování prof. Miloši Korečkovi s podpisem autora a datací. Stav A/B. Odhadní cena: 14 000 - 18 000 Kč / 519 - 667 € SALVADOR DALÍ BEKANNTSCHAFT-FOTOGRAFIE. 1969. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 238x159 mm. Verso mit Kugelschreiber Widmung an Prof. Miloš Koreček mit Signatur des Künstlers und Datum. Zustand A/B. Schätzpreis: 14 000 - 18 000 CZK / 519 - 667 EUR

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 08, 2016

      Václav Chochola (1923-2005)

      WIG FROM THE CYCLE SCRAPS. 1963. Semi-mate gelatin silver print, vintage or early print from second half of 1960’s. 398x298 mm. Titled and annotated „VCH04“ by the photographer in pencil, as well as photographer’s stamp on the verso. Condition A. Estimated price: 35 000 - 50 000 CZK / 1 296 - 1 852 € PARUKA Z CYKLU ŠROTY. 1963. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní či raná autorská zvětšenina ze 2. poloviny 60. let. 398x298 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a poznámka „VCH04“. Stav A. Odhadní cena: 35 000 - 50 000 Kč / 1 296 - 1 852 € PERÜCKE AUS DEM ZYKLUS SCHROTTE. 1963. Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage oder Früh-Abzug aus 1965-1970. 398x298 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Werktitel und Notiz: „VCH04“. Zustand A. Schätzpreis: 35 000 - 50 000 CZK / 1 296 - 1 852 EUR

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Apr. 09, 2016

      Václav Chochola (1923-2005)

      Est: €334 - €668

      Václav Chochola (1923-2005) CRASSY HORSE SALOON I. 1969. Vintage gelatin silver print on glossy paper, 235x160 mm. With the photographer's stamp on the reverse, titled, dated and annotated in pencil. Condition A. Václav Chochola (1923-2005) CRASSY HORSE SALOON I. 1969. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní či raný autorský pressprint ze 70. let. 235x160 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla, datace a další poznámky. Stav A. Václav Chochola (1923-2005) CRASSY HORSE SALOON I. 1969. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage Pressprint aus 1970-1980. 235x160 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Werktitel, datiert und bez. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 10, 2015

      Václav Chochola (1923-2005)

      Est: Kč8,000 - Kč12,000

      Václav Chochola (1923-2005) CARPENTERS HAVING BREAK IN LOGE. 1948. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, authorial pressprint probably from 80’s. 170x173 mm (180x232 mm). Verso marked with authorial stamp, name of the work, dating and author’s signature in pencil. Condition A. Václav Chochola (1923-2005) SVAČINA TESAŘŮ V LÓŽI. 1948. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, autorský pressprint pravděpodobně z 80. let. 170x173 mm (180x232 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla, datace a podpis autora. Stav A. Václav Chochola (1923-2005) MAHLZEIT DER ZIMMERLEUTE IN LOGE. 1948. Schwarzweiße Bromsilberfotografie, Künstler-Pressprint auf Glanzpapier, wahrscheinlich aus den 80. Jahren. 170x173 mm (180x232 mm). Vom Künstler gestempelt, mit Bleistift betitelt, datiert und signiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Václav Chochola (1923-2005)
      Oct. 10, 2015

      Václav Chochola (1923-2005)

      Est: Kč14,000 - Kč18,000

      Václav Chochola (1923-2005) FROM THE CYCLE VIETNAM. 1961. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 180x237 mm. Verso name of the work, dating, author’s signature and other notes in pencil. Condition A. Václav Chochola (1923-2005) Z CYKLU VIETNAM. 1961. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 180x237 mm. Verso tužkou název díla, datace, podpis autora a další poznámky. Stav A. Václav Chochola (1923-2005) AUS DEM ZYKLUS VIETNAM. 1961. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 180x237 mm. Verso mit Bleistift betitelt, datiert, signiert und andere Notizen. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Vaclav CHOCHOLA (1923 - 2005) SALVADOR DALI – 1969 Tirage argentique d'époque
      Jun. 29, 2015

      Vaclav CHOCHOLA (1923 - 2005) SALVADOR DALI – 1969 Tirage argentique d'époque

      Est: €600 - €800

      Vaclav CHOCHOLA (1923 - 2005) SALVADOR DALI – 1969 Tirage argentique d'époque Signé, titré et daté au verso h: 23,70 w: 18,20 cm Commentaire : VINTAGE GELATIN SILVER PRINT, SIGNED, TITLED AND DATED ON VERSO; 9,33 x 7,17 in.

    • Vaclav Chochola * (Prague 1923-2005) Hockey Cup
      Apr. 26, 2013

      Vaclav Chochola * (Prague 1923-2005) Hockey Cup

      Est: €500 - €600

      Vaclav Chochola * (Prague 1923-2005) Hockey Cup Czechoslovakia vs Austria, 1947, vintage print, gelatine-silver, verso with photographer's stamp PRAHA II., Soukenicka 25, date stamp with title, labelled in pencil and green ink, 13,6 x 17,5 cm, crease to the corner, (EK)

    • [ Photograph ]
      Dec. 09, 2011

      [ Photograph ]

      Est: - €600

      Chochola, Václav 1923 Prague - 2005 Untitled. Circa 1968. Gelatin silver print. Mat. 12,9 x 17,9cm. Verso with photographer's studio stamp. Image corners slightly bumped, remains of former mounting as well as slight handling traces.

    • [ Photograph ]
      Dec. 09, 2011

      [ Photograph ]

      Est: - €800

      Chochola, Václav 1923 Prague - 2005 Female nude. 1950's. Gelatin silver print. Mat. 26,8 x 23,4cm. Verso signed in pencil. Image corners slightly bumped as well as slight handling traces.

    • [ Photograph ]
      Dec. 09, 2011

      [ Photograph ]

      Est: - €1,400

      Chochola, Václav 1923 Prague - 2005 "Night Walker". 1949. Later gelatin silver print. Matted and framed. 28,5 x 21,8cm. Signed and dated in pencil on lower right. In very good condition. Published in: Ales Kunes: Václav Chichola. Fototorst vol. 14. Prague: Torst, 2003. fig. plate 38. Provenance: Galerie Carla Stützer, Cologne. Private ownership.

    • Photographs :
      Jun. 10, 2011

      Photographs :

      Est: - €1,000

      Chochola, Václav 1923 Prague Nude. 1966. Vintage. Gelatin silver print. Mat. 24,2 x 17,2cm. Verso signed and dated in pencil. A few creases. Otherwise in very good condition. Literature: Václav Chochola. Die Kabinette von Erinnerungen. Prag 1993.

    • Vaclav Chochola Czech, 1923-1971 Nude Study 1960
      May. 23, 2010

      Vaclav Chochola Czech, 1923-1971 Nude Study 1960

      Est: $150 - $200

      Vaclav Chochola Czech, 1923-1971 Nude Study 1960 silver gelatin photograph 17 x 12cm

      Leonard Joel
    • VÁCLAV CHOCHOLA (Czech, 1923-1972) Carousel
      Apr. 18, 2009

      VÁCLAV CHOCHOLA (Czech, 1923-1972) Carousel

      Est: $1,200 - $1,800

      VÁCLAV CHOCHOLA (Czech, 1923-1972) Carousel Horses, 1958 Vintage gelatin silver, circa 1958 11-3/4 x 16 inches (29.8 x 40.6 cm) Verso: signed, titled, and dated in graphite in artist's hand State: unmounted

      Heritage Auctions
    • Vaclav CHOCHOLA 1923-2005 - Salvadore Dali, Paris,
      May. 10, 2008

      Vaclav CHOCHOLA 1923-2005 - Salvadore Dali, Paris,

      Est: €1,000 - €1,500

      Vaclav CHOCHOLA 1923-2005 - Salvadore Dali, Paris, 1969

      Deauville Auction, Le Houelleur
    • ¤Vaclav CHOCHOLA (1923-2005) Salvadore Dali, Paris, 1969 Tirage argentique d'époque
      Nov. 19, 2007

      ¤Vaclav CHOCHOLA (1923-2005) Salvadore Dali, Paris, 1969 Tirage argentique d'époque

      Est: €1,000 - €1,500

    • CHOCHOLA,VACLAV (1923-1971)
      May. 20, 2004

      CHOCHOLA,VACLAV (1923-1971)

      Display of female athletes. Silver print, 3 1/2x7 inches (8.9x17.8 cm.), with the photographer's hand stamp on verso. Circa 1940

      Swann Auction Galleries