Leon Kazimierz Antoni Chwistek Sold at Auction Prices

Painter, b. 1884 - d. 1944

      • Avantgarde - Polen - Chwistek, Leon. Tytus Czyzewski a Kryzys Formizmu. (Tytus Czyzewski und die Krise des Formismus).
        May. 20, 2022

        Avantgarde - Polen - Chwistek, Leon. Tytus Czyzewski a Kryzys Formizmu. (Tytus Czyzewski und die Krise des Formismus).

        Est: €240 -

        Chwistek, Leon Tytus Czyzewski a Kryzys Formizmu. (Tytus Czyzewski und die Krise des Formismus). Mit 13 Tafeln. Krakau, Wolffa, 1922. 3 Bl. 22 x 17 cm. Illustrierte Original-Broschur (Ränder gebräunt und etwas knickspurig, leicht fleckig, Signaturschild links oben). Seltene einzige Ausgabe. - Czyzewski (1885-1945) war Maler, Dichter und Kunsttheoretiker sowie Mitbegründer der Vereinigung "Formisci Polscy" (polnische Formisten). Die Formisten verschmolzen Trends der europäischen Avantgarde, vor allem Kubismus, Futurismus und Expressionismus. - Titel verso gestempelt. - Beigegeben: Wystawa obrazow Tytusa Czyzewskiego. (Ausstellung der Gemälde von Tytus Czyzewski). Czerwiec 1935. Mit 2 Tafeln. Instytut Propagandy Sztuki, 1935. 7 S. 16,5 x 12 cm. Original-Kartonage (leicht fleckig). - Seltener Katalog zur Ausstellung im Juni 1935. - Minimal fleckig. VAT * Modern Literature and Art

      • Attrib: Leon Chwistek (1884 - 1944)
        Apr. 28, 2021

        Attrib: Leon Chwistek (1884 - 1944)

        Est: $1,000 - $3,000

        Attributed To: Leon Chwistek (1884 - 1944) Mixed Media on Paper "Nude Figure" Signed Lower Right. Measures 8-3/4" x 11-3/4", frame measures 14" x 17". A work listed as "attributed to:" the respective artist has not been authenticated by a recognized expert on the artist in question. We offer such a work without warranty as to authenticity. Condition: Light foxing, toning otherwise good condition. Estimate: $1000.00 - $3000.00 Domestic Shipping: $115.00

        Kodner Galleries
      • Breakfast, 1921
        May. 28, 2019

        Breakfast, 1921

        Est: zł8,000 - zł9,000

        sygn. signed on back: Śniadanie Rysował Leon Chwistek 1921

        Polswiss Art
      • In bath
        May. 28, 2019

        In bath

        Est: zł7,000 - zł9,000

        signed on back sticker: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Leon Chwistek / Tytuł dzieła Studium aktu / Rodzaj dzieła pióro, ink, pap. Cena / Podpis autora / wł. pryw.

        Polswiss Art
      • Harvest
        Dec. 11, 2018

        Harvest

        Est: zł200,000 - zł400,000

        oil on canvas 97 x 150 cm signed low right: Leon Chwistek

        Polswiss Art
      • Leon Kazimierz Antoni Chwistek (1884 - 1944) Nude
        Jun. 16, 2016

        Leon Kazimierz Antoni Chwistek (1884 - 1944) Nude

        Est: zł9,000 - zł18,000

        pencil on paper, 19 x 9 cm

        Desa Unicum SA
      • CHWISTEK Leon - Granice nauki. Zarys logiki i metodologji nauk ścisłych. Lwów - Warsz
        Nov. 07, 2015

        CHWISTEK Leon - Granice nauki. Zarys logiki i metodologji nauk ścisłych. Lwów - Warsz

        Est: €15 - €25

        CHWISTEK Leon - Granice nauki. Zarys logiki i metodologji nauk ścisłych. Lwów - Warszawa 1935. Książnica - Atlas. 8, s. XXIV, 264, okł. brosz. oryg. naklejona na opr. ppł. z epoki. Ślady zaplamień oprawy i niewielkie przetarcia grzbietu. Stan wewn. dobry.

        Antykwariat Wojtowicz
      • Chwistek Leon - CIRCUS, pencil, ink, fountain pen, brush, paper
        Mar. 23, 2014

        Chwistek Leon - CIRCUS, pencil, ink, fountain pen, brush, paper

        Est: zł20,000 - zł25,000

        Chwistek Leon - CIRCUS, - 12 x 23cm - pencil, ink, fountain pen, brush, paper

        Agra-Art
      • Leon Kazimierz Antoni Chwistek, Portret Władysława Kazimierza Kumanieckiego, 1927 r.
        Oct. 13, 2011

        Leon Kazimierz Antoni Chwistek, Portret Władysława Kazimierza Kumanieckiego, 1927 r.

        Est: zł50,000 - zł80,000

        olej/karton, 73 x 62,5 cm (w świetle oprawy)

        Desa Unicum SA
      • Leon Chwistek, AKT KOBIETY, 1932 R.
        May. 27, 2010

        Leon Chwistek, AKT KOBIETY, 1932 R.

        Est: zł7,500 - zł12,000

        Leon Chwistek, AKT KOBIETY, 1932 R., kredka, akwarela/papier, 19,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy)

        Desa Unicum SA