Frans Claessens Sold at Auction Prices

      • FRANS CLAESSENS (1885-1968)
        Apr. 27, 2023

        FRANS CLAESSENS (1885-1968)

        Est: €1,000 - €1,500

        Death mask of Willem Elsschot and his wife Finne Scheurwegen. Plaster. Elsschot died or May 31, 1960, his wife lived one day longer. He was cremated, she buried. The urn and coffin thus formed 'a big exclamation mark', dixit Johan Anthierens. Description FR Masque mortuaire de Willem Elsschot et de sa femme Finne Scheurwegen. Plâtre. Elsschot est décédé le 31 mai 1960, sa femme a vécu un jour de plus. Il a été incinéré, elle a été enterrée. L'urne et le cercueil forment ainsi "un grand point d'exclamation", selon l'écrivain Johan Anthierens. Beschrijving NL Dodenmasker van Willem Elsschot en zijn echtgenote Finne Scheurwegen, 1960. Plaaster. Elsschot stierf of 31 mei 1960, zijn echtgenote leefde welgeteld een dag langer. Hij werd gecremeerd, zij begraven. De urne en de kist vormden zo 'een groot uitroepteken', dixit Johan Anthierens.

      • FRANS CLAESSENS (1885-1968)
        Apr. 27, 2023

        FRANS CLAESSENS (1885-1968)

        Est: €300 - €400

        Hand of Willem Elsschot. Plaster. Description FR La main de Willem Elsschot. Plâtre. Beschrijving NL Hand van Willem Elsschot, 1960. Gips.

      • FRANS CLAESSENS (1885-1968)
        Apr. 27, 2023

        FRANS CLAESSENS (1885-1968)

        Est: €400 - €600

        Bust of Willem Elsschot. Bronze, brown patina. Signed 'Frans Claessens' and numbered 4/8. With foundry stamp. On black marble base. Description FR Buste de Willem Elsschot. Bronze, patine brune. Signé 'Frans Claessens' et numéroté 4/8. Avec cachet de la fonderie. Sur socle en marbre noir. Beschrijving NL Buste van Willem Elsschot, 1939. Brons, bruine patina. Getekend 'Frans Claessens' en genummerd 4/8. Met gieterijstempel. Op zwart marmeren sokkel. De bronzen afgietsels werden gemaakt door dezelfde bronsgieter die het beeld van Elsschot op het Mechelsplein goot, in opdracht van het WEG (Willem Elsschot Genootschap), ca. 10 jaar geleden. De oplage bedroeg acht genummerde ex. en vier 'épreuves d'artiste'.

      • FRANZ CLAESSENS (1885-1968) Elégant coupe-papier Art-Nouveau
        Apr. 04, 2023

        FRANZ CLAESSENS (1885-1968) Elégant coupe-papier Art-Nouveau

        Est: €60 - €120

        FRANZ CLAESSENS (1885-1968) Elégant coupe-papier Art-Nouveau Elégant coupe-papier Art-Nouveau En bronze aux épis de blé en relief. Signé sous l'épi. Dimensions : L. 28 cm Art Nouveau Franz Claessens bronze paper knife with ears of wheat in relief. Signed.

        Accademia Fine Art
      • Frans CLAESSENS (1885-1968)
        Nov. 27, 2021

        Frans CLAESSENS (1885-1968)

        Est: €700 - €900

        Frans CLAESSENS (1885-1968) A green patinated bronze sculpture of a girls head, signed. Groen gepatineerd bronzen beeld van een meisjeshoofd, gesigneerd.

        Maison Jules Veilinghuis
      • CLAESSENS FRANS
        Apr. 28, 2021

        CLAESSENS FRANS

        Est: €300 - €500

        2 children's heads (1 in bronze, 1 in plaster)

        Campo & Campo
      • Frans Claessens (1885-19689). Anbietschale
        Apr. 27, 2016

        Frans Claessens (1885-19689). Anbietschale

        Frans Claessens (1885-19689). Anbietschale Bronze Fussschale mit Weintrauben verzierte, signiert, ca. H-6, D-13 cm

        Badisches Auktionshaus