Johannes (1873) Collin Sold at Auction Prices

  • COLLIN, JOHANNES, 1873-1951 'Romersk kejsare'.
    May. 05, 2012

    COLLIN, JOHANNES, 1873-1951 'Romersk kejsare'.

    Est: - kr330

    COLLIN, JOHANNES, 1873-1951 'Romersk kejsare'. Mörkpatinerad brons. Signerad och daterad 1910. Gjutarstämplar L Rasmussen Köpenhamn. Höjd 20,5 cm. (D).

    Crafoord Auktioner
  • COLLIN, JOHANNES, 1873-1951 'Marie Claire enfant'.
    May. 07, 2011

    COLLIN, JOHANNES, 1873-1951 'Marie Claire enfant'.

    Est: - kr2,000

    COLLIN, JOHANNES, 1873-1951 'Marie Claire enfant'. Signerad och daterad 1910. Gjutarstämpel L Rasmussen Köpenhamn. Höjd 10,5 cm. (D).

    Crafoord Auktioner