Sven Ekstedt Sold at Auction Prices

  • SVEN EKSTEDT 1894-1950 Susanna och gubbarna,
    Oct. 28, 2010

    SVEN EKSTEDT 1894-1950 Susanna och gubbarna,

    Est: kr10,000 - kr12,000

    SVEN EKSTEDT 1894-1950 Susanna och gubbarna, Syndafallet och Potifars hustru - triptyk Signerade och daterade S. Ekstedt -19. Olja på pannå, vardera 13 x 11 cm.

    Stockholms Auktionsverket