Boris Vladimirovic Ender Sold at Auction Prices

      • Boris Ender (Russian 1893-1960)
        Feb. 13, 2020

        Boris Ender (Russian 1893-1960)

        Est: £1,000 - £1,500

        Composition, circa 1913-1914 oil on canvas laid onto board (Dimensions: 29 x 32cm)

        Cheffins
      • Boris Ender (1893-1960) / Boris Ender (1893-1960) / Boris Ender (1893-1960)
        Dec. 06, 2014

        Boris Ender (1893-1960) / Boris Ender (1893-1960) / Boris Ender (1893-1960)

        Est: Kč27,000 - Kč54,000

        FRONTAL PAGE OF 'SOVIET PHOTOGRAPH' MAGAZINE (СОВЕТСКОЕ ФОТО) - DESIGN. 1928. India ink drawing, aquarelle on paper with printed text on glued slips, 182x141 mm, marked 'Б. Ендер' lower right, 'эскиз обложки журнала 'Сов. фото' 1928г. Боp. Ендер.' on the reverse. (Title page of 'Soviet Photograph' magazine - design, 1928. Bor. Ender.) NÁVRH TITULNÍ STRANY ČASOPISU „SOVĚTSKÁ FOTOGRAFIE" (СОВЕТСКОЕ ФОТО). 1928. Kresba tuší, akvarel na papíře s přilepenými lístky s tištěným textem, 182x141 mm, sign. vpravo dole „Б. Ендер", na zadní straně zn. „эскиз обложки журнала „Сов. фото" 1928г. Боp. Ендер." (Návrh obálky časopisu „Sov. fotografie", r. 1928. Bor. Ender.). ENTWURF DER TITELSEITE FÜR DIE ZEITSCHRIFT „SOWJETISCHE FOTOGRAFIE" (СОВЕТСКОЕ ФОТО). 1928. Tuschezeichnung und Aquarell auf Papier mit zugeklebten Blättern und gedrucktem Text, 182x141 mm, rechts unten sign. „Б. Ендер", verso „эскиз обложки журнала „Сов. фото" 1928г. Боp. Ендер." (Entwurf der Titelseite für die Zeitschrift „Sow. Fotografie", r. 1928. Bor. Ender.). Boris Ender - ruský avantgardní umělec a tvůrce biomorfních abstrakcí. Jeho umělecký projev byl ovlivněn tvorbou K. Maleviče, N. Suetina a I. Ehrenburga, se kterými byl v častém kontaktu. Proslavil se svými kompozicemi a abstrakcemi, v pozdější tvorbě pak u něj převažují krajiny. Jeho díla nalezneme ve sbírkách mnoha muzeí a galerií včetně Státní Treťjakovské galerie.

        Auction House Zezula
      • ENDER, BORIS VLADIMIROVICH, illustrator. 1893-1960. FEDOROV-DAVYDOV, ALEKSEI ALEKSANDROVICH ed. 1900-1969. Sovetskii muzei [The Soviet Museum]. Moscow: izd. Gosudarsstvennoi Tretyakovskoi Galerei, 1930.
        Jun. 26, 2013

        ENDER, BORIS VLADIMIROVICH, illustrator. 1893-1960. FEDOROV-DAVYDOV, ALEKSEI ALEKSANDROVICH ed. 1900-1969. Sovetskii muzei [The Soviet Museum]. Moscow: izd. Gosudarsstvennoi Tretyakovskoi Galerei, 1930.