Adine Engelman Sold at Auction Prices

Sculptor, Painter, b. 1937 - d. 2015

        • Adine Engelman, 1937 Rotterdam – 2015 Haarlem
          Jun. 27, 2024

          Adine Engelman, 1937 Rotterdam – 2015 Haarlem

          Est: €3,000 - €5,000

          GEOMETRISCHE KOMPOSITIONEN Öl/ Acryl auf Leinwand. 80 x 80 cm. Verso bezeichnet „426 KS“ und datiert „1963“. Auf Keilrahmen signiert und datiert, partiell von Rahmen bedeckt. In weißen Holzrahmen. (14011912) (1) (19)

        • Adine Engelman (1937 – 2015)
          May. 17, 2022

          Adine Engelman (1937 – 2015)

          Est: €400 - €800

          Two abstract compositions in two crates, written signature on crate 'Adine Engelman Haarlem'.

          Vendu Rotterdam
          May. 17, 2022

          Adine Engelman (1937 – 2015)

          Est: €500 - €1,000

          Three abstract compositions in three crates, written signature on crate '‘Adine Engelman, Haarlem 86’ en aan binnenkant label met ‘sculptuur 1986 – 3, 2/1, gelakt staal (tornol hechtgrond geel)’, date 1986. (slight oxidation discolorations on top and side)

          Vendu Rotterdam
          May. 17, 2022

          Adine Engelman (1937 – 2015)

          Est: €400 - €800

          Two abstract compositions in two crates, written signature on crate ‘Beeldgroep nr. 3 – 1982, deel 7, Adine Engelman’, date 1982.

          Vendu Rotterdam
          May. 17, 2022

          Adine Engelman (1937 – 2015)

          Est: €200 - €400

          Adine Engelman (1937 – 2015), Two abstract compositions with wooden crates, signature on crate 'Adine Engelman Haarlem, beeldvorming 1983 nr 4, 2 delen', date 1984. (slight oxidation discolorations on top and side)

          Vendu Rotterdam
          May. 17, 2022

          Adine Engelman (1937 – 2015)

          Est: €400 - €800

          Adine Engelman (1937 - 2015), Two abstract compositions in two crates, written signature on crate 'Adine Engelman Haarlem 84-9'. (slight oxidation discolorations on top and side)

          Vendu Rotterdam
          May. 17, 2022

          Adine Engelman (1937 – 2015)

          Est: €400 - €800

          Adine Engelman (1937 - 2015), Two abstract compositions in wooden crate with label including name and address of the artist 'Adine Engelman Haarlem', date between 1982-4.

          Vendu Rotterdam
        • Adine Engelman, 1937 Rotterdam – 2015 Haarlem,
          Jun. 25, 2021

          Adine Engelman, 1937 Rotterdam – 2015 Haarlem,

          Est: €3,000 - €4,000

          GemäldepaarGeometrische Kompositionen Öl/ Acryl auf Leinwand. Je 80 x 80 cm. Eines verso auf Rahmen datiert, beide verso auf Leinwand bezeichnet „426 KS ontstaan 1963“. Geometrische Komposition in Rot, Gelb und Blau, 1963 (12704710) (1) (18)

          Jun. 25, 2021

          Est: €1,500 - €2,000

          GEOMETRISCHE KOMPOSITION, 1963 Öl/ Acryl auf Leinwand. 90 x 70 cm. Verso auf Rahmen signiert und datiert „1963“. (1270479) (1) (18)

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Jun. 27, 2018

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €300 - €400

          Abstract in oranje-geel-blauw, een tweeluik , olieverf op doek (2x), 160x90 cm beide in dorso get. en adres van de kunstenaar in Haarlem.

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Jan. 25, 2017

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €150 - €250

          Abstract in groen geel rood, Abstract in oker blauw beide in dorso get. en gedateerd '66. Rond 1969 naam veranderd in Adine Engelman. 2x olieverf op doek, zonder lijst, 110x89 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Jan. 25, 2017

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Abstract in oranje en blauw in dorso get. en gedateerd 1963. Rond 1969 naam veranderd in Adine Engelman. olieverf op doek, zonder lijst, 120x120 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Jan. 25, 2017

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €150 - €250

          Abstract in oranje en blauw beide in dorso get. en gedateerd resp. 1963 en 1964. Waarvan 1 met adresstikker 'Zuid Schalkwijkerweg Haarlem' en 'Koudenhorn Haarlem'. Rond 1969 naam veranderd in Adine Engelman. 2x olieverf op doek (waarvan 1 zonder lijst), 120x100 cm en 100x80 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Jan. 25, 2017

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €150 - €250

          Abstract in geel, blauw, oranje en wit beide in dorso get. en en adresstikker 'Zuid Schalkwijkerweg Haarlem'. 2x olieverf op doek, zonder lijst, 110x100 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Jan. 25, 2017

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €300 - €400

          Abstract in groen en rood in dorso atelierstempel 2x olieverf op doek, zonder lijst, 130x103 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Dec. 14, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €150 - €250

          Adine Engelman (1937-2015) Abstract in geel oranje blauw in dorso get. en gedateerd '81 olieverf op doek, zonder lijst, 160x180 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Dec. 14, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Adine Engelman (1937-2015) Compositie in groen, geel en rood in dorso get. en gedateerd 1965 olieverf op doek, zonder lijst, 100x80 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Dec. 14, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Adine Engelman (1937-2015) Blauw, oranje en witte compositie rechtsonder get. en in dorso get. en gedateerd 1966 olieverf op doek, zonder lijst, 90x110 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Dec. 14, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Adine Engelman (1937-2015) Oranje, oker en blauwe compositie rechtsonder get. en in dorso get. en gedateerd 1966 olieverf op doek, zonder lijst, 89x110 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Dec. 14, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €300 - €400

          Adine Engelman (1937-2015) Abstract in oranje blauw zwart en wit in dorso get. en gedateerd 1964. Tevens adresstikker 'Zuid Schalkwijkerweg Haarlem'. olieverf op doek, zonder lijst, 140x110 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Dec. 14, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €300 - €400

          Adine Engelman (1937-2015) Abstract in groen oranje en geel niet get. olieverf op doek, zonder lijst, 110x130 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Dec. 14, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €400 - €600

          Adine Engelman (1937-2015) Abstract in wit oranje en blauw in dorso get. 'Adriaan Engelman' en gedateerd 1963 olieverf op doek, 120x120 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Dec. 14, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €300 - €400

          Adine Engelman (1937-2015) Abstract in rood wit en blauw in dorso get. 'Adriaan Engelman' en gedateerd 1964. Kunstenaar heeft rond 1969 naam veranderd in Adine Engelman. olieverf op doek, zonder lijst, 132x100 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Dec. 14, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €300 - €500

          Adine Engelman (1937-2015) Abstract in rood groen geel rechtsonder get. olieverf op doek, 130x110 cm

        • Engelman, A. (1937-2015). "Situering." Series of 1
          Nov. 24, 2016

          Engelman, A. (1937-2015). "Situering." Series of 1

          Est: €80 - €100

          Engelman, A. (1937-2015). "Situering." Series of 14 monotypes, printed in black, green and purple, each 55x80 or vice versa, 8x signed "Engelman '71" and titled in pencil. = From the estate of the artist. Nice series of evolving compositions.

          Bubb > Kuyper: Auctioneers of Books, Fine Arts & Manuscripts
        • Engelman, A. (1937-2015). (Geometrical composition
          Nov. 24, 2016

          Engelman, A. (1937-2015). (Geometrical composition

          Est: €80 - €100

          Engelman, A. (1937-2015). (Geometrical composition with a white circle). Monotype, printed in black and green, 55x80 cm., signed "Engelman '70" in pencil. - AND 17 other (col.) monotypes by the same, all 55x80 cm. or vice versa, 3x signed in pencil. From the estate of the artist.

        • Engelman, A. (1937-2015). (Compostion with rectang
          Nov. 24, 2016

          Engelman, A. (1937-2015). (Compostion with rectang

          Est: €70 - €90

          Engelman, A. (1937-2015). (Compostion with rectangles). Watercolour, 38x56 cm. - AND 13 similar watercolours by the same, predominantly in the colours brown, green, black and blue. = From the estate of the artist.

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Nov. 16, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €600 - €800

          Abstract composition in red and blue (2) both signed on the reverse 'Adriaan Engelman' and dated 1964, and address of the artist 'Koudenhorn Haarlem'. oil on canvas (2), 110x90 cm and 120x80 cm The artist changed his name around 1969 in Adine Engelman.

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Nov. 16, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €600 - €800

          Abstract composition (2) signed lower right. Both signed on the reverse, dated resp. 1971 and 1972, and address of the artist 'Zuid Schalkwijkerweg Haarlem'. oil on canvas (2), 109x89 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Nov. 16, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €700 - €900

          'Formering 4' (1970) and 'Vormwording' (1965) both signed lower right, and signed on the reverse. And address of the painter: 'Zuid Schalkwijkerweg Haarlem'. oil on canvas (2), 130x100 cm and 130x110 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Nov. 16, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €700 - €1,000

          Geometric composition in yellow (1962, 2x), Geometric composition in red and blue all signed on the reverse oil on canvas, not framed, 70x70 cm (2x) and gouache on paper, 76x56 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €300 - €400

          'wording II' rechtsonder get. en gedateerd '66, en in dorso get. olieverf op doek, 109x88 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €300 - €400

          Strepen oranje, blauw en wit (5x) in dorso get. en gedateerd 1963 olieverf op doek, 5x (waarvan 1 zonder lijst), circa 80x60 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          'Verlangde werkelijkheid' (3x) in dorso get. en gedateerd 1966 olieverf op board, zonder lijst, 118x98 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          'Verlangde werkelijkheid' (4x) in dorso get. en gedateerd 1966, en 1 rechtsonder get. 4x olieverf op board, zonder lijst, 118x98 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €150 - €300

          Compositie in zwart wit (5x) in dorso get. en adres van de kunstenaar in Haarlem Siberisch krijt op papier (5x), circa 75x105 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Situation d‚termin‚e I, II en III' / 'Situering door bepaaldheid I, II en III' alle in potlood get. en gedateerd 1971. Tevens in dorso get. en getiteld. monotype (3x), 80x55 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Abstract in oranje blauw en wit in dorso get. en gedateerd 1963 4x olieverf op doek, circa 90x70 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €150 - €250

          Abstract in geel rood blauw, Abstract in rood wit blauw in dorso get. (1x), met atelierstempel (1x), en adres van de schilder in Haarlem 2x olieverf op doek, zonder lijst, 50x45 cm en 100x110 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Groot abstract in dorso get. en datering circa '65 olieverf op doek, zonder lijst, 150x150 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €150 - €250

          Abstract in blauw wit geel zwart in dorso get. en gedateerd 1964 olieverf op doek, zonder lijst, 110x90 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Oct. 12, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Abstract in rood wit blauw in dorso get. en gedateerd 1964 olieverf op doek, 120x80 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Aug. 31, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Abstract in lichtblauw oranje wit in dorso get. en gedateerd 1964 olieverf op doek zonder lijst 120x160 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Aug. 31, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Abstract in rood blauw wit in dorso get. en gedateerd 1964 olieverf op doek zonder lijst 120x140 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Aug. 31, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Abstract in strepen geel blauw oranje / 'Nr. 11' in dorso get. en adresstikker 'Zuid Schalkwijkerweg Haarlem'. olieverf op doek 150x115 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Aug. 31, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Abstract in rood roze groen geel in dorso get. en gedateerd '65 oliecverf op doek 110x150 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Aug. 31, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Abstract / 'Ontsluitend' rechtsonder get. en gedateerd '66. Tevens in dorso get. en adresstikker 'Zuid Schalkwijkerweg Haarlem'. olieverf op doek 160x110 cm

        • Adine Engelman (1937-2015)
          Aug. 31, 2016

          Adine Engelman (1937-2015)

          Est: €200 - €300

          Composities in blauw-rood een aantal met atelierstempel A. Engelman olieverf op karton zonder lijst opgerold circa 120x120 cm (6x) en 150x145 cm (6x). Hierbij: Composities in blauw-rood in dorso get. en atelieretiket 'Zuid Schalkwijkerweg Haarlem'. 4x olieverf op doek zonder lijst circa 110x100 cm