Knud Erik Faergemann Sold at Auction Prices

    • Knud Erik Færgemann (1925-2003)
      Jun. 16, 2024

      Knud Erik Færgemann (1925-2003)

      Est: kr300 - kr600

      Litografi, byparti med personer, signeret og dateret 1979, nr. 65/300, 50 x 58/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
      May. 18, 2024

      Est: kr3,000 - kr6,000

      Tivoli II, olie på lærred, erhvervet på kunstnerens påskeudstilling i 1968 af kunstmaler Tøns B. Nielsen, signeret KEF, betitlet på bagsiden, olie på lærred, 56 x 66/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
      Apr. 28, 2024

      Est: kr300 - kr600

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Knud Erik Færgemann (f. 1925)
      Oct. 14, 2023

      Knud Erik Færgemann (f. 1925)

      Est: kr400 - kr800

      Byparti med personer, litografi i farver, signeret og dateret 1989, nr. 149/200/CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Knud Erik Færgemann: Lille by med Mölle - 1980.
      Nov. 09, 2010

      Knud Erik Færgemann: Lille by med Mölle - 1980.

      Est: €805 - €1,050

      Knud Erik Færgemann: Lille by med Mölle - 1980. Signed KEF. Oil on canvas. 31 x 35 cm.

      Bruun Rasmussen Auctioneers