Václav (1896) Fiala Sold at Auction Prices

Painter, Illustrator

    • Václav Fiala (1896-1980)
      Jun. 11, 2016

      Václav Fiala (1896-1980)

      Václav Fiala (1896-1980) Václav Fiala (1896-1980) Václav Fiala (1896-1980) CHAMPS ELYSÉES. Litografie na papíře, 210x150 mm, sign. tužkou vpravo dole "V. Fiala", zn. tužkou vlevo dole "7/35". Paspartováno. CHAMPS ELYSÉES. Lithograph on paper, 210x150 mm, signed in pencil lower right "V. Fiala", marked in pencil lower left "7/35". Mounted. CHAMPS ELYSÉES. Lithografie auf Papier, 210x150 mm, sign. mit dem Bleistift rechts unten "V. Fiala", bez. mit dem Bleistift links unten "7/35". Passepartout. Václav Fiala – žák prof. M. Švabinského (AVU Praha) vystudoval Akademii umění v Petrohradě. Tvorba tohoto malíře, grafika a ilustrátora zahrnuje jak realistickou kresbu, portréty osobností či cyklus barevných litografií, tak i četné ilustrace (např. F. Palacký (1958): Z dějin národu českého). Estimate in Euros 6

      Auction House Zezula
    • Vaclav Fiala (Czech, 1896-1980) "Musicians"
      Oct. 12, 2015

      Vaclav Fiala (Czech, 1896-1980) "Musicians"

      Vaclav Fiala (Czech, 1896-1980) "Musicians", undated, woodcut. Vaclav Fiala was the brother-in law of David Burliuk. Size: 7.25" x 5.5", 18 x 14 cm (sight); 10.75" x 8.75", 27 x 22 cm (frame). Proceeds from the sale of this item to benefit the Sterling Strauser Gallery at East Stroudsburg University.

      Material Culture