Jes Fomsgaard Sold at Auction Prices

b. 1948 -

    • Jes Fomsgaard, Palle Nielsen og Sys Hindsbo
      Aug. 31, 2024

      Jes Fomsgaard, Palle Nielsen og Sys Hindsbo

      Est: kr750 - kr1,500

      Samling grafik. 6 raderinger og æstninger. Signeret med blyant. Flere Eget Tryk. lysmål 17 x 21 til 35 x 42 cm. Fremstår med enkelte brugsspor.

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Jes Fomsgaard, large mixed media on panel, 1996
      Nov. 16, 2022

      Jes Fomsgaard, large mixed media on panel, 1996

      Jes Fomsgaard (Danish, b. 1948), Study for "Horses", chalk, pencil and ink on wood, signed and dated lower right, gallery label verso, slat frame, 41"squ (total)

      Millea Bros Ltd
    • Jes Fomsgaard (f.1948)
      Nov. 06, 2022

      Jes Fomsgaard (f.1948)

      Komposition med ansigter, signeret og dateret 1993 med bly, fremstår uden ramme samt enkelte brugsspor, 48 x 52

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Jes Fomsgaard (f.1948)
      Sep. 19, 2022

      Jes Fomsgaard (f.1948)

      Offset tryk, komposition med ansigter, signeret og dateret 1993 med bly, fremstår uden ramme samt enkelte brugsspor, 48 x 52,

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Jes Fomsgaard (f.1948)
      Aug. 27, 2022

      Jes Fomsgaard (f.1948)

      Est: kr400 - kr800

      Litografi, komposition med ansigter, signeret og dateret 1993, fremstår uden ramme samt enkelte brugsspor, 48 x 52, /CD

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Jes Fomsgaard (f. 1948)
      Aug. 27, 2022

      Jes Fomsgaard (f. 1948)

      Est: kr7,500 - kr15,000

      Arkitektonisk komposition, betitlet - Reconstruction, olie på lærred, signeret og dateret 2006, 130 x 190/CD, TVANGSSALG - sælges på foranledning af Fogedretten i Odense

      Svendborg Auktionerne ApS
    • Jes Fomsgaard: Kongens Nytorv, Copenhagen. Signed Jes Fomsgaard 09; signed and dated on the reverse. Acrylic and pencil on canvas. 117 x 140 cm.
      Dec. 07, 2010

      Jes Fomsgaard: Kongens Nytorv, Copenhagen. Signed Jes Fomsgaard 09; signed and dated on the reverse. Acrylic and pencil on canvas. 117 x 140 cm.

      Est: kr20,000 - kr24,000

      Kongens Nytorv, Copenhagen. Signed Jes Fomsgaard 09; signed and dated on the reverse. Acrylic and pencil on canvas. 117 x 140 cm.

      Bruun Rasmussen Auctioneers
    • Jes Fomsgaard: Circus. Signed in lead Jes
      Oct. 05, 2010

      Jes Fomsgaard: Circus. Signed in lead Jes

      Est: - €135

      Jes Fomsgaard: Circus. Signed in lead Jes Fomsgaard 1982, ET 2/25 and in the print. Etching. Visible size 44 x 46,5 cm.

      Bruun Rasmussen Auctioneers