Emanuel Joachim Haas Sold at Auction Prices

Painter, Engraver

    • Emanuel Joachim Haas
      Jun. 11, 2016

      Emanuel Joachim Haas

      Emanuel Joachim Haas Emanuel Joachim Haas Emanuel Joachim Haas PORTRÉT HRABĚTE FRANTIŠKA ANTONÍNA ŠPORKA NA POZADÍ KUKSU. 1735. FRANCISCUS ANTONIUS S. R. I. COMES de SPORCK. Dominus in Lissa, Konogedt, Gradlitz et Herzmanitz, S. C. M. act: intimus Consiliarius, Camerarius et Regius Locumtenens. Natus die 9. Martÿ 1662. Aetatis LXXIII. ann. Mědirytina na papíře, 299x217 mm (výřez pasparty), grafický list je dole seříznutý, chybí část s dat. "9 Junii 1735" a jménem rytce "Emanuel Josachim Haas". Paspartováno, rámováno, zaskleno. PORTRAIT OF THE COUNT FRANZ ANTON VON SPORCK WITH KUKS IN THE BACKGROUND. 1735. FRANCISCUS ANTONIUS S. R. I. COMES de SPORCK. Dominus in Lissa, Konogedt, Gradlitz et Herzmanitz, S. C. M. act: intimus Consiliarius, Camerarius et Regius Locumtenens. Natus die 9. Martÿ 1662. Aetatis LXXIII. ann. Copper engraving on paper, 299x217 mm (mount aperture), the sheet is cut in the lower part, ´missing part with date "9 Junii 1735" and name of the engraver ”Emanuel Josachim Haas". Mounted, glassed. BILDNIS DES GRAFEN FRANZ ANTON SPORCK MIT KUKUS IM HINTERGRUND. 1735. FRANCISCUS ANTONIUS S. R. I. COMES de SPORCK. Dominus in Lissa, Konogedt, Gradlitz et Herzmanitz, S. C. M. act: intimus Consiliarius, Camerarius et Regius Locumtenens. Natus die 9. Martÿ 1662. Aetatis LXXIII. ann. Kupferstich auf Papier, 299x217 mm (Passepartout-Ausschnitt), Blatt unten abgeschnitten, Teil mit Datum "9 Junii 1735" und Namen des Stechers "Emanuel Josachim Haas" fehlt. Passepartout, gerahmt, verglast. Estimate in Euros 68

      Auction House Zezula