Karel (1900) Hájek Sold at Auction Prices

Photographer

      • Karel Hájek (1900-1978)
        Mar. 12, 2020

        Karel Hájek (1900-1978)

        AUTOPORTRÉT Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 121x104 mm (134x113 mm). Recto vpravo dole pod obrazem zeleným inkoustem podpis autora: "Snímek: Karel Hájek", verso autorské věnování (S. Zejdovi) s podpisem, další poznámky tužkou. Stav B. Papír lehce pokrčený. Významný československý reportážní fotograf, zakladatel moderní fotoreportáže, organizátor, teoretik a pedagog. Vyučil se zámečníkem, po 1. světové válce se usadil v Praze, kde začal pracovat jako dělník v továrně. 1926-1932 se živil jako řidič tramvaje, při tomto zaměstnání začal fotografovat každodenní výjevy pražských ulic. Ve 30. letech již spolupracoval s časopisem Pestrý týden, od roku 1932 působil v nakladatelství Melantrich, od roku 1945 v časopisu Svět v obrazech a pracoval i pro řadu dalších časopisů. Proslul jako všestranný reportážní fotograf s orientací na sociální fotografii a portréty slavných (T. G. Masaryk, E. Beneš, V. Vančura, F. X. Šalda). Mimo tuto oblast vynikal ve fotografiích volné přírody a zvěře. Kladl velký důraz na určení definitivního výřezu při zvětšování, používal proto především středoformátové aparáty (Roliflex, Hasselblad), které mu to formátem negativu umožňovaly. Vydal několik samostatných fotografických publikací (Jihočech Emil Hácha, 1942; Poslední cesta TGM, 1947; Krásy myslivosti, 1953; Gagarin v Praze, 1961) a na celé řadě dalších se podílel. V roce 1955 získal vyznamenání za Vynikající práci, roku 1966 byl jmenován zasloužilým umělcem. Jeho práce byly prezentovány na výstavách např. 1935 v Praze, 1959-1961 v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech, Varně, Berlíně a na řadě dalších u nás i v zahraničí. SELF PORTRAIT Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 121x104 mm (134x113 mm). Signed in green ink lower right on the recto: "Snímek: Karel Hájek", dedication (to S. Zejda) with signature and other annotations in pencil on the verso. Slightly creased paper. SELBSTBILDNIS Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 121x104 mm (134x113 mm). Recto rechts unten unter dem Bild in grüner Tinte signiert: "Snímek: Karel Hájek (Foto K. Hájek)", verso Widmung des Künstlers (für S. Zejda) mit Unterschrift, andere Notizen in Bleistift. Papier leicht zerknittert.

        Auction House Zezula
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Mar. 12, 2020

        Karel Hájek (1900-1978)

        VIKTORČIN SPLAV NA ÚPĚ (BABIČČINO ÚDOLÍ) Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 175x151 mm. Verso tužkou podpis autora a název díla. Stav A/B. Lehce pokrčené horní rohy. Významný československý reportážní fotograf, zakladatel moderní fotoreportáže, organizátor, teoretik a pedagog. Vyučil se zámečníkem, po 1. světové válce se usadil v Praze, kde začal pracovat jako dělník v továrně. 1926-1932 se živil jako řidič tramvaje, při tomto zaměstnání začal fotografovat každodenní výjevy pražských ulic. Ve 30. letech již spolupracoval s časopisem Pestrý týden, od roku 1932 působil v nakladatelství Melantrich, od roku 1945 v časopisu Svět v obrazech a pracoval i pro řadu dalších časopisů. Proslul jako všestranný reportážní fotograf s orientací na sociální fotografii a portréty slavných (T. G. Masaryk, E. Beneš, V. Vančura, F. X. Šalda). Mimo tuto oblast vynikal ve fotografiích volné přírody a zvěře. Kladl velký důraz na určení definitivního výřezu při zvětšování, používal proto především středoformátové aparáty (Roliflex, Hasselblad), které mu to formátem negativu umožňovaly. Vydal několik samostatných fotografických publikací (Jihočech Emil Hácha, 1942; Poslední cesta TGM, 1947; Krásy myslivosti, 1953; Gagarin v Praze, 1961) a na celé řadě dalších se podílel. V roce 1955 získal vyznamenání za Vynikající práci, roku 1966 byl jmenován zasloužilým umělcem. Jeho práce byly prezentovány na výstavách např. 1935 v Praze, 1959-1961 v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech, Varně, Berlíně a na řadě dalších u nás i v zahraničí. VIKTORKA`S WEIR ON ÚPA RIVER Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 175x151 mm. Signed and titled in pencil on the verso. Slightly creased upper corners. VIKTORKAS WEHR AUF ÚPA (GROßMUTTER-TAL) Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 175x151 mm. Verso in Bleistift signiert und Werktitel. Leicht Zerknitterte obere Ecken.

        Auction House Zezula
      • Hájek, Karel (Czech, 1900–1978), Výstava Fotografií Karla Hájka
        Sep. 11, 2019

        Hájek, Karel (Czech, 1900–1978), Výstava Fotografií Karla Hájka

        Est: $100 - $150

        Hájek, Karel (Czech, 1900–1978) Výstava Fotografií Karla Hájka Prague: Knihovna Hlavniho Mesta Prahy, 1936. 4to. Unpaginated. Stiff off-white linen weave wrappers in unprinted black dust-jacket. An exhibition catalogue for Hájek's 1936 exhibition of 181 photos at the Prague City Library. Book design and typography by Karel Hájek and Jirí Trnka.

        Freeman's | Hindman
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Oct. 11, 2018

        Karel Hájek (1900-1978)

        AKT S DRAPÉRIÍ / V KRAJINĚ 30. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 210x130 mm. Adjustováno na kartonu, recto dole pod obrazem tužkou vlevo jméno modelky (?. Slavíčková), vpravo podpis autora. Varianta snímku byla publikována v souboru Akt v české fotografii, vydaném nakladatelstvím Orbis Praha v roce 1967. Stav A/B. Při pravém okraji trhlina ca 4 mm. Významný československý reportážní fotograf, zakladatel moderní fotoreportáže, organizátor, teoretik a pedagog. Vyučil se zámečníkem, po 1. světové válce se usadil v Praze, kde začal pracovat jako dělník v továrně. 1926 až 1932 se živil jako řidič tramvaje, při tomto zaměstnání začal fotografovat každodenní výjevy pražských ulic. Ve 30. letech již spolupracoval s časopisem Pestrý týden, od roku 1932 působil v nakladatelství Melantrich, od roku 1945 v časopisu Svět v obrazech a pracoval i pro řadu dalších časopisů. Proslul jako všestranný reportážní fotograf s orientací na sociální fotografii a portréty slavných (T. G. Masaryk, E. Beneš, V. Vančura, F. X. Šalda). Mimo tuto oblast vynikal ve fotografiích volné přírody a zvěře. Kladl velký důraz na určení definitivního výřezu při zvětšování, používal proto především středoformátové aparáty (Roliflex, Hasselblad), které mu to formátem negativu umožňovaly. Vydal několik samostatných fotografických publikací (Jihočech Emil Hácha, 1942; Poslední cesta TGM, 1947; Krásy myslivosti, 1953; Gagarin v Praze, 1961) a na celé řadě dalších se podílel. V roce 1955 získal vyznamenání za Vynikající práci, roku 1966 byl jmenován zasloužilým umělcem. Jeho práce byly prezentovány na výstavách např. 1935 v Praze, 1959-1961 v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech, Varně, Berlíně a na řadě dalších výstav u nás i v zahraničí. NUDE WITH A DRAPERY / IN A LANDSCAPE 1930`s Vintage gelatin silver print on matte paper. 210x130 mm. Mounted on board, name of the model in pencil (?. Slavíčková), signed lower right. A variant of the picture was published in booklet Akt v české fotografii, published by Orbis Praha in 1967. Condition A/B. Ca. 4 mm torn by the right edge. AKT MIT DRAPERIE / IN LANDSCHAFT 1930s Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 210x130 mm. Adjustiert auf Karton, recto unten unter dem Bild links Name der Modellsteherin (?. Slavíčková), rechts Unterschrift des Künstlers in Bleistift. Variante des Fotos wurde in der Kollektion Akt in der tschechischen Fotografie, Orbis Prag 1967, publiziert. Zustand A/B. Am rechten Rand Riss ca. 4 mm.

        Auction House Zezula
      • KAREL HAJEK (Czech, 1900 - 1978). Street scene through the snow, 1939. Ferrotyped gelatin silver print, vintage 1939.
        Jun. 27, 2018

        KAREL HAJEK (Czech, 1900 - 1978). Street scene through the snow, 1939. Ferrotyped gelatin silver print, vintage 1939.

        Est: $600 - $1,000

        KAREL HAJEK (Czech, 1900 - 1978). Street scene through the snow, 1939. Ferrotyped gelatin silver print, vintage 1939. Titled dated and signed in blue pen on the bottom margin.

        Be-Hold
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Oct. 08, 2016

        Karel Hájek (1900-1978)

        RETURN OF THE WOMEN FROM LIDICE – MOTHER AND SON. 1945. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 150x237 mm (182x241 mm). Titled in green ink with white lining: „Také návrat Lidických – Matka a syn“ lower left corner, photographer’s stamp on the verso. Published: V plném spektru (exhibition catalogue), Moravská galerie v Brně 2001, p. 297. Condition A/B. Estimated price: 12 000 - 16 000 CZK / 444 - 593 € NÁVRAT LIDICKÝCH ŽEN – MATKA A SYN. 1945. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 150x237 mm (182x241 mm). Recto vlevo dole v bílém orámování zeleným inkoustem: „Také návrat Lidických – Matka a syn“, verso značeno autorským razítkem. Publikováno: V plném spektru (kat. výst.), Moravská galerie v Brně 2001, s. 297. Stav A/B. Odhadní cena: 12 000 - 16 000 Kč / 444 - 593 € RÜCKKEHR VON FRAUEN AUS LIDICE – MUTTER UND SOHN. 1945. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 150x237 mm (182x241 mm). Recto links unten in weißem Rahmen in grüner Tinte: „Také návrat Lidických – Matka a syn“, verso Künstlerstempel. Zustand A/B. Schätzpreis: 12 000 - 16 000 CZK / 444 - 593 EUR

        Auction House Zezula
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Oct. 08, 2016

        Karel Hájek (1900-1978)

        UNTITLED. 1945. Vintage ferrotyped gelatin silver print on Agfa-Brovira paper. 297x250 mm. Photographer’s stamp on the verso. Condition B. Estimated price: 18 000 - 24 000 CZK / 667 - 889 € BEZ NÁZVU. 1945. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa-Brovira, původní autorská zvětšenina. 297x250 mm. Verso značeno autorským razítkem Stav B. Odhadní cena: 18 000 - 24 000 Kč / 667 - 889 € OHNE TITEL. 1945. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier Agfa-Brovira, vintage. 297x250 mm. Verso Künstlerstempel Zustand B. Schätzpreis: 18 000 - 24 000 CZK / 667 - 889 EUR

        Auction House Zezula
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Oct. 08, 2016

        Karel Hájek (1900-1978)

        UNTITLED. 1939-1945. Vintage ferrotyped gelatin silver print on Agfa-Brovira paper. 297x252 mm. Photographer’s stamp on the verso. Condition A/B. Estimated price: 18 000 - 24 000 CZK / 667 - 889 € BEZ NÁZVU. 1939-1945. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa-Brovira, původní autorská zvětšenina. 297x252 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A/B. Odhadní cena: 18 000 - 24 000 Kč / 667 - 889 € OHNE TITEL. 1939-1945. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier Agfa-Brovira, vintage. 297x252 mm. Verso Künstlerstempel. Zustand A/B. Schätzpreis: 18 000 - 24 000 CZK / 667 - 889 EUR

        Auction House Zezula
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Oct. 08, 2016

        Karel Hájek (1900-1978)

        NUDE. 1930’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 120x158 mm (130x182 mm). Signed by the photographer in pencil on the verso. Condition B. Slightly bumped upper left corner. Estimated price: 10 000 - 15 000 CZK / 370 - 556 € AKT. 30. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 120x158 mm (130x182 mm). Verso tužkou podpis autora. Stav B. Poškozený levý horní roh. Odhadní cena: 10 000 - 15 000 Kč / 370 - 556 € AKT. 1930-1940. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 120x158 mm (130x182 mm). Verso in Bleistift signiert. Zustand B. Obere linke Ecke beschädigt. Schätzpreis: 10 000 - 15 000 CZK / 370 - 556 EUR

        Auction House Zezula
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Apr. 09, 2016

        Karel Hájek (1900-1978)

        Est: €223 - €446

        Karel Hájek (1900-1978) WITHOUT TITLE. 1960-1980. Vintage gelatin silver print on glossy paper. 225x180 mm. With the photographer's stamp on the reverse. Condition A. Karel Hájek (1900-1978) BEZ NÁZVU. 60. až 70. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 225x180 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Karel Hájek (1900-1978) OHNE TITEL. 1960-1980. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 225x180 mm. Verso Künstlerstempel. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Oct. 10, 2015

        Karel Hájek (1900-1978)

        Est: Kč14,000 - Kč16,000

        Karel Hájek (1900-1978) CONSTRUCTION WORKERS. 1933 – 1934. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 123x115 mm (181x121 mm). Verso author’s signature in pencil. Condition A/B. Karel Hájek (1900-1978) STAVEBNÍ DĚLNÍCI. 1933 až 1934. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 123x115 mm (181x121 mm). Verso tužkou podpis autora. Stav A/B. Karel Hájek (1900-1978) BAUARBEITER. 1933-1934. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 123x115 mm (181x121 mm). Verso mit Bleistift signiert. Zustand A/B.

        Auction House Zezula
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Oct. 10, 2015

        Karel Hájek (1900-1978)

        Est: Kč40,000 - Kč60,000

        Karel Hájek (1900-1978) PEARS. 1930’s. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 122x168 mm (132x180 mm). Verso author’s signature in pencil. Condition B. Some corners and rims slightly damaged, upper left corner folded. Karel Hájek (1900-1978) HRUŠKY. 30. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 122x168 mm (132x180 mm). Verso tužkou podpis autora. Stav B. Některé rohy a okraje lehce poškozené, levý horní roh přehnutý. Karel Hájek (1900-1978) BIRNEN. 30. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 122x168 mm (132x180 mm). Verso mit Bleistift signiert. Zustand B. Einige Ecken und Ränder leicht beschädigt, der linke obere Ecke gefaltet.

        Auction House Zezula
      • Karel Hájek (1900-1978)
        Nov. 08, 2014

        Karel Hájek (1900-1978)

        Est: Kč900 - Kč1,800

        Karel Hájek (1900-1978) Without title. Before 1960. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 122x90 mm (135x94 mm). Verso marked with two authorial stamps. Condition B. Karel Hájek (1900-1978) BEZ NÁZVU. Před rokem 1960. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 122x90 mm (135x94 mm). Verso značeno dvěma autorskými razítky. Stav B. Karel Hájek (1900-1978) OHNE TITEL. Vor 1960. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 122x90 mm (135x94 mm). Verso zweimal Künstlerstempel. Zustand B. Karel Hájek - významný československý reportážní fotograf, zakladatel moderní fotoreportáže, organizátor, teoretik a pedagog. Vyučil se zámečníkem, po 1. světové válce se usadil v Praze, kde začal pracovat jako dělník v továrně. Později se živil jako řidič tramvaje a zároveň se začal věnovat fotografii. Fotografoval prezidenty Masaryka, Háchu a Gottwalda a byl osobním fotografem E. Beneše, ale jako redaktor Národního souručenství portrétoval i J. Goebbelse či K. H. Franka. Ve 30. letech spolupracoval s časopisem Pestrý týden, od roku 1932 působil v nakladatelství Melantrich, od roku 1945 v časopisu Svět v obrazech a pracoval i pro řadu dalších časopisů. Vydal několik samostatných fotografických publikací (Jihočech Emil Hácha, 1942; Poslední cesta TGM, 1947; Krásy myslivosti, 1953; Gagarin v Praze, 1961) a na celé řadě dalších se podílel. V roce 1955 získal vyznamenání za Vynikající práci, roku 1966 byl jmenován zasloužilým umělcem. Jeho práce byly prezentovány např. na výstavě v ostravském Divadle Jiřího Myrona roku 1998 či v pražské Galerii Leica v roce 2012. Odhadní cena: 2 000 - 3 000 Kč / 73 - 110 € 2 000 - 3 000 CZK / 73 - 110 €

        Auction House Zezula
      • Karel HAJEK (1900-1978) Etude de mouvements,
        Nov. 13, 2012

        Karel HAJEK (1900-1978) Etude de mouvements,

        Est: €500 - €600

        Karel HAJEK (1900-1978) Etude de mouvements, Prague, 1938 Tirage argentique d'époque. Au dos: titre et crédit manuscrit 16,8 x 23,3 cm

        Mar. 15, 2012

        Est: €600 - €800

        KAREL HAJEK (1900-1978) ENTRAINEMENT MILITAIRE, 1935-38 7 épreuves argentiques originales, annotations manuscrites de Pawel Barchan au dos des épreuves 180 x 130 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €400 - €500

        KAREL HAJEK (1900-1978) MANŒUVRES MILITAIRES, 1935-38 5 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK', tampon et annotations manuscrites de Pawel Barchan 180 x 130 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €600 - €800

        Mar. 15, 2012

        Est: €500 - €600

        KAREL HAJEK (1900-1978) MANŒUVRES MILITAIRES, 1935-38 5 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK', tampon et annotations manuscrites de Pawel Barchan 180x 130 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €400 - €500

        KAREL HAJEK (1900-1978) MANŒUVRES MILITAIRES, 1935-38 6 épreuves argentiques originales, tampon et annotations manuscrites de Pawel Barchan 240 x 180 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €600 - €800

        Mar. 15, 2012

        Est: €600 - €800

        KAREL HAJEK (1900-1978) AVIATION TCHEQUE, 1935-38 5 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK', tampon et annotations manuscrites de Pawel Barchan 240 x 180 mm et 180 x 130 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €600 - €800

        KAREL HAJEK (1900-1978) PHYSIONOMIE D'UN PAYSAN, 1935-38 4 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK', tampon et annotations manuscrites de Pawel Barchan 240 x 180 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €600 - €800

        KAREL HAJEK (1900-1978) PORTRAITS DE JEUNES FEMMES TCHEQUES, 1935-38 5 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK' et tampon de Pawel Barchan 240 X 180 MM et 180 x 130 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €500 - €600

        KAREL HAJEK (1900-1978) PORTRAITS, SPORT ET DIVERS, 1935-38 5 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK', tampon et annotations manuscrites de Pawel Barchan 180 x 130 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €600 - €800

        KAREL HAJEK (1900-1978) PRATIQUES SPORTIVES FEMININES, 1935-38 5 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK' et tampon de Pawel Barchan 240 X 180 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €600 - €800

        KAREL HAJEK (1900-1978) CORPS EN SUSPENSION ET DEMONSTRATIONS, 1935-38 5 épreuves argentiques originales, tampon et annotations manuscrites de Pawel Barchan 180 x 130 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €600 - €800

        KAREL HAJEK (1900-1978) MOUVEMENTS ET POSITIONS, 1935-38 6 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK', tampon et annotations manuscrites de Pawel Barchan 240 x 180 mm et 180 x 130 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €500 - €600

        KAREL HAJEK (1900-1978) ETUDES DE MOUVEMENTS ET DIVERS, 1935-38 4 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK' et tampon de Pawel Barchan 180 x 130 mm

        Mar. 15, 2012

        Est: €500 - €600

        KAREL HAJEK (1900-1978) ETUDES DE MOUVEMENTS ET DIVERS, 1935-38 6 épreuves argentiques originales, tamponnées au dos 'PHOTO KAREL HAJEK', tampon et annotations manuscrites de Pawel Barchan 240 X 240 MM et 180 x 130 mm