Karl Peter Hallberg Sold at Auction Prices

Painter, Decoration painter, Landscape painter

  • HALLBERG, CARL PETER, 1809-1878. Två
    Dec. 01, 2012

    HALLBERG, CARL PETER, 1809-1878. Två

    Est: - kr4,000

    HALLBERG, CARL PETER, 1809-1878. Två nordafrikanska landskapsmotiv. Signerade. Olja på pappannå. 20x29 respektive 22x30 cm. Skador.

    Crafoord Auktioner