Enno Hallek Sold at Auction Prices

Painter, Sculptor

  • ENNO HALLEK född 1931 Objekt - Vattenpasset
    Sep. 21, 2011

    ENNO HALLEK född 1931 Objekt - Vattenpasset

    Est: kr4,000 - kr6,000

    ENNO HALLEK född 1931 Objekt - Vattenpasset Signerad Enno Hallek. Bemålat trä och vattenpass, 15,5 x 114,5 x 2,5 cm.

    Stockholms Auktionsverket
  • ENNO HALLEK född 1931 Objekt - Blomma Signerad
    Sep. 21, 2011

    ENNO HALLEK född 1931 Objekt - Blomma Signerad

    Est: kr6,000 - kr8,000

    ENNO HALLEK född 1931 Objekt - Blomma Signerad Enno Hallek. Bemålat trä, 30 x 19 x 4 cm. PROVENIENS: Galleri Bergström, Jönköping

    Stockholms Auktionsverket