Claes Jacobsz. van der Heck Sold at Auction Prices

Painter, Etcher, b. 1575 - d. 1652

    • ANONIEM / ANONYME 2/2 XVII LAGE LANDEN/LOW COUNTRIES (FOLLOWER)
      Jun. 08, 2022

      ANONIEM / ANONYME 2/2 XVII LAGE LANDEN/LOW COUNTRIES (FOLLOWER)

      Est: €3,000 - €4,000

      Panoramic river landscape with shepherds and flock. Canvas. 19th-century frame in gilt wood. Provenance: Galerie Georges Giroux, s.d. (as Nicolaes van der Heck (1575/81-1652) Description FR Paysage panoramique et aquatique avec bergers et troupeau. Toile. Cadre doré du 19ème siècle. Provenance: Galerie Georges Giroux, Bruxelles, s.d. (comme Nicolaes van der Heck (1575/81-1652) Beschrijving NL Panoramisch rivierlandschap met herders en kudde. Doek. 19de-eeuwse kader in verguld hout. Herkomst: Galerij Georges Giroux, Brussel, s.d. (als Nicolaes van der Heck (1575/81-1652)

    • Claes Jacobsz. van der Heck en werkplaats (1575-1652) - paneel, 25,5 x 58,3, Gezicht op Egmond aa
      May. 05, 2021

      Claes Jacobsz. van der Heck en werkplaats (1575-1652) - paneel, 25,5 x 58,3, Gezicht op Egmond aa

      Est: €15,000 - €25,000

      Claes Jacobsz. van der Heck en werkplaats (1575-1652) paneel, 25,5 x 58,3, Gezicht op Egmond aan Zee, gesigneerd en gedateerd midden onder 164[.] Van dit Gezicht op Egmond, waarvan de compositie gebaseerd is op de prent door Claes Jansz. Visscher (1586/87 – 1652), bestaan meerdere versies. De meeste van deze schilderijen moeten samen met Gezichten op de Abdij en het Klooster van Egmond oorspronkelijk deel hebben uitgemaakt van reeksen van drie. Voor voorbeelden van zulke reeksen, zie C.M. Klinkert en A. Taatgen, op. cit., 2015, pp. 108/25. -Herkomst:Particuliere collectie- -Literatuur: C.M. Klinkert, A. Taatgen, Claes Jacobsz. van der Heck (ca. 1578 – 1652) : Een Alkmaarse schilder in de Gouden Eeuw, 2015, p. 123, nr. 6.25, met afb.-

      Veilinghuis Van Spengen