Vilem Heckel Sold at Auction Prices

b. 1918 - d. 1970

    • Vilém Heckel (1918-1970)
      Nov. 08, 2014

      Vilém Heckel (1918-1970)

      Est: Kč4,500 - Kč9,000

      Vilém Heckel (1918-1970) Without title. 1960's. Black and white silver bromide photograph on glossy Agfa cardboard, original authorial enlargement. 304x400 mm. Verso marked with authorial stamp including the stamp which states 'při reprodukci uplatňuji nárok na autorské právo a uvedení autora' (when being reproduced I assert a claim to copyright and stating of the author), signed in pen. Condition A. Vilém Heckel (1918-1970) BEZ NÁZVU. 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém polokartonu agfa, původní autorská zvětšenina. 304x400 mm. Verso značeno autorským razítkem včetně razítka „při reprodukci uplatňuji nárok na autorské právo a uvedení autora", podepsáno propiskou. Stav A. Vilém Heckel (1918-1970) OHNE TITEL. 1960-1970. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzkarton Agfa, 304x400 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, inkl. „při reprodukci uplatňuji nárok na autorské právo a uvedení autora", mit Kugelschreiber signiert. Zustand A. Odhadní cena: 6 000 - 9 000 Kč / 220 - 330 € 6 000 - 9 000 CZK / 220 - 330 €

      Auction House Zezula
    • Vilém Heckel (1918-1970)
      Nov. 08, 2014

      Vilém Heckel (1918-1970)

      Est: Kč4,500 - Kč9,000

      Vilém Heckel (1918-1970) Without title. 1960's. Black and white silver bromide photograph on glossy Agfa semi-cardboard, original authorial enlargement. 304x400 mm. Verso marked with authorial stamp including the stamp which states 'při reprodukci uplatňuji nárok na autorské právo a uvedení autora' (when being reproduced I assert a claim to copyright and stating of the author), signed in pen, marked '3' in pencil. Condition A/B. Vilém Heckel (1918-1970) BEZ NÁZVU. 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém polokartonu agfa, původní autorská zvětšenina. 304x400 mm. Verso značeno autorským razítkem včetně razítka „při reprodukci uplatňuji nárok na autorské právo a uvedení autora", podepsáno propiskou, zn. tužkou „3". Stav A/B. Vilém Heckel (1918-1970) OHNE TITEL. 1960-1970. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Agfa Papier. 304x400 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, inkl. „při reprodukci uplatňuji nárok na autorské právo a uvedení autora", mit Kugelschreiber signiert, mit Bleistift „3". Zustand A/B. Vilém Heckel - český fotograf a horolezec. Narodil se v Plzni a od dětství byl ovlivňován zálibami svého otce ve fotografování a turistice, která se později odrazila v krajinné, především horské tématice jeho snímků. Vyučil se portrétním fotografem (1936) a pracoval zpočátku v menších ateliérech. Začal se věnovat reklamní fotografii, posléze se zaměřil na tématiku divadelní a reportážní. Stal se průmyslovým fotografem v brněnské Zbrojovce a u Československé obchodní komory v Praze. Roku 1949 byl přijat do fotografické sekce Svazu československých výtvarných umělců. Od roku 1953 se začal věnovat horolezectví a o tři roky později odešel do svobodného povolání. V roce 1960 poprvé vystavoval v Praze fotografie z horské expedice. Právě krajinářské a místopisné snímky jej nejvíce proslavily. Zahynul pod lavinou při zemětřesení na výpravě do Peru. Odhadní cena: 6 000 - 9 000 Kč / 220 - 330 € 6 000 - 9 000 CZK / 220 - 330 €

      Auction House Zezula
    • Vilém Heckel (1918-1970)
      Nov. 08, 2014

      Vilém Heckel (1918-1970)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Vilém Heckel (1918-1970) Without title. 1960's. Black and white silver bromide photograph on glossy Agfa semi-cardboard, original authorial enlargement. 304x400 mm. Verso marked with authorial stamp including the stamp which states 'při reprodukci uplatňuji nárok na autorské právo a uvedení autora' (when being reproduced I assert a claim to copyright and stating of the author), signed in pen, marked '5' in pencil. Condition B (the left edge slightly torn). Vilém Heckel (1918-1970) BEZ NÁZVU. 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém polokartonu agfa, původní autorská zvětšenina. 304x400 mm. Verso zn. autorským razítkem včetně razítka „při reprodukci uplatňuji nárok na autorské právo a uvedení autora", podepsáno propiskou, zn. tužkou „5". Stav B (levý okraj lehce natržen). Vilém Heckel (1918-1970) OHNE TITEL. 1960-1970. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Agfa Papier. 304x400 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, inkl. „při reprodukci uplatňuji nárok na autorské právo a uvedení autora", mit Kugelschreiber signiert, mit Bleistift „5". Zustand B (linker Rand leicht angerissen). Odhadní cena: 6 000 - 9 000 Kč / 220 - 330 € 6 000 - 9 000 CZK / 220 - 330 €

      Auction House Zezula