Fritz Hegenbart Sold at Auction Prices

Painter, Illustrator, Sculptor

      • Hegenbart, Fritz | 1864 Salzburg, Österreich - 1943 Bayrisch Gmain
        Jun. 01, 2024

        Hegenbart, Fritz | 1864 Salzburg, Österreich - 1943 Bayrisch Gmain

        Hegenbart, Fritz 1864 Salzburg, Österreich - 1943 Bayrisch Gmain "Akt" Aquatintaradierung auf Japanpapier · 22 x 19,8 cm (Darstellungsgröße). Unten rechts handsigniert: F Hegenbart. Unten links vom Drucker handbezeichnet: Heinr. Wetteroth München gdr. Unten links am Papierrand betitelt: Akt. Auf der Kartonrückseite mit aufgeklebtem Herkunftsnachweis: J. Littauer-Kunst-Salon, München. Ohne Rahmen.

        GAILER Kunstauktionshaus am Chiemsee
      • Hegenbart, Fritz - (1864 Salzburg - Bayrisch-Gmain 1943). "Des Ritters H
        May. 13, 2020

        Hegenbart, Fritz - (1864 Salzburg - Bayrisch-Gmain 1943). "Des Ritters H

        Est: €100 - €150

        Hegenbart, Fritz (1864 Salzburg - Bayrisch-Gmain 1943). "Des Ritters Heimkehr". Tuschezeichnung, tls. Weiß gehöht, auf festem Papier. (Wohl) Entwurf zu einer Illustration. Um 1910. Ca. 31 x 24,5 cm. Sign. Unt. der Darst. mit Versen v. J. Awahris. Leicht angestaubt. An den Rd. stellenw. fl. - ╔Dabei: Drechsler, B.╗ (19./20.Jh.). Studie einer Draperie mit Faltenwurf. Aquarell, tls. Weiß gehöht. Ca. 19,5 x 19,5 cm. Unt. re. sign. - Auf Kart. gekl. Ecken beschn.

      • Hegenbart, Fritz wohl (Salzburg 1864-1943 Bayerisch Gmain), Winterlandschaft mit Fluss, Öl auf Malpa
        Mar. 21, 2020

        Hegenbart, Fritz wohl (Salzburg 1864-1943 Bayerisch Gmain), Winterlandschaft mit Fluss, Öl auf Malpa

        Hegenbart, Fritz wohl (Salzburg 1864-1943 Bayerisch Gmain), Winterlandschaft mit Fluss, Öl auf Malpappe, unten rechts signiert, ca. 24 x 33 cm, gerahmt.

        Kunst- und Auktionshaus Wiesbaden
      • Fritz Hegenbart (1864-1943)
        Dec. 08, 2018

        Fritz Hegenbart (1864-1943)

        SEASHORE 1830`s Oil on cardboard, 23x33 cm, signed lower right "Hegenbart". Framed. With expert opinion by PhDr. Eva Kolářová. Condition A. Fritz Hegenbart (1864-1943) MOŘSKÉ POBŘEŽÍ ca 30. léta 19. století Olej na lepence, 23x33 cm, sign. v pravém dolním rohu "Hegenbart". Rámováno. Opatřeno znaleckým posudkem PhDr. Evy Kolářové. Stav A. Fritz Hegenbart, malíř a grafik, narozený v roce 1864 v Salzburgu, zemřel v roce 1943 v Bavorském Gmeinu; vyrůstal v intelektuální pražské rodině; původně studoval hudbu, v roce 1886 však přestoupil na Akademii výtvarných umění v Praze. Po studiích ve Frankfurtu, Salzburgu, Paříži a Dinkelsbühlu se usadil v Mnichově, kde navštěvoval tamní akademii, ateliér prof. Johanna Franka Kirchbacha. V Mnichově si posléze otevřel vlastní malířskou školu; byl spolupracovníkem mnichovského časopisu „Fliegenden Blätter“ a uměleckého avantgardního časopisu „Jugend“, který se již v roce 1892, jako první vůbec, věnoval mnichovské „secesní revoltě“. Na počátku své samostatné umělecké dráhy byl markantně ovlivněn secesí, později se od čistého dekorativismu odvrátil a soustředil se zejména na postimpresionistické krajinomalby. Jeho práce jsou málo známé a zejména v poslední době vyhledávané. Fritz Hegenbart (1864-1943) MEERKÜSTE Ca. 1830s Öl auf Pappe, 23x33 cm, sign. in rechter Unterecke "Hegenbart". Gerahmt. Mit Gutachten von PhDr. Eva Kolářová. Zustand A.

        Auction House Zezula
      • Poster by Fritz Hegenbart - Künstlerbund Hagen
        Jul. 08, 2017

        Poster by Fritz Hegenbart - Künstlerbund Hagen

        Est: €300 - €550

        Künstlerbund Hagen - 35x52,5, 1909, on linen by Fritz Hegenbart (1864-1943)

        Van Sabben Poster Auctions
      • Fritz Hegenbart (1864–1943)
        Jun. 20, 2015

        Fritz Hegenbart (1864–1943)

        Est: Kč1,900 - Kč3,800

        RUINS. Oil on canvas, 40,5x45,5 cm, signed lower right ‘Hegenbart’. Framed. Condition B. Fritz Hegenbart (1864–1943) Fritz Hegenbart (1864–1943) TROSKY. Olej na plátně, 40,5x45,5 cm, sign. vpravo dole „Hegenbart“. Rámováno. Stav B.

        Auction House Zezula
      • Bull Tamers
        Apr. 25, 2015

        Bull Tamers

        Est: €3,500 - €4,200

        Fritz Hegenbart Salzburg 1864 - Bayrisch-Gmain 1943 Oil/canvas, 160 x 181 cm, lo. le. sign. F. Hegenbart, on the reverse sign. again, on the stretcher fragment of a label of the Künstlerbund Hagen 1912. - Austrian-German painter, draughtsman a. graphic artist. Like his father he became musician before studying at the Prague academy since 1886. In 1888 he moved to Munich, later he became a student of the Städel school in Frankfurt. The duke of Hassia provided him with a studio in Darmstadt in 1907, but in 1910 H. returned to his native town before settling definitely in Munich. He mainly worked as graphic artist - among others for 'Jugend', before turning to monumental paintings in 1910, that stand out among his oeuvre. - Mus.: Magdeburg. - Lit.: Thieme-Becker.