Emil Holárek Sold at Auction Prices

    • Emil Holárek (1867-1919)
      Dec. 08, 2018

      Emil Holárek (1867-1919)

      CYKLE DREAM 1901 Collotype on paper, title print 402x243 mm, 9 prints accompanying sonnets 380x250 mm. Marked "Sen. / Cyklus sonetů ke kresbám Em. Holárka.", sonnets by J. Vrchlický, dedication "panu Vojtěchu z Lannů", published by publishing house B. Kočí Praha in 1901. In cloth cover. Emil Holárek (1867-1919) CYKLUS SEN 1901 Světlotisk na papíře, titulní tisk 402x243 mm, 9 tisků k sonetům 380x250 mm. Uvnitř zn. "Sen. / Cyklus sonetů ke kresbám Em. Holárka.", sonety J. Vrchlického, věnováno "panu Vojtěchu z Lannů", vydáno nakladatelstvím B. Kočí Praha v roce 1901. Vázáno v celoplátěných deskách. Emil Holárek - malíř a grafik, studoval na pražské akademii u M. Pirnera (od r. 1882) a poté v Mnichově a Římě, byl silně ovlivněn dílem významného německého symbolisty Maxe Klingera. Emil Holárek (1867-1919) ZYKLUS TRAUM 1901 Lichtdruck auf Papier, Titelblatt 402x243 mm, 9 Drucke zu den Sonetten 380x250 mm. Innen gezeichnet: "Sen. / Cyklus sonetů ke kresbám Em. Holárka. (Sonetten-Zyklus zu den Zeichnungen von Emil Holárek)", Sonette von J. Vrchlický, gewidmet "panu Vojtěchu z Lannů (dem Herrn Vojtěch Lanna)", herausgegeben von B. Kočí Prag in 1901. Leineneinband.

      Auction House Zezula
    • Emil Holárek (1867-1919)
      Jun. 17, 2017

      Emil Holárek (1867-1919)

      Est: Kč400 - Kč800

      TWO DRAWINGS – MAN AND WOMAN. Pencil and charcoal drawing on paper, 245x105 mm, inscription lower left „Z pozůstalosti Holárka“. Emil Holárek (1867-1919) DVOJICE KRESEB - MUŽ A ŽENA. Kresba tužkou a uhlem na papíře, 245x105 mm, připsáno vlevo dole „Z pozůstalosti Holárka“. Emil Holárek (1867-1919) 2 ZEICHNUNGEN – MANN UND FRAU. Bleistift- und Kohlezeichnung auf Papier, 245x105 mm, links unten Zuschrift: „Z pozůstalosti Holárka“ (Holárek’s Nachlass).

      Auction House Zezula
    • Emil Holárek (1867-1919)
      Jun. 11, 2016

      Emil Holárek (1867-1919)

      Emil Holárek (1867-1919) Emil Holárek (1867-1919) Emil Holárek (1867-1919) ADAM A EVA. Cyklus 4 litografií na papíře, 385x287 mm. Šťastní první lidé – okusí ovoce stromu zapovězeného – zoufají vyhnáni v pustinách – nalézají zadostiučinění v prvním dítěti, naději to budoucnosti. ADAM AND EVE. 4 lithographs on paper, 385x287 mm. Šťastní první lidé – okusí ovoce stromu zapovězeného – zoufají vyhnáni v pustinách – nalézají zadostiučinění v prvním dítěti, naději to budoucnosti. ADAM UND EVA. Zyklus von 4 Lithografien auf Papier, 385x287 mm. Šťastní první lidé – okusí ovoce stromu zapovězeného – zoufají vyhnáni v pustinách – nalézají zadostiučinění v prvním dítěti, naději to budoucnosti. Emil Holárek – malíř a grafik, studoval na pražské akademii u M. Pirnera (od r. 1882) a poté v Mnichově a Římě, byl silně ovlivněn dílem významného německého symbolisty Maxe Klingera. Estimate in Euros 16

      Auction House Zezula
    • FROM THE CYCLE: REFLECTION OF THE CATECHISM
      Nov. 19, 2011

      FROM THE CYCLE: REFLECTION OF THE CATECHISM

      Est: Kč12,000 - Kč16,800

      Washed pen and ink drawing, 33 x 49cm, unsigned, dated 1901, Prague.

      Arcimboldo Auctions
    • HOLAREK Emil (26. 1. 1867 Louny - 26. 2. 1919
      Dec. 08, 2007

      HOLAREK Emil (26. 1. 1867 Louny - 26. 2. 1919

      Est: - Kč1,000

      HOLAREK Emil (26. 1. 1867 Louny - 26. 2. 1919 Louny) After the battle Ink and wash on paper, 8,2 x 12,8 cm, undated, signed with initials lower right, ex collection Rudolf Rysavy. Czech painter and graphic artist, he studied under M. Pirner at the Academy of Arts in Prague and then in Munich. See T 1/355, TB 17/325, B 5/587.

      European Arts