Fritz Holmer Sold at Auction Prices

    • Fritz Holmer oil
      May. 08, 2021

      Fritz Holmer oil

      Fritz Holmer (Swedish 1906-1967)- ''Street Scene in Paris''- oil on canvas, signed, framed. 21 1/4 x 25 3/4''

      Rachel Davis Fine Arts
    • Fritz Holmer 1906-1967. Kvinna vid rullgardin.
      Aug. 24, 2009

      Fritz Holmer 1906-1967. Kvinna vid rullgardin.

      Fritz Holmer 1906-1967. Kvinna vid rullgardin. Signerad Holmer. Olja på pannå, 71 x 58,5.

      Auktionskammare Uppsala