Léo Holmgren Sold at Auction Prices

  • Leo Holmgren, Kvinnlig akt LEO HOLMGREN 1904-1990
    Dec. 05, 2012

    Leo Holmgren, Kvinnlig akt LEO HOLMGREN 1904-1990

    Est: kr6,000 - kr8,000

    Leo Holmgren, Kvinnlig akt LEO HOLMGREN 1904-1990 Kvinnlig akt Signerad och daterad Leo Holmgren 1930 Terrakotta, höjd 47,5 cm.

    Stockholms Auktionsverket
  • LEO HOLMGREN 1904-1990 Najad vid klippa Signerad
    Dec. 08, 2010

    LEO HOLMGREN 1904-1990 Najad vid klippa Signerad

    Est: kr8,000 - kr10,000

    LEO HOLMGREN 1904-1990 Najad vid klippa Signerad och daterad Leo Holmgren 1936. Patinerad brons, höjd inklusive marmorsockel 46,5 cm. Gjutarmärkt Otto Meyers Eftr. Fud.

    Stockholms Auktionsverket
  • LEO HOLMGREN 1904-1990 Dansande najad Signerad och
    Jun. 03, 2010

    LEO HOLMGREN 1904-1990 Dansande najad Signerad och

    Est: kr20,000 - kr25,000

    LEO HOLMGREN 1904-1990 Dansande najad Signerad och daterad Leo Holmgren 29. Patinerad brons, höjd 124 cm. Gjutarmärkt Otto Meyer

    Stockholms Auktionsverket