Tora Holmström Sold at Auction Prices

    • Tora Vega Holmström.
      Jun. 18, 2016

      Tora Vega Holmström.

      Est: - kr10,000

      Tora Vega Holmström. Pojke med blomsterbukett. Monogramsignerad TVH. Olja på duk, Ramens baksida påskriven "Till doktor Bettan midsommarafton 1945 för det att hon vågat liv och hälsa (...) hösten 1943 och våren 1945 av RK (Röda Korset) .60x50 cm. Retusch och duklagning. (D).

      Crafoord Auktioner
    • HOLMSTRÖM, TORA-VEGA, 1880-1967 Stilleben med
      May. 05, 2012

      HOLMSTRÖM, TORA-VEGA, 1880-1967 Stilleben med

      Est: - kr890

      HOLMSTRÖM, TORA-VEGA, 1880-1967 Stilleben med amaryllis. Monogramsignerad TVH. Duk, 55x46. (D).

      Crafoord Auktioner
    • HOLMSTRÖM, TORA, VEGA, 1880-1967 Utan titel.
      May. 07, 2011

      HOLMSTRÖM, TORA, VEGA, 1880-1967 Utan titel.

      Est: - kr4,000

      HOLMSTRÖM, TORA, VEGA, 1880-1967 Utan titel. Pastell. Monogramsignerad TVH. 20,5x30. Ett hörn med obetydlig skada. (D).

      Crafoord Auktioner
    • TORA VEGA HOLMSTRÖM 1880-1967 nature Morte med
      Apr. 24, 2008

      TORA VEGA HOLMSTRÖM 1880-1967 nature Morte med

      Est: kr10,000 - kr15,000

      TORA VEGA HOLMSTRÖM 1880-1967 nature Morte med druvor och bägare signerad TVH. Olja på pannå, 39 x 47 cm.

      Stockholms Auktionsverket