Josef Holub Sold at Auction Prices

Landscape painter, Painter

    • JOSEF HOLUB (Czech / Bohemian 1870 - 1957) - Former farmhouse near the Nemotu Family
      Nov. 25, 2024

      JOSEF HOLUB (Czech / Bohemian 1870 - 1957) - Former farmhouse near the Nemotu Family

      1900 | technique: oil on cardboard | 65 x 50 cm | signature: bottom left | note: Author's label on the back | framed Lot description This painting from 1900 by the Czech painter Josef Holub represents a peaceful landscape scene, typical of Holub's work at the turn of the 19th and 20th centuries. The composition shows lush vegetation and green leaves occupying the foreground, referencing the artist's fascination with nature and the detailed study of flora. The deliberately chosen point of view and realistic processing testify to the influence of impressionism, which in Holub's work manifested itself mainly in the work with light and a subtle color scale. This painting is a unique proof of Holub's interest in the Czech landscape and its picturesque elements.

      Einszwei Gallery
    • Holub Josef (CZECH, 1870-1957) - Path
      Nov. 27, 2023

      Holub Josef (CZECH, 1870-1957) - Path

      Path

      Einszwei Gallery
    • Holub Josef ( Czech / Bohemian, 1870-1957 ) - Water surface
      May. 29, 2023

      Holub Josef ( Czech / Bohemian, 1870-1957 ) - Water surface

      Holub Josef ( Czech / Bohemian, 1870-1957 ) Water surface oil on cardboard 71 x 71 cm Holub Josef 1870-1957 Krajina s vodní hladinou 1931 olej na lepence 71 x 71 cm signatura: vlevo dole rám: rámováno

      Einszwei Gallery
    • Holub Josef ( Czech / Bohemian, 1870-1957 ) - On the shore of the Vltava
      May. 29, 2023

      Holub Josef ( Czech / Bohemian, 1870-1957 ) - On the shore of the Vltava

      Holub Josef ( Czech / Bohemian, 1870-1957 ) On the shore of the Vltava oil on cardboard 27 x 35 cm Holub Josef 1870-1957 Na břehu Vltavy 1954 olej na lepence 27 x 35 cm signatura: vlevo dole rám: rámováno

      Einszwei Gallery
    • HOLUB JOSEF (CZECH 1870-1957) - Krajina s vodni hladinou | Landscape
      Nov. 28, 2022

      HOLUB JOSEF (CZECH 1870-1957) - Krajina s vodni hladinou | Landscape

      HOLUB JOSEF (CZECH 1870-1957) Krajina s vodni hladinou | Landscape olej na lepence 29 x 20 cm

      Einszwei Gallery
    • HOLUB JOSEF (CZECH 1870-1957) - V listnatem lese | In a deciduous forest
      Nov. 28, 2022

      HOLUB JOSEF (CZECH 1870-1957) - V listnatem lese | In a deciduous forest

      HOLUB JOSEF (CZECH 1870-1957) V listnatem lese | In a deciduous forest olej na lepence 60 x 68,5 cm

      Einszwei Gallery
    • JOSEF HOLUB 1896 - 1954 - ROSEBUSH
      Dec. 14, 2021

      JOSEF HOLUB 1896 - 1954 - ROSEBUSH

      Josef Holub was a Czech painter - landscape and photographer, a pupil of Julius Mařák and an honorary citizen of the town of Kralup nad Vltavou. These are mainly representatives of Czech plein air realism, which together with Fr. Kavan and B. Dvořák faithfully follows the legacy of J. Mařák and Ant. Chittussi. K. B. Mádl writes in Volné směry (Free Directions), 1897: "Holub shows the same school, the same view as Kaván. Even in his works there is an unlimited respect for nature and both have something so related in the vision that they could be brothers." Technique: Oil on canvas on cardboard, Signed: Lower right "Holub"

      Arthouse Hejtmánek
    • JOSEF HOLUB (Czech 1870-1957)
      Dec. 01, 2021

      JOSEF HOLUB (Czech 1870-1957)

      Holub Josef, Wetlands Czech 1927 dimensions: 20 x 25 cm signed lower left framed Starting Bid: 200

      Einszwei Gallery
    • Josef Holub, (1870 – 1957), Brewery Garden in Kralupy nad Vltavou, 1912
      Nov. 27, 2021

      Josef Holub, (1870 – 1957), Brewery Garden in Kralupy nad Vltavou, 1912

      oil on board 49 x 64,5 cm signed and dated lower left: "Holub 912." verso old label Consulted with Professor Jaromir Zemina, Dr Jiri Machalicky and Vladimir Lekes. Confirmation of authenticity attached.

      Adolf Loos Apartment and Gallery
    • Josef Holub (1870-1957)
      Dec. 05, 2020

      Josef Holub (1870-1957)

      Josef Holub (1870-1957) DVOJICE OBRAZŮ V parku v Kvasinách. Olej na kartonu, 25x35 cm, sign. a dat. vlevo dole "J. HOLUB 1956", na zadní straně přípis: "V parku v Kvasinách Cestička před domkem kde otec bydlel." Ženský profil. Josef Holub - připsáno. Olej na překližkovém víku od doutníků. 11,5x10,2 cm. Stav B. Josef Holub - studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina, později přešel na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, aby absolvoval u Rudolfa z Ottenfeldu. Studia dovršil pobytem v Drážďanech a Mnichově. Na stipendijních cestách poznal Itálii a Bosnu a Hercegovinu. English Translation Josef Holub (1870-1957) TWO PAINTINGS In a park in Kvasiny. Oil on cardboard, 25x35 cm, signed and dated lower left "J. HOLUB 1956", attribution on the reverse: "V parku v Kvasinách Cestička před domkem kde otec bydlel." Female profile. Josef Holub - attributed. Oil on a plywood cigar box cover. 11,5x10,2 cm. Condition B. German Translation Josef Holub (1870-1957) ZWEI BILDER Park in Kwasin. Öl auf Karton, 25x35 cm, sign. und dat. links unten "J. HOLUB 1956", verso Zuschrift: "V parku v Kvasinách Cestička před domkem kde otec bydlel." Frauenprofil. Josef Holub - zugeschrieben. Öl auf Sperrholz (Zigarrendeckel). 11,5x10,2 cm. Zustand B. Euros 169

      Auction House Zezula
    • Holub, Josef
      Sep. 26, 2020

      Holub, Josef

      Pond at dusk, oil / cardboard, 24 x 32 cm. Old sticky note with title in Czech on the reverse. Signed, dated 1911.

      Kunst & Auktionshaus Ruef OHG
    • Josef Holub (1870-1957)
      Dec. 07, 2019

      Josef Holub (1870-1957)

      Est: Kč9,000 - Kč18,000

      A FARMHOUSE 1944 Oil on board, 27x19,5 (frame aperture), signed and dated lower left "HOLUB 944.". Framed. STATEK 1944 Olej na kartonu, 27x19,5 (výřez z rámu), sign. a dat. vlevo dole "HOLUB 944.". Rámováno. Stav B. Josef Holub – studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina, později přešel na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, aby absolvoval u Rudolfa z Ottenfeldu. Studia dovršil pobytem v Drážďanech a Mnichově. Na stipendijních cestách poznal Itálii, Bosnu a Hercegovinu. BAUERNHAUS 1944 Öl auf Karton, 27x19,5 (Rahmenausschnitt), signiert und datiert links unten "HOLUB 944.". Gerahmt.

      Auction House Zezula
    • Holub Josef (Czech, 1870 - 1957)
      Nov. 11, 2017

      Holub Josef (Czech, 1870 - 1957)

      Est: Kč50,000 - Kč60,000

      Brickyard in Biskupice, circa year 1895, oil on cardboard, 20,5 x 28,5 cm, signed lower left Holub, inscription on the back side, frame. Tentative estimated price (EUR): 2 000 - 2 400 Tentative Starting price (EUR): 1 440

      Galerie Ustar
    • Holub Josef (1870 - 1957)
      May. 14, 2016

      Holub Josef (1870 - 1957)

      Est: Kč60,000 - Kč70,000

      Title: On Vltava river near Kralupy Period: 1944 Technique: oil on plywood Size: 29,5 x 40 cm Dated and signed lower right 1944 J. Holub, frame Written verification of originality: PhDr. Mgr. Michael Zachař Tentative estimated price (EUR): 2 223 - 2 593 Tentative Starting price (EUR): 1 186

      Galerie Ustar
    • Holub Josef (1870 - 1957)
      May. 14, 2016

      Holub Josef (1870 - 1957)

      Est: Kč30,000 - Kč40,000

      Title: The pool on the Vltava River Period: 1940 Technique: oil on cardboard Size: 30 x 36 cm Signed lower left by J. Holub, author´s notice with the date on the reverse, frame Written verification of originality: PhDr. Mgr. Michael Zachař Tentative estimated price (EUR): 1 112 - 1 482 Tentative Starting price (EUR): 667

      Galerie Ustar
    • Josef Holub (1870-1957)
      Apr. 09, 2016

      Josef Holub (1870-1957)

      Est: €741 - €1,482

      Josef Holub (1870-1957) SLANÝ. 1929. Oil on canvas, 66x116 cm, signed and dated lower right “J. Holub. 1929.“. Framed, metal name plate attached to frame. Condition B. Josef Holub (1870-1957) SLANÝ. 1929. Olej na plátně, 66x116 cm, sign. a dat. vpravo dole „J. Holub. 1929.“. Rámováno, na rámu plechový štítek se jménem autora. Stav B. Josef Holub (1870-1957) SLANÝ (SCHLAN). 1929. Öl auf Leinwand, 66x116 cm, rechts unten sign. und datiert „J. Holub. 1929.“. Gerahmt, auf dem Rahmen Blechschild mit dem Namen des Künstlers. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957)
      Apr. 09, 2016

      Josef Holub (1870-1957)

      Est: €56 - €112

      Josef Holub (1870-1957) DRYING FLOWERS. 1927. Aquarelle on paper, 325x295 mm (inside mount size), signed and dated lower right “J. Holub. 1927.“, titled on the reverse. Mounted, framed, glassed. Josef Holub (1870-1957) SCHNOUCÍ KVĚTINY (KVĚTINY OD MILÉHO). 1927. Akvarel na papíře, 325x295 mm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole „J. Holub. 1927.“, na rubu název díla. Paspartováno, rámováno, zaskleno. Josef Holub (1870-1957) TROCKNENDE BLUMEN (BLUMEN VON DEM GELIEBTEN). 1927. Aquarell auf Papier, 325x295 mm (Passepartout-Ausschnitt), rechts unten sign. und datiert „J. Holub. 1927.“, Verso: Werktitel. Passepartout, gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) SUN ABOVE THE RIVER. View
      Nov. 09, 2013

      Josef Holub (1870-1957) SUN ABOVE THE RIVER. View

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Josef Holub (1870-1957) SUN ABOVE THE RIVER. View on the landscape with a couple watching the setting Sun. Oil on a cardboard, 13,5x18 cm, bottom right corner signed „J. Holub.". Framed, frame with a metal label of the author and the year of his birth. Condition B. Josef Holub (1870-1957) SLUNCE NAD ŘEKOU. Pohled do krajiny s dvojicí postav pozorujících slunce, odrážející se na vodní hladině. Olej na lepence, 13,5x18 cm, sign. vpravo dole „J. Holub.". Rámováno, na rámu plechový štítek se jménem autora a rokem jeho narození. Stav B. Josef Holub (1870-1957) SONNE AM FLUSS. Ansicht in die Landschaft mit zwei die Sonne im Fluss beobachtenden Figuren. Öl auf Pappe, 13,5x18 cm, rechts unten sign. „J. Holub.". Gerahmt, auf dem Rahmen: Metallschild mit Namen des Künstlers und seinem Geburtsjahr. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) MEADOW WITH TREES. Oil on
      Nov. 09, 2013

      Josef Holub (1870-1957) MEADOW WITH TREES. Oil on

      Est: Kč12,000 - Kč24,000

      Josef Holub (1870-1957) MEADOW WITH TREES. Oil on canvas, 49x59,5 cm, bottom left corner signed „Holub. J.". Framed, reverse side with a metal label with author´s name and year of his birth. Condition C/D. Josef Holub (1870-1957) LOUKA SE STROMOŘADÍM. Olej na plátně, 49x59,5 cm, sign. vlevo dole „Holub. J.". Rámováno, na rámu plechový štítek se jménem autora a rokem jeho narození. Stav C/D. Josef Holub (1870-1957) WIESE MIT ALLEE. Öl auf Leinwand, 49x59,5 cm, links unten sign. „Holub. J.". Gerahmt, auf dem Rahmen: Metallschild mit Namen des Künstlers und seinem Geburtsjahr. Zustand C/D.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) MEADOWS IN KVASINY, 1953.
      Nov. 09, 2013

      Josef Holub (1870-1957) MEADOWS IN KVASINY, 1953.

      Est: Kč6,500 - Kč13,000

      Josef Holub (1870-1957) MEADOWS IN KVASINY, 1953. Oil on cardboard, 24x34 cm, bottom right corner signed and dated „J. Holub. 53", reverse side with a blue pen inscription „Pastva v Kvasinách r. 1953". Framed. Condition B/C. Josef Holub (1870-1957) PASTVA V KVASINÁCH. 1953. Olej na kartonu, 24x34 cm, sign. a dat. vpravo dole „J. Holub. 53", na rubu zn. modrou tužkou „Pastva v Kvasinách r. 1953". Rámováno. Stav B/C. Josef Holub (1870-1957) WEIDE IN KVASINY. 1953. Öl auf Karton, 24x34 cm, rechts unten sign. und dat. „J. Holub. 53", auf der Rückseite mit blauem Bleistift: „Pastva v Kvasinách r. 1953". Gerahmt. Zustand B/C.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) KVASINY - BEFORE THE PARK,
      Nov. 09, 2013

      Josef Holub (1870-1957) KVASINY - BEFORE THE PARK,

      Est: Kč6,500 - Kč13,000

      Josef Holub (1870-1957) KVASINY - BEFORE THE PARK, 1954. Oil on cardboard, 27,5x37,5 cm, bottom right corner signed and dated „J. Holub. 1954.". Framed. Condition B. Josef Holub (1870-1957) KVASINY - PŘED PARKEM. 1954. Olej na lepence, 27,5x37,5 cm, sign. a dat. vpravo dole „J. Holub. 1954.". Rámováno. Stav B. Josef Holub - studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina, později přešel na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, aby absolvoval u Rudolfa z Ottenfeldu. Studia dovršil pobytem v Drážďanech a Mnichově. Na stipendijních cestách poznal Itálii, Bosnu a Hercegovinu. Josef Holub (1870-1957) KVASINY - VOR DEM PARK. 1954. Öl auf Pappe, 27,5x37,5 cm, rechts unten sign. und dat. „J. Holub. 1954.". Gerahmt. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Holub Josef (Slaný 1870 - 1957 Kralupy nad
      May. 18, 2013

      Holub Josef (Slaný 1870 - 1957 Kralupy nad

      Est: - Kč90,000

      Holub Josef (Slaný 1870 - 1957 Kralupy nad Vltavou) Brook in a Landscape, signed Holub bottom left, undated (before 1910), oil on cardboard, 32 x 49 cm, slightly damaged paint and frame (Ní)

    • Josef Holub (1870-1957). KVASINY - BY THE PARK.
      Apr. 13, 2013

      Josef Holub (1870-1957). KVASINY - BY THE PARK.

      Est: Kč6,500 - Kč13,000

      Josef Holub (1870-1957). KVASINY - BY THE PARK. 1954. Oil on cardboard, 27,5x37,5 cm,bottom right corner signed and dated "J. Holub. 1954.". Framed. Condition B. . Josef Holub (1870-1957). KVASINY - PŘED PARKEM. 1954. Olej na lepence, 27,5x37,5 cm, sign. a dat. vpravo dole „J. Holub. 1954.". Rámováno. Stav B. Josef Holub (1870-1957). KVASINY - VOR DEM PARK. 1954. Öl auf Pappe, 27,5x37,5 cm, rechts unten sign. und dat. „J. Holub. 1954.". Gerahmt. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957). MEADOW WITH AN ALLEY. Oil
      Apr. 13, 2013

      Josef Holub (1870-1957). MEADOW WITH AN ALLEY. Oil

      Est: Kč12,000 - Kč24,000

      Josef Holub (1870-1957). MEADOW WITH AN ALLEY. Oil on cardboard, 49x59,5 cm, bottom left corner signed "Holub. J.". Framed, frame with metal label with author´s name and date of his birth. Condition C/D. Josef Holub (1870-1957). LOUKA SE STROMOŘADÍM. Olej na plátně, 49x59,5 cm, sign. vlevo dole „Holub. J.". Rámováno, na rámu plechový štítek se jménem autora a rokem jeho narození. Stav C/D. Josef Holub (1870-1957). WIESE MIT ALLEE. Öl auf Leinwand, 49x59,5 cm, links unten sign. „Holub. J.". Gerahmt, Blechetikette mit Namen und Geburtstjahr des Küntlers auf dem Rahmen. Zustand C/D.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957). SUN ABOVE THE RIVER. View
      Apr. 13, 2013

      Josef Holub (1870-1957). SUN ABOVE THE RIVER. View

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Josef Holub (1870-1957). SUN ABOVE THE RIVER. View into a landscape with figures of people watching the reflection of the sun on the water surface. Oil on cardboard, 13,5x18 cm, bottom right corner signed "J. Holub.". Framed, fame with a metal label with author´s name and date of his birth. Condition B. Josef Holub (1870-1957). SLUNCE NAD ŘEKOU. Pohled do krajiny s dvojicí postav pozorujících slunce, odrážející se na vodní hladině. Olej na lepence, 13,5x18 cm, sign. vpravo dole „J. Holub.". Rámováno, na rámu plechový štítek se jménem autora a rokem jeho narození. Stav B. Josef Holub - studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina, později přešel na Akademii výtvarných umění k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, aby absolvoval u Rudolfa z Ottenfeldu. Studia dovršil pobytem v Drážďanech a Mnichově. Na stipendijních cestách poznal Itálii, Bosnu a Hercegovinu. Josef Holub (1870-1957). SONNE ÜBER FLUSS. Landschaft mit zwei die Sonne im Fluss beobachtenden Figuren. Öl auf Pappe, 13,5x18 cm, rechts unten sign. „J. Holub.". Gerahmt, auf dem Rahmen Künstleretikette mit Namen und Geburtstjahr des Küntlers. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (assigned to) (1870-1957). FROM PUSTÁ
      Apr. 13, 2013

      Josef Holub (assigned to) (1870-1957). FROM PUSTÁ

      Est: Kč1,900 - Kč3,800

      Josef Holub (assigned to) (1870-1957). FROM PUSTÁ RYBNÁ AND BIRCH GROOVE. Pair of aquarelle on paper, 137x86 mm and 211x76 mm (inside mount measurements). One case with reverse side marked with atuhor´s dedication and name of the painting. Mounted, framed, glassed. Josef Holub (připsáno) (1870-1957). Z PUSTÉ RYBNÉ A BŘEZOVÝ HÁJ. Dvojice akvarelů na papíře, 137x86 mm a 211x76 mm (obojí výřez pasparty). V jednom případě je na rubu uveden autorský přípis a název díla. Paspartováno, rámováno a paspartováno, rámováno, zaskleno. Josef Holub - studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina, později přešel na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, aby absolvoval u Rudolfa z Ottenfeldu. Studia dovršil pobytem v Drážďanech a Mnichově. Na stipendijních cestách poznal Itálii, Bosnu a Hercegovinu. Josef Holub (1870-1957), zugeschrieben. AUS PUSTÁ RYBNÁ UND BIRKENHEIN. Zwei Aquarelle auf Papier, 137x86 mm und 211x76 mm (ohne Passepartout). In einem Fall mit Zuschrift des Künstlers und Namen des Werkes. Passepartout, gerahmt und Passepartout, gerahmt, verglast.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) FORREST PATH. 1931. Oil on
      Mar. 31, 2012

      Josef Holub (1870-1957) FORREST PATH. 1931. Oil on

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Josef Holub (1870-1957) FORREST PATH. 1931. Oil on cardboard, 20 x 19 cm, bottom right corner signed and dated „J. Holub. 1931." Framed. Condition A. Josef Holub (1870-1957) LESNÍ CESTA. 1931. Olej na překližce, 20x19 cm, sign. a dat. vpravo dole „J. Holub. 1931." Rámováno. Stav A. Josef Holub (1870-1957) WALDWEG. 1931. Öl auf Furnier, 20x19 cm, rechts unten sign. und dat. „J. Holub. 1931." Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) LANDSCAPE WITH RIVER II.
      Mar. 31, 2012

      Josef Holub (1870-1957) LANDSCAPE WITH RIVER II.

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Josef Holub (1870-1957) LANDSCAPE WITH RIVER II. 1921. Oil on paper, 33,5 x 24 cm, bottom left corner signed and dated „J. HOLUB. 1921." Condition C. Josef Holub (1870-1957) ŘÍČNÍ KRAJINA II. 1921. Olej na papíře, 33,5x24 cm, sign. a dat. vlevo dole „J. HOLUB. 1921." Stav C. Terénní skica. Josef Holub (1870-1957) FLUSSLANDSCHAFT II. 1921. Öl auf Papier, 33,5x24 cm, links unten sign. und dat. „J. HOLUB. 1921." Zustand C. Terrainskizze (abfallende Farben).

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) LANDSCAPE WITH RIVER I.
      Mar. 31, 2012

      Josef Holub (1870-1957) LANDSCAPE WITH RIVER I.

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Josef Holub (1870-1957) LANDSCAPE WITH RIVER I. 1921. Oil on paper, 34 x 24 cm, bottom left corner signed and dated „J. HOLUB. 1921." Condition C. Josef Holub (1870-1957) ŘÍČNÍ KRAJINA I. 1921. Olej na papíře, 34x24 cm, sign. a dat. vlevo dole „J. HOLUB. 1921." Stav C. Terénní skica. Josef Holub (1870-1957) FLUSSLANDSCHAFT I. 1921. Öl auf Papier, 34x24 cm, links unten sign. und dat. „J. HOLUB. 1921." Zustand C. Terrainskizze (abfallende Farben).

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) Viburnum, 1948. Still-life
      Nov. 12, 2011

      Josef Holub (1870-1957) Viburnum, 1948. Still-life

      Est: Kč2,500 - Kč5,000

      Josef Holub (1870-1957) Viburnum, 1948. Still-life in subtle green hues showing four viburnums in simple ceramic vase. Oil on plywood, 34x26,5 cm, bottom right part signed „J. Holub", reverse side with ink inscription of title, date, signature and description „V Kralupech". Framed. Condition B, painting gently stained with silver color on few places. Josef Holub (1870-1957) KALINA, 1948. Zátiší v klidném zeleném tónu, komponované do tvaru trojúhelníku, sestávající ze čtveřice kalin v jednoduché keramické váze. Olej na překližce, 34×26,5 cm, sign. vpravo dole „J. Holub", na rubu přípis tuší s názvem, datací, signaturou a upřesněním „V Kralupech". Rámováno. Stav B, obrazová plocha je na několika místech lehce potřísněna stříbrnou barvou. Josef Holub (1870-1957) Schneeball, 1948. Stillleben im ruhigen grünen Farbton, komponiert als Dreieck, bestehend aus vier Schneebällen in einfacher Keramik-Vase. Öl auf Furnier, 34×26,5 cm, rechts unten sign. „J. Holub", verso Aufschrift mit Tusche: datiert, signiert und beschrieben: „V Kralupech". Gerahmt. Zustand B, die Oberflache leicht beschmutzt mit silberner Farbe.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) Landscape with a path.
      Nov. 12, 2011

      Josef Holub (1870-1957) Landscape with a path.

      Est: Kč4,900 - Kč9,800

      Josef Holub (1870-1957) Landscape with a path. Landscape with a path shown in an intriguing contrast of light and shadows and running towards the horizon. Oil on board, 19x25,5 cm, bottom left signed „J. Holub". Framed. Condition A. Josef Holub (1870-1957) KRAJINA S CESTOU. Krajina vtahující diváka do obrazového pole pomocí ubíhající, diagonálně vedené cesty, s využitím světelného kontrastu tmavšího popředí a otevírajícího se světlejšího horizontu a nebe. Olej na překližce, 19×25,5 cm, sign. vlevo dole „J. Holub". Rámováno. Stav A. Josef Holub (1870-1957) LANDSCHAFT MIT WEG. Ein Gemälde den Zuschauer in die Landschaft durch diagonalen Weg hineinziehend, dunklere Hintergrund im Kontrast mit hellem Horizont. Öl auf Furnier, 19×25,5 cm, links unten sign. „J. Holub". Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Josef Holub (1870-1957) Our garden, 1942.
      Nov. 12, 2011

      Josef Holub (1870-1957) Our garden, 1942.

      Est: Kč10,000 - Kč20,000

      Josef Holub (1870-1957) Our garden, 1942. Impressionist view into a Sun filled garden with a deep purple lilac in the middle. Oil on plywood, 28x 36 cm, bottom left part signed and dated „J. Holub 42", reverse side with a title, date and signatures. Framed. Condition A. Josef Holub (1870-1957) NA NAŠÍ ZAHRÁDCE, 1942. Impresionisticky laděný pohled do prosluněné zahrady, jíž dominuje v jejím středu rozkvetlý fialový keř šeříku. Autor využil odlesků slunečních paprsků dopadajících na listoví, aby vykreslil přívětivou a zároveň poklidnou náladu soukromého zákoutí vlastní zahrady. Olej na překližce, 28×36 cm, sign. a dat. vlevo dole „J. Holub 42", na rubu přípis tuší s uvedením názvu, datace a signatury. Rámováno. Stav A. Josef Holub (1870-1957) IM UNSEREN GARTEN, 1942. Impressionistische Ansicht eines sonnigen Gartens mit dominierendem Flieder in der Mitte. Ruhige Atmosphäre im eigenen Garten. Öl auf Furnier, 28x 36 cm, links unten sign. und dat. „J. Holub 42", verso Aufschrift mit Tusche mit Namen, Datum und Signatur. Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • JOSEF HOLUB (1870-1957), Lanscape with way, 1929.
      Oct. 02, 2010

      JOSEF HOLUB (1870-1957), Lanscape with way, 1929.

      Est: Kč18,000 - Kč36,000

      JOSEF HOLUB (1870-1957), Lanscape with way, 1929. Oil on canvas, 72x63 cm, signed and dated lower right „J. Holub 1929",Label ,„Josef Holub *1870" on the frame. Condition A. JOSEF HOLUB (1870-1957), KRAJINA S CESTOU, 1929. Olej na plátně, 72x63 cm, sign. a dat. vpravo dole „J. Holub 1929", na rámu štítek „Josef Holub *1870". Rámováno. Stav A. JOSEF HOLUB (1870-1957), LANDSCHAFT MIT WEG, 1929. Öl auf Leinwand, 72x63 cm, rechts unten sign. und dat. „J. Holub 1929", auf dem Rahmen „Josef Holub *1870". Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • JOSEF HOLUB (1870-1957), Landscape with Ř íp
      Oct. 02, 2010

      JOSEF HOLUB (1870-1957), Landscape with Ř íp

      Est: Kč12,000 - Kč24,000

      JOSEF HOLUB (1870-1957), Landscape with Říp hill, 1943. Oil on cardboard, 53x53 cm (without frame), signed lower left „J. Holub 1943". Label on the frame „Josef Holub *1870". Framed. Condition C. JOSEF HOLUB (1870-1957), KRAJINA S ŘÍPEM, 1943. Olej na kartonu, 53x53 cm (výřez rámu), sign. vlevo dole „J. Holub 1943", na rámu štítek „Josef Holub *1870". Rámováno. Stav C. JOSEF HOLUB (1870-1957), Landschaft mit Georgsberg (Říp), 1943. Öl auf Karton, 53x53 cm (ohne Rahmen), links unten sign. „J. Holub 1943", auf dem Rahmen „Josef Holub *1870". Gerahmt. Zustand C.

      Auction House Zezula
    • JOSEF HOLUB (1870-1957), PARK KVASINY, 1954. Oil
      Oct. 02, 2010

      JOSEF HOLUB (1870-1957), PARK KVASINY, 1954. Oil

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      JOSEF HOLUB (1870-1957), PARK KVASINY, 1954. Oil on cardboard, 26,5x37 cm (without frame), signed lower left „J. Holub. 54.". Framed. Condition A. JOSEF HOLUB (1870-1957), PARK KVASINY, 1954. Olej na kartonu, 26,5x37 cm (výřez rámu), sign. vlevo dole „J. Holub. 54.". Rámováno. Stav A. JOSEF HOLUB (1870-1957), PARK KVASINY, 1954. Öl auf Karton, 26,5x37 cm (ohne Rahmen), links unten sign. „J. Holub. 54.". Gerahmt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Holub Josef (Prague 1896 - 1961 Prague) Past the
      Mar. 15, 2008

      Holub Josef (Prague 1896 - 1961 Prague) Past the

      Est: Kč15,000 - Kč23,000

      Holub Josef (Prague 1896 - 1961 Prague) Past the Village, signed and dated Holub 1920 bottom left, oil/cardboard, 19 x 32 cm, glass, frame

    • HOLUB Josef (13. 11. 1870 Slany - 22.8. 1957
      Sep. 22, 2007

      HOLUB Josef (13. 11. 1870 Slany - 22.8. 1957

      Est: - Kč4,000

      HOLUB Josef (13. 11. 1870 Slany - 22.8. 1957 Rychnov nad Kneznou, CECHY) Na mezi Olej na lepence, 29 x 37 cm, ramovano, datovano 1932, signovano vpravo dole. Krajinar, studoval u na AVU v Praze u prof. Maraka, ktery se stal jeho celozivotnim vzorem. Byl malirem krajin, v obrazech znazornoval prirodni naladove okamziky z jednotlivych rocnich obdobi. Autor viz T 1/362, V 2/478, Ch 3/233.

      European Arts
    • JOSEF HOLUB (CZECH B.1870) SUMMER LANDSCAPES
      Jun. 14, 1995

      JOSEF HOLUB (CZECH B.1870) SUMMER LANDSCAPES

      Est: $4,830 - $6,440

      a pair, one signed l.l., oil on board each 51 by 67 cm.; 20 by 26 in. (2) EXHIBITED Slan, The Friendship Gallery, Josef Holub, 28th October-4th November 1945.