Tibor Honty Sold at Auction Prices

Photographer

    • Tibor HONTY: Two Vintage Gelatin Prints
      Jul. 01, 2023

      Tibor HONTY: Two Vintage Gelatin Prints

      Tibor Honty (Czech, 1907-1968) two vintage black and white gelatin silver prints, includes "May 5, 1945" (with artists stamp to verso) and "Untitled 1958". Provenance: Phyllis Lucas Gallery, NYC. [Smaller, image: 3 1/2" H x 4 1/2" W, mat: 8 1/4" H x 11 3/4" W; Larger, image: 5" H x 4" W, mat: 13" H x 12" W]. In good condition.

      Roland Auctions NY
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Mar. 12, 2020

      Tibor Honty (1907-1968)

      Z ATELIÉRU SOCHAŘE 1964 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 480x410 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou datace a další poznámky. Stav B. Pokrčené dolní rohy. Československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. FROM THE SCULPTOR`S STUDIO 1964 Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 480x410 mm. Copyright credit stamp, date and other annotations in pencil on the verso. Creased lower corners. AUS DEM BILDHAUERATELIER 1964 Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 480x410 mm. Verso Künstlerstempel, Datum und andere Notizen in Bleistift. Zerknitterte untere Ecken.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Mar. 12, 2020

      Tibor Honty (1907-1968)

      DAVID (PUŠKINOVO MUZEUM, MOSKVA) 1961 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 184x244 mm. Verso značeno autorskými razítky a číselným razítkem, tužkou název díla, datace a další poznámky (také červenou tužkou a kuličkovým perem). Stav B. Lehce roztřepené rohy, papír jednou svisle přehnutý, verso zbytky lepicí pásky po adjustaci. Publ.: J. Mašín, Tibor Honty, Panorama Praha 1986, obr. č. 92. Československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. DAVID (PUSHKIN MUSEUM, MOSCOW) 1961 Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 184x244 mm. Copyright credit stamps and number stamp, title, date and other annotations on the verso. Slightly softened corners, one fold, remnants of tape on the verso. Lit.: J. Mašín, Tibor Honty, Panorama Prague 1986, picture No. 92. DAVID (PUSCHKIN-MUSEUM, MOSKAU) 1961 Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 184x244 mm. Verso Künstlerstempel und Nummer-Stempel, in Bleistift Werktitel, Datum und andere Notizen (auch in Farbstift und in Kugelschreiber). Leicht ausgefranste Ecken, Papier einmal vertikal gefaltet, verso Klebebandspuren von Adjustierung. Publiziert: J. Mašín, Tibor Honty, Panorama Prag 1986, Bild Nr. 92.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Mar. 12, 2020

      Tibor Honty (1907-1968)

      FIGURÍNY 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 174x127 mm (182x130 mm). Verso značeno autorským razítkem, kuličkovým perem č. "1538". Stav B. Zlomený pravý horní a ohnutý levý horní roh. Československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. MANNEQUINS 1960`s Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 174x127 mm (182x130 mm). Copyright credit stamp and number "1538" in ballpoint on the verso. Broken upper right corner and creased upper left corner. FIGURINEN 1960s Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 174x127 mm (182x130 mm). Verso Künstlerstempel, in Kugelschreiber Nr. "1538". Gebrochene obere Rechte und gefaltete obere linke Ecke.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Mar. 12, 2020

      Tibor Honty (1907-1968)

      KLÍČ 40. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 99x99 mm (124x100 mm). Verso značeno autorským razítkem a číslováno tužkou. Stav A. Verso zbytky lepicí pásky po adjustaci. Československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. KEY 1940`s Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 99x99 mm (124x100 mm). Copyright credit stamp and number in pencil on the verso. Remnants of tape on the verso. SCHLÜSSEL 1940s Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 99x99 mm (124x100 mm). Verso Künstlerstempel und nummeriert in Bleistift. Verso Klebebandspuren von Adjustierung.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Mar. 12, 2020

      Tibor Honty (1907-1968)

      MARINGOTKY (PROROCTVÍ KRÁSNÉ CIKÁNKY) 1940 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní či raná autorská zvětšenina z 50. let 20. stol. 179x145 mm. Verso značeno autorským razítkem a dalšími razítky (Ústř. svaz čsl. výtvarných umělců - dokumentace), perem název díla a další poznámky, tužkou datace. Stav B. Zlomený levý dolní roh. Další exemplář uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 9777. Publ.: J. Mašín, Tibor Honty, Praha 1986, obr. č. 14. Československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. CARAVANS (PROPHECY OF A BEAUTIFUL GYPSY) 1940 Gelatin silver print on ferrotyped paper, vintage print or printed early in the 1950`s. 179x145 mm. Copyright credit stamp and other stamps, title and annotations in ink and date in pencil on the verso. Broken lower left corner. Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No.: MG 9777. Lit.: J. Mašín, Tibor Honty, Prague 1986, picture No. 14. WOHNWAGEN (PROPHEZEIUNG EINER SCHÖNEN ZIGEUNERIN) 1940 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage oder früher Abdruck des Autors von 1950s. 179x145 mm. Verso Künstlerstempel und andere Stempel (Ústř. svaz čsl. výtvarných umělců - dokumentace / Zentralunion der tschechoslowakischen bildenden Künstler - Dokumentation), in Feder Werktitel und andere Notizen, in Bleistift Datum. Gebrochene linke untere Ecke. Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 9777. Publiziert: J. Mašín, Tibor Honty, Prag 1986, Bild Nr. 14.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Mar. 12, 2020

      Tibor Honty (1907-1968)

      PLYNOJEM Ca 1958 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 205x175 mm. Verso značeno autorským razítkem a dalšími razítky, poznámky tužkou a barevnou tužkou. Stav A. Srov. sbírky Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 5383 (Byla válka). Publ.: J. Mašín, Tibor Honty, Praha 1986, obr. č. 35. Československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. GAS TANK Ca 1958 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 205x175 mm. Copyright credit stamp and other stamps, as well as annotations in pencil and crayon on the verso. Compare with: The collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 5383. Lit.: J. Mašín, Tibor Honty, Prague 1986, picture No. 35. GASBEHÄLTER Ca. 1958 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 205x175 mm. Verso Künstlerstempel und andere Stempel, Notizen in Bleistift und Farbstift. Vergl. Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 5383. Publiziert: J. Mašín, Tibor Honty, Prag 1986, Bild Nr. 35.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Mar. 12, 2020

      Tibor Honty (1907-1968)

      KLIDNÉ STÁŘÍ 1935 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 179x177 mm. Verso značeno autorskými razítky a červeným číselným razítkem, tužkou název díla, datace a další poznámky (také kuličkovým perem). Stav B. Při levém okraji papír lehce pokrčený (nepatrně odloupnutá emulze), několik lehkých škrábanců v obrazové ploše. Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 9774. Publ.: J. Mašín, Tibor Honty, Praha 1986, obr. č. 10. Československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. PEACEFUL OLD AGE 1935 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 179x177 mm. Copyright credit stamps and red number stamp on the verso, as well as title, date and other annotations in pencil and ballpoint. Slightly creased paper by the left edge (slightly peeled-off emulsion), few minor scratches in the image area. Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 9774. Lit.: J. Mašín, Tibor Honty, Prague 1986, picture No. 10. RUHIGES ALTER 1935 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 179x177 mm. Verso Künstlerstempel und roter Nummerstempel, in Bleistift Werktitel, Datum und andere Notizen (auch in Kugelschreiber). Am linken Rand Papier leicht zerknittert (leicht abgeschälte Emulsion), einige leichte Kratzer im Bildbereich. Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 9774. Publiziert: J. Mašín, Tibor Honty, Prag 1986, Bild Nr. 10.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Oct. 11, 2018

      Tibor Honty (1907-1968)

      HNÍZDA 60. - 70. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 231x173 mm (231x177) mm. Verso značeno autorským razítkem, poznámky tužkou. Stav A. NESTS 1960`s - 1970`s Vintage gelatin silver print on glossy paper. 231x173 mm (231x177) mm. Artist`s stamp and annotations in pencil on the verso. Condition A. NESTE 1960s-1970s Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 231x173 mm (231x177) mm. Verso Künstlerstempel, Notizen in Bleistift. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Oct. 11, 2018

      Tibor Honty (1907-1968)

      KRMÍTKO 40. - 50. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 224x192 mm. Verso tužkou cizí rukou "Tibor Honty c. 1935". Provenience: Soukromá sbírka, Francie, počátkem 90. let získáno z pozůstalosti autora. Stav A/B. Lehce roztřepené rohy a okraje. FEEDER 1940`s - 1950`s Vintage gelatin silver print on matte paper. 224x192 mm. Annotated in pencil by another person "Tibor Honty c. 1935" on the verso. Provenance: Private collection, France, attained from artist`s estate at the beginning of the 1990`s. Condition A/B. Slightly bumped corners and edges. VOGELHÄUSCHEN 1940s-1950s Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 224x192 mm. Verso in Bleistift mit anderem Hand "Tibor Honty c. 1935". Provenienz: Privatsammlung, Frankreich, Anfang der 1990s aus Nachlass des Künstlers erhalten. Zustand A/B. Leicht ausgefranste Ecken und Ränder.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Oct. 11, 2018

      Tibor Honty (1907-1968)

      PADL V POSLEDNÍCH VTEŘINÁCH VÁLKY 1945 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina pravděpodobně z 60. let 20. století. 292x219 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla, datace a jméno padlého: "Georgij Ivanovič Sacharov, plukovník 208. dělo(střelecké brigády)". Publ.: V. Birgus - J. Mlčoch, Česká fotografie 20. století, Praha 2010, s. 133; V plném spektru (kat. výst.), Moravská galerie v Brně 2001, s. 295. Stav A/B. Lehce nalomený levý horní roh. Československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. HE FELL IN THE LAST SECONDS OF THE WAR 1945 Gelatin silver print on glossy paper, printed later, probably in 1960`s. 292x219 mm. Artist`s stamp, title, date and name of the soldier in pencil on the verso: "Georgij Ivanovič Sacharov, plukovník 208. dělo (střelecké brigády)". Lit.: V. Birgus - J. Mlčoch, Česká fotografie 20. století, Prague 2010, p. 133; V plném spektru (exhibition catalogue), Moravská galerie v Brně 2001, p. 295. Condition A/B. Slightly broken upper left corner. ER FIEL IN DEN LETZTEN SEKUNDEN DES KRIEGES 1945 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abdruck des Künstlers wahrscheinlich aus der 1960s. 292x219 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Titel, Datierung und Name des gefallenen: "Georgi Ivanovitsch Sacharov, Oberst der 208. Artilleriebrigade". Publiziertiziert: V. Birgus - J. Mlčoch, Tschechische Fotografie des 20. Jahrhunderts, Prag 2010, S. 133; Im vollen Spektrum (Ausstellungskatalog), Mährische Galerie in Brünn 2001, S. 295. Zustand A/B. Leicht geknickte linke obere Ecke.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Oct. 07, 2017

      Tibor Honty (1907-1968)

      UNTITLED. 1950’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 239x160 mm. Photographer’s stamp, as well as other annotations in pencil on the verso. Condition A.  BEZ NÁZVU. 50. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 239x160 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou další poznámky. Stav A.  OHNE TITEL. 1950s. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 239x160 mm. Verso Künstlerstempel, andere Notizen in Bleistift. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Oct. 07, 2017

      Tibor Honty (1907-1968)

      TWO BROTHERS FROM THECYCLE „FROM OLD CEMETERIES“. 1942. Ferrotyped gelatin silver print, printed later by the photographer, probably in 1950’s. 179x158 mm. Photographer’s stamp, stamp „HONTY PANORAMA“, titled in ballpoint and pencil, other annotations in pencil on the verso. Condition B. Bent lower right corner, other corners slightly rounded. DVA BRATŘI Z CYKLU „ZE STARÝCH HŘBITOVŮ“. 1942. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina pravděpodobně z 50. let. 179x158 mm. Verso značeno autorským razítkem, dále razítkem „HONTY PANORAMA“, kuličkovým perem a tužkou název díla, tužkou další poznámky. Stav B. Pokrčený pravý dolní roh, ostatní lehce zaoblené.  ZWEI BRÜDER AUS DEM ZYKLUS „VON ALTEN FRIEDHÖFEN“. 1942. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, späterer Abdruck des Künstlers, wohl aus 1950s. 179x158 mm. Verso Künstlerstempel, Stempel „HONTY PANORAMA“, in Kugelschreiber und Bleistift Werktitel, andere Notizen in Bleistift. Zustand B. Rechte Unterecke gefaltet, die anderen leicht abgerundet.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Apr. 09, 2016

      Tibor Honty (1907-1968)

      Est: €260 - €520

      Tibor Honty (1907-1968) ST. PETR OF SLIVICE. 1950-1970. Vintage gelatin silver print on half-matte paper, 405x298 mm. Signed in pencil by the artist on the reverse. Condition A. Tibor Honty (1907-1968) SV. PETR ZE SLIVICE. 50.-60. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 405x298 mm. Verso tužkou podpis autora. Stav A. Tibor Honty (1907-1968) ST. PETER AUS SLIVICE. 1950-1970. Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 405x298 mm. Verso in Bleistift sign. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Oct. 10, 2015

      Tibor Honty (1907-1968)

      Est: Kč15,000 - Kč18,000

      Tibor Honty (1907-1968) PLASTER CASTS. 1930’s – 1940’s. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 250x180 mm. Verso marked with authorial stamp. Condition A. Tibor Honty (1907-1968) SÁDROVÉ ODLITKY. 30. až 40. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 250x180 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Tibor Honty (1907-1968) GIPSABDRÜCKE. 30.-40. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 250x180 mm. Vom Künstler gestempelt. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Oct. 10, 2015

      Tibor Honty (1907-1968)

      Est: Kč10,000 - Kč15,000

      Tibor Honty (1907-1968) FROM THE CYCLE GYPSY CARAVANS. 1940. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, later authorial enlargement probably from 80’s. 250x180 mm. Verso marked with authorial stamp, name and dating in pencil. Condition A/B. Tibor Honty (1907-1968) Z CYKLU MARINGOTKY. 1940. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina pravděpodobně z 80. let. 250x180 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název a datace. Stav A/B. Tibor Honty (1907-1968) AUS DEM ZYKLUS WOHNWAGEN. 1940. Schwarzweißfotografie, spätere Künstler-Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, wahrscheinlich au der 80. Jahren. 250x180 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Oct. 10, 2015

      Tibor Honty (1907-1968)

      Est: Kč14,000 - Kč18,000

      Tibor Honty (1907-1968) FROM THE CYCLE GYPSY CARAVANS. 1940’s. Black and white silver bromide photograph on semi-matte paper, original authorial enlargement. 185x240 mm. Verso marked with authorial stamp. Condition B. Tibor Honty (1907-1968) Z CYKLU MARINGOTKY. 40. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 185x240 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav B. Tibor Honty (1907-1968) AUS DEM ZYKLUS WOHNWAGEN. 40. Jahre 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Halbmattpapier. 185x240 mm. Vom Künstler gestempelt. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Apr. 18, 2015

      Tibor Honty (1907-1968)

      Est: Kč2,500 - Kč5,000

      Tibor Honty (1907-1968) UNTITLED. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement.156x104 mm. Verso marked with authorial stamp, negative's number in pencil, other notes in pencil and coloured pencil. Condition A. Tibor Honty (1907-1968) BEZ NÁZVU. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina.156x104 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou číslo negativu, tužkou a pastelkou další poznámky. Stav A. Tibor Honty (1907-1968) OHNE TITEL. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier.156x104 mm. Verso Künstlerstempel, Negativnummer mit Bleistift, weitere Notizen mit Bleistift und Pastellstift. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Apr. 18, 2015

      Tibor Honty (1907-1968)

      Est: Kč4,500 - Kč9,000

      Tibor Honty (1907-1968) UNTITLED. 1970s - 1980s. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 235x177 mm (240x177 mm). Verso marked with authorial stamp, negative's number in pencil. Condition A. Tibor Honty (1907-1968) BEZ NÁZVU. 70. až 80. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 235x177 mm (240x177 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou číslo negativu. Stav A. Československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. Tibor Honty (1907-1968) OHNE TITEL. 1970-1990. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 235x177 mm (240x177 mm). Verso Künstlerstempel, Negativnummer mit Bleistift. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Nov. 08, 2014

      Tibor Honty (1907-1968)

      Est: Kč3,000 - Kč6,000

      Tibor Honty (1907-1968) MYSLBEK, MUSIC. Ca. 1980. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial contact enlargement. 173x122 mm (180x132 mm). Verso 'Foto Tibor HONTY' in pen. Condition A. Tibor Honty (1907-1968) MYSLBEK, HUDBA. Cca. 1980. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská kontaktní zvětšenina. 173x122 mm (180x132 mm). Verso propiskou „Foto Tibor HONTY". Stav A. Tibor Honty (1907-1968) MYSLBEK, MUSIK. Ca. 1980. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 173x122 mm (180x132 mm). Verso mit Kugelschreiber „Foto Tibor HONTY". Zustand A. Odhadní cena: 5 000 - 8 000 Kč / 183 - 293 € 5 000 - 8 000 CZK / 183 - 293 €

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Nov. 08, 2014

      Tibor Honty (1907-1968)

      Est: Kč8,000 - Kč16,000

      Tibor Honty (1907-1968) Without title. 1969. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 298x228 mm. Verso marked with authorial stamp, dating in pencil. Condition A/B. Tibor Honty (1907-1968) BEZ NÁZVU. 1969. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 298x228 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou datace. Stav A/B. Tibor Honty (1907-1968) OHNE TITEL. 1969. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 298x228 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift datiert. Zustand A/B. Odhadní cena: 10 000 - 14 000 Kč / 366 - 513 € 10 000 - 14 000 CZK / 366 - 513 €

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (1907-1968)
      Nov. 08, 2014

      Tibor Honty (1907-1968)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Tibor Honty (1907-1968) Without title. Black and white silver bromide photograph on glossy semi-cardboard, probably original authorial enlargement. 395x300 mm. Verso marked with stamps '53' and 'T. Honty'. Condition B/C (photograph is approximately in one third forded, some tiny damages on the edges). Tibor Honty (1907-1968) BEZ NÁZVU. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém polokartonu, pravděpodobně původní autorská zvětšenina. 395x300 mm. Verso značeno razítky „53" a „T. Honty". Stav B/C (fotografie je přibližně ve třetině přeložena; několik drobných poškození na okrajích). Tibor Honty (1907-1968) OHNE TITEL. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage? Bromsilbergelatineabzug auf Glanzkarton, 395x300 mm. Verso gestempelt „53" und „T. Honty". Zustand B/C (einmal geknickt, kleine Randbeschädigung). Tibor Honty - československý fotograf - samouk, zpočátku sochař a keramik. Po maturitě na bratislavském gymnáziu (1927) studoval v letech 1930-1933 keramiku na Škole uměleckých řemesel. Svá keramická díla poté vystavoval v Praze a v Paříži. V Praze se usadil již nastálo a začal pracovat v tiskárně. Fotografování se věnoval od roku 1935. Zaměřil se na reportážní a sociální témata (např. poetický cyklus Lidé z maringotek) a také na snímky umělecké plastiky. Po druhé světové válce se stal členem Spolku výtvarných umělců Mánes a roku 1948 spolupracoval na vzniku jeho fotografické sekce. Většina výstav jeho díla se uskutečnila až po jeho smrti, např. Retrospektiva k nedožitým 65. narozeninám, výstavní síň Čs. spisovatele v Praze a Dům umění města Brna, 1972; Retrospektivní výstava, Bratislava, Budapešť, Košice, 1973; Tibor Honty, Francouzské sochařství ve fotografii, Královský letohrádek v Praze, Olomouc, 1973 a další. Odhadní cena: 5 000 - 8 000 Kč / 183 - 293 € 5 000 - 8 000 CZK / 183 - 293 €

      Auction House Zezula
    • Tibor Honty (Czechoslovakian, 1907-1968) Na Vystave UB, 1963; Gelatin silver print; Artist's studio stamp; 11 7/8" x 15 1/2" (sheet)
      May. 19, 2007

      Tibor Honty (Czechoslovakian, 1907-1968) Na Vystave UB, 1963; Gelatin silver print; Artist's studio stamp; 11 7/8" x 15 1/2" (sheet)

      Rago Arts and Auction Center
    • : Honty, Tibor 1907 Krompachy - 1968 Prague
      May. 11, 2007

      : Honty, Tibor 1907 Krompachy - 1968 Prague

      Est: - €500

      : Honty, Tibor 1907 Krompachy - 1968 Prague "Maringotky" (circuswaggon). 1940. Vintage. Gelatin silver print. 39,9 x 30 cm. On reverse titled, dated and inscribed "Original Photo von meinem Mann Tibor Honty 22.7.1992 Irena Hontyová" by Tibor Honty´s wife in pencil. For stamp on reverse: see illustration. Picture´s corners and edges bumped, partial loss of layer. Crease in the picture´s upper corner and picture´s upper area. Gelatin silver layer crazed at the picture´s left and upper margin, picture´s surface rubbed. Reverse traces of dirt.: