Jiri Horak Sold at Auction Prices

b. 1940 -

    • Jiří Horák (*1940)
      Oct. 07, 2017

      Jiří Horák (*1940)

      UNTITLED. 1983. Vintage matte gelatin silver print, locally toned with color tint. 268x400 mm. Photographer’s stamp, exhibition stamps: „21. zagreb salon 1983“ and „Děčínská kotva 1986“, dated in pencil, signed and annotated with a marker on the verso.  Condition A.  BEZ NÁZVU. 1983. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina lokálně tónovaná barevným tónovačem. 268x400 mm. Verso značeno autorským razítkem, dále razítky z výstav: „21. zagreb salon 1983“ a „Děčínská kotva 1986“, tužkou datace, fixem podpis autora a další poznámky.  Stav A.  OHNE TITEL. 1983. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage, lokal farbgetont. 268x400 mm. Verso Künstlerstempel, Ausstellungstempels: "21. zagreb salon 1983" und "Děčínská kotva 1986", in Bleistift datiert, mit Marker signiert und Notizen. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Oct. 07, 2017

      Jiří Horák (*1940)

      HORIZONTAL PORTRAIT. 1983. Vintage matte gelatin silver print. 270x395 mm. Signed in pencil lower right, two photographer’s stamps, as well as titled in pencil and signed and dated in ballpoint on the verso. Exhibition stamps: „AIGLE D`OR 1983“, „SALON INTERNACIONAL DE FOTOGRAFIA, Zaragoza 1984“ and „INTERPHOT - ADELAIDE“. Condition A/B. Slightly bumped corners.  HORIZONTÁLNÍ PORTRÉT. 1983. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 270x395 mm. Recto tužkou vpravo dole podpis autora, verso značeno dvěma autorskými razítky, tužkou název díla, kuličkovým perem podpis autora a datace. Dále značeno razítky z výstav: „AIGLE D`OR 1983“, „SALON INTERNACIONAL DE FOTOGRAFIA, Zaragoza 1984“ a „INTERPHOT - ADELAIDE“. Stav A/B. Lehce poškozené rohy.  HORIZONTALES PORTRÄT. 1983. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 270x395 mm. Recto in Bleistift rechts unten signiert, Verso 2 Künstlerstempels, Werktitel in Bleistift, mit Kugelschreiber signiert und datiert. Ausstellungstempels: "AIGLE D`OR 1983", "SALON INTERNACIONAL DE FOTOGRAFIA, Zaragoza 1984" und "INTERPHOT - ADELAIDE". Zustand A/B. Leicht beschädigte Ecken.

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Oct. 08, 2016

      Jiří Horák (*1940)

      GOALS. 1984. Vintage matte gelatin silver print. 269x394 mm. Signed, titled and dated by the photographer in pencil, as well as label: „Bank Polska Kasa Opieki“, photographer’s stamp, stamps:„I Kalisz Salon Photography 86“, „Salon Internacional M. C.“ and crossed stamp: „Salon de S-Nazaire“. Condition A/B. Estimated price: 10 000 - 14 000 CZK / 370 - 519 € BRANKY. 1984. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 269x394 mm. Verso značeno papírovým štítkem „Bank Polska Kasa Opieki“, autorským razítkem, razítkem polského „I Kalisz Salon Photography 86“, „Salon Internacional M. C.“ a přeškrtnutým razítkem „Salon de S-Nazaire“, tužkou název díla a podpis autora s datací. Stav A/B. Odhadní cena: 10 000 - 14 000 Kč / 370 - 519 € TORE. 1984. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 270x399 mm. Recto in Bleistift links unten signiert, verso Papieretikette: „The International Photographic Salon of Japan“ (1985), „Salon Internacional de Navidad de Fotografía (Gijón, España)“ und gestrichener Stempel: „Aigle d´Or“, in Bleistift Werktitel uns signiert und datiert. Zustand A/B. Schätzpreis: 10 000 - 14 000 CZK / 370 - 519 EUR

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Oct. 08, 2016

      Jiří Horák (*1940)

      SCENE. 1984. Vintage matte gelatin silver print. 270x399 mm. Signed by the photographer in pencil lower left, signed, titled and dated by the photographer in pencil, as well as labels: „The International Photographic Salon of Japan“ (1985), „Salon Internacional de Navidad de Fotografía (Gijón, España)“ and crossed stamp: „Aigle d´Or“ on the verso. Condition A/B. Estimated price: 10 000 - 14 000 CZK / 370 - 519 € SCÉNA. 1984. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 270x399 mm. Recto tužkou vlevo dole podpis autora, verso značeno papírovým štítkem „The International Photographic Salon of Japan“ (1985), „Salon Internacional de Navidad de Fotografía (Gijón, España)“ a přeškrtnutým razítkem „Aigle d´Or“, tužkou název díla a podpis autora s datací. Stav A/B. Odhadní cena: 10 000 - 14 000 Kč / 370 - 519 € SZENE. 1984. Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 269x394 mm. Verso Papieretikette: „Bank Polska Kasa Opieki“, Künstlerstempel, Stempel: „I Kalisz Salon Photography 86“, „Salon Internacional M. C.“ und gestrichener Stempel „Salon de S-Nazaire“, in Bleistift Werktitel und signiert und datiert. Zustand A/B. Schätzpreis: 10 000 - 14 000 CZK / 370 - 519 EUR

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Oct. 08, 2016

      Jiří Horák (*1940)

      VOR DER PREMIERE. 1967. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 285x402 mm. Signed, titled and dated by the photographer in pencil, as well as photographer’s stamp, stamp of the photo group Epos and stamps from the exhibitions in Helsinki and Linz (1968) on the verso. Condition A/B. Slightly bumped corners. Estimated price: 10 000 - 14 000 CZK / 370 - 519 € VOR DER PREMIERE. 1967. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 285x402 mm. Verso značeno autorským razítkem, razítkem Fotografické skupiny Epos a razítky z fotografických výstav v Helsinkách a v Linci (1968), tužkou název díla a podpis autora a datace. Stav A/B. Lehce poškozené rohy. Odhadní cena: 10 000 - 14 000 Kč / 370 - 519 € VOR DER PREMIERE. 1967. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 285x402 mm. Verso Künstlerstempel, Stempel der Foto-Gruppe Epos und Ausstellungstempels aus Helsinki und Linz (1968), in Bleistift Werktitel, signiert und datiert. Zustand A/B. Leicht beschädigte Ecken. Schätzpreis: 10 000 - 14 000 CZK / 370 - 519 EUR

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Oct. 10, 2015

      Jiří Horák (*1940)

      Est: Kč7,000 - Kč9,000

      Jiří Horák (*1940) WITHOUT TITLE. 1980’s. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 387x300 mm. Verso marked with authorial stamp, author’s signature in pencil. Condition A. Jiří Horák (*1940) BEZ NÁZVU. 80. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 387x300 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora. Stav A. Jiří Horák (*1940) OHNE TITEL. 80. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 387x300 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Bleistift signiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Oct. 10, 2015

      Jiří Horák (*1940)

      Est: Kč8,000 - Kč10,000

      Jiří Horák (*1940) CLOD (SONY HALAS). 1974. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 278x400 mm. Verso marked with authorial stamp, author’s signature in pen and erased dating ‘1974’, signature and name ‘Hrouda’ in pencil. Condition A. Jiří Horák (*1940) HROUDA (SONY HALAS). 1974. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 278x400 mm. Verso značeno autorským razítkem, perem podpis autora a tužkou vygumovaná datace „1974“, podpis a název „Hrouda“. Stav A. Jiří Horák (*1940) SCHOLLE (SONY HALAS). 1974. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 278x400 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Feder signiert und mit Bleistift ausradierte Datierung „1974“, Unterschrift und Titel „Hrouda“. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Oct. 10, 2015

      Jiří Horák (*1940)

      Est: Kč8,000 - Kč10,000

      Jiří Horák (*1940) WITHOUT TITLE. 1970’s – 1980’s. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 298x394 mm. Verso marked with authorial stamp, author’s signature in pen. Condition A/B. Jiří Horák (*1940) BEZ NÁZVU. 70. až 80. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 298x394 mm. Verso značeno autorským razítkem, perem podpis autora. Stav A/B. Jiří Horák (*1940) OHNE TITEL. 70.-80. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 298x394 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Feder signiert. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Oct. 10, 2015

      Jiří Horák (*1940)

      Est: Kč8,000 - Kč10,000

      Jiří Horák (*1940) JUNDROV. 1970’s – 1980’s. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement. 400x279 mm. Verso marked with authorial stamp, author’s signature in pen. Condition A. Jiří Horák (*1940) JUNDROV. 70. až 80. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 400x279 mm. Verso značeno autorským razítkem, perem podpis autora. Stav A. Jiří Horák (*1940) JUNDROV. 70.-80. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier. 400x279 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Feder signiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Apr. 18, 2015

      Jiří Horák (*1940)

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Jiří Horák (*1940) CHARMING GEOMETRY. 1970s - 1980s. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement, 400x280 mm. Verso marked with authorial stamp, author's signature in marker. Condition A. Jiří Horák (*1940) PŮVABNÁ GEOMETRIE. 70. až 80. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina, 400x280 mm. Verso značeno autorským razítkem, fixou podpis autora. Stav A. Jiří Horák (*1940) SCHÖNE GEOMETRIE. 1970-1990. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier, 400x280 mm. Verso Künstlerstempel, mit Filzstift vom Künstler signiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Apr. 18, 2015

      Jiří Horák (*1940)

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Jiří Horák (*1940) UNTITLED. 1970s - 1980s. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement, 400x267 mm. Recto signed lower right, verso marked with authorial stamp, author's signature in marker. Condition A. Jiří Horák (*1940) BEZ NÁZVU. 70. až 80. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina, 400x267 mm. Recto podepsáno vpravo dole, verso značeno autorským razítkem, fixem podpis autora. Stav A. Jiří Horák (*1940) OHNE TITEL. 1970-1990. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier, 400x267 mm. Recto rechts unten signiert, verso Künstlerstempel, mit Filzstift vom Künstler signiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Jiří Horák (*1940)
      Apr. 18, 2015

      Jiří Horák (*1940)

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Jiří Horák (*1940) UNTITLED. 1970s - 1980s. Black and white silver bromide photograph on matte paper, original authorial enlargement, 270x396 mm. Verso marked with authorial stamps, author's signature in marker. Condition A. Jiří Horák (*1940) BEZ NÁZVU. 70. až 80. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina, 270x396 mm. Verso značeno autorskými razítky, fixou podpis autora. Stav A. Moravský fotograf, původem z Hodonína. Fotografovat začal v sedmnácti letech. V roce 1967 založil v Brně spolu s R. Košťálem, F. Maršálkem a P. Sikulou uměleckou skupinu Epos, která se věnovala inscenované figurální fotografii, zachycující portrétované postavy uprostřed měst, silnic, panelových sídlišť atp. Využíval deformace širokoúhlou optikou vytvářející přehnanou perspektivu, důležitou roli také hrála práce na pozitivu v temné komoře. Snažil se o zachycení vlivu rozmáhajícího se městského prostoru na jednotlivce, jeho osamělosti uprostřed civilizace, naznačoval i ekologická témata. Mimo to fotil také dokumentární a reportážní fotografie, např. ze strážnických slavností, z Oravy či ze závodů chrtů. Jeho dílo je zastoupeno v řadě domácích i zahraničních sbírek, jako jsou např. Royal Photographic Society v Londýně, Sbírka KTF v Krakově, Kodaks Gallery v Sydney, Canon Photo Gallery v Tokiu či Moravská galerie v Brně a mnoho dalších. Jiří Horák (*1940) OHNE TITEL. 1970-1990. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Mattpapier, 270x396 mm. Verso Künstlerstempel, mit Filzstift vom Künstler signiert. Zustand A.

      Auction House Zezula