Karel Otto Hruby Sold at Auction Prices

b. 1916 - d. 1998

    • Karel Otto Hrubý (1916-1998)
      Mar. 12, 2020

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      NOČNÍ BRNO 50. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 214x179 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A/B. Český fotograf-samouk (od roku 1930). V letech 1945-1947 pracoval jako fotoreportér brněnské Rovnosti, poté do r. 1950 fotograf Státního divadla v Brně. 1951 nastoupil do pražské redakce Květů jako fotoreportér a redaktor. V letech 1952-1977 působil na SUPŠ v Brně jako profesor, od r. 1973 zde vedl oddělení fotografie. Byl místopředsedou SČF od jeho založení do r. 1979. Fotografovat přestal na přelomu 80. let, poté se věnoval malbě. Od r. 1956 byl členem SČSVU, od r. 1978 SČVU. V polovině 60. let se podílel na založení skupiny VOX. Autor obrazových publikací především s krajinnou a regionální tématikou, ale i jednotlivých snímků, zasloužil se o významný přínos i v oblasti divadelní fotografie. BRNO BY NIGHT 1950`s Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 214x179 mm. Copyright credit stamp on the verso. BRÜNN IN DER NACHT 1950s Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 214x179 mm. Verso Künstlerstempel.

      Auction House Zezula
      Mar. 12, 2020

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      BRNO V ZIMĚ 1967 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 225x181 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Publ.: K. O. Hrubý-A. Dufek-R. Muselík-M. Myška-J. Pátek-J. Vránová, Karel Otto Hrubý: fotograf, pedagog, teoretik, Barrister & Principal Publishing 2017, s. 167. Český fotograf-samouk (od roku 1930). V letech 1945-1947 pracoval jako fotoreportér brněnské Rovnosti, poté do r. 1950 fotograf Státního divadla v Brně. 1951 nastoupil do pražské redakce Květů jako fotoreportér a redaktor. V letech 1952-1977 působil na SUPŠ v Brně jako profesor, od r. 1973 zde vedl oddělení fotografie. Byl místopředsedou SČF od jeho založení do r. 1979. Fotografovat přestal na přelomu 80. let, poté se věnoval malbě. Od r. 1956 byl členem SČSVU, od r. 1978 SČVU. V polovině 60. let se podílel na založení skupiny VOX. Autor obrazových publikací především s krajinnou a regionální tématikou, ale i jednotlivých snímků, zasloužil se o významný přínos i v oblasti divadelní fotografie. BRNO IN WINTER 1967 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 225x181 mm. Copyright credit stamp on the verso. Lit.: K. O. Hrubý-A. Dufek-R. Muselík-M. Myška-J. Pátek-J. Vránová, Karel Otto Hrubý: fotograf, pedagog, teoretik, Barrister & Principal Publishing 2017, p. 167. BRÜNN IM WINTER 1967 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 225x181 mm. Verso Künstlerstempel. Publiziert: K. O. Hrubý - A. Dufek - R. Muselík - M. Myška - J. Pátek - J. Vránová, Karel Otto Hrubý: Fotograf, Pädagoge, Theoretiker, Barrister & Principal Publishing 2017, S. 167.

      Auction House Zezula
      Mar. 12, 2020

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      SYPAČ 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 240x165 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A/B. Český fotograf-samouk (od roku 1930). V letech 1945-1947 pracoval jako fotoreportér brněnské Rovnosti, poté do r. 1950 fotograf Státního divadla v Brně. 1951 nastoupil do pražské redakce Květů jako fotoreportér a redaktor. V letech 1952-1977 působil na SUPŠ v Brně jako profesor, od r. 1973 zde vedl oddělení fotografie. Byl místopředsedou SČF od jeho založení do r. 1979. Fotografovat přestal na přelomu 80. let, poté se věnoval malbě. Od r. 1956 byl členem SČSVU, od r. 1978 SČVU. V polovině 60. let se podílel na založení skupiny VOX. Autor obrazových publikací především s krajinnou a regionální tématikou, ale i jednotlivých snímků, zasloužil se o významný přínos i v oblasti divadelní fotografie. GRITTER 1960`s Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 240x165 mm. Copyright credit stamp on the verso. STREUER 1960s Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 240x165 mm. Verso Künstlerstempel.

      Auction House Zezula
      Oct. 11, 2018

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      DEŠTIVÝ VEČER 60. léta 20. stol. Stav A/B. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 180x223 mm. Verso značeno autorským razítkem, razítkem "ČFVU" a razítkem s datací "1967", kuličkovým perem název díla, černou tužkou č. "144". RAINY EVENING 1960's. Vintage gelatin silver print on glossy paper. 180x223 mm. Artist`s stamp, stamp "ČFVU" and stamp with a date "1967", title in ink and black written No. "144" on the verso. Condition A/B. REGNERISCHER ABEND 1960s. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 180x223 mm. Verso Künstlerstempel, Stempel "ČFVU" und Stempel mit Datierung "1967", Titel in Kugelschreiber, Nr. "144" in schwarzem Bleistift. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
      Oct. 11, 2018

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      BRNO, OBCHODNÍ DŮM CENTRUM 1957 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 236x179 mm. Verso tužkou název díla, podpis a adresa autora. Titulní snímek výstavy Karel Otto Hrubý - fotograf, pedagog, teoretik, Dům umění města Brna, prosinec 2017 - březen 2018. Stav A/B. Zlomený pravý horní roh. Český fotograf-samouk (od roku 1930). V letech 1945-1947 pracoval jako fotoreportér brněnské Rovnosti, poté do r. 1950 fotograf Státního divadla v Brně. 1951 nastoupil do pražské redakce Květů jako fotoreportér a redaktor. V letech 1952-1977 působil na SUPŠ v Brně jako profesor, od r. 1973 zde vedl oddělení fotografie. Byl místopředsedou SČF od jeho založení do r. 1979. Fotografovat přestal na přelomu 80. let, poté se věnoval malbě. Od r. 1956 byl členem SČSVU, od r. 1978 SČVU. V polovině 60. let se podílel na založení skupiny VOX. Autor obrazových publikací především s krajinnou a regionální tématikou, ale i jednotlivých snímků, zasloužil se o významný přínos i v oblasti divadelní fotografie. BRNO, SHOPPING HOUSE CENTRUM 1957 Vintage gelatin silver print on glossy paper. 236x179 mm. Title, signature and artist`s address in pencil on the verso. Cover photo of the exhibition Karel Otto Hrubý - fotograf, pedagog, teoretik, Dům umění města Brna, December 2017 - March 2018. Condition A/B. Broken upper right corner. BRÜNN, KAUFHAUS CENTRUM 1957 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 236x179 mm. Verso Titel, Unterschrift und Adresse des Künstlers in Bleistift. Titelfoto der Ausstellung Karel Otto Hrubý - Fotograf, Pädagoge, Theoretiker, Kunsthaus der Stadt Brünn, Dezember 2017 - März 2018. Zustand A/B. Obere rechte Ecke gebrochen.

      Auction House Zezula
      Oct. 07, 2017

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      UNTITLED. 1947. Ferrotyped gelatin silver print. 355x298 mm. Signed and dated in pencil on the verso. Condition B. Tiny scratch c. 5 mm and slightly peeled off emulsion in the corners. BEZ NÁZVU. 1947. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru. 355x298 mm. Verso tužkou podpis autora a datace. Stav B. Lehce opotřebeno, drobná odřenina ca 5 mm a nepatrně odloupnutá emulze v rozích.  OHNE TITEL. 1947. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier. 355x298 mm. Verso in Bleistift signiert und datiert. Zustand B. Leicht abgenutzt, kleine Abschürfung ca. 5 mm und etwas geschälte Emulsion in den Ecken.

      Auction House Zezula
      Apr. 09, 2016

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      Est: €186 - €372

      Karel Otto Hrubý (1916-1998) BRNO: EVENING ON THE NÁMĚSTÍ SVOBODY. 1958. Vintage gelatin silver print on glossy paper. 225x180 mm. With the photographer's stamp on the reverse, signed and titled in pencil. Condition A. Karel Otto Hrubý (1916-1998) BRNO: VEČER NA NÁMĚSTÍ SVOBODY. 1958. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 225x180 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora a název díla. Stav A. Karel Otto Hrubý (1916-1998) BRÜNN: ABEND AM FREIHEITSPLATZ. 1958. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 225x180 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift sign. und Werktitel. Zustand A.

      Auction House Zezula
      Apr. 09, 2016

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      Est: €186 - €372

      Karel Otto Hrubý (1916-1998) EQUIPEMENT. 1965. Vintage gelatin silver print on glossy paper. 165x239 mm. With the photographer's stamp on the reverse, further stamp with date: “Přijato uměleckou komisí ČFVU“. Condition A. Karel Otto Hrubý (1916-1998) APARATURA. 1965. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 165x239 mm. Verso značeno autorským razítkem a razítkem „Přijato uměleckou komisí ČFVU“ s datací. Stav A. Karel Otto Hrubý (1916-1998) APPARATUR. 1965. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 165x239 mm. Verso Künstlerstempel und Stempel „Přijato uměleckou komisí ČFVU“ mit Datum. Zustand A.

      Auction House Zezula
      Apr. 09, 2016

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      Est: €334 - €668

      Karel Otto Hrubý (1916-1998) HEADLESS MEN. 1974. Vintage gelatin silver print on glossy paper. 281x396 mm. With the photographer's stamp on the reverse, signed and titled by the artist in pencil, dated in pen. Condition B. Karel Otto Hrubý (1916-1998) BEZHLAVÍ MUŽI. 1974. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 281x396 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou podpis autora a název díla, kuličkovým perem datace. Stav B. Karel Otto Hrubý (1916-1998) KOPFLOSE MÄNNER. 1974. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 281x396 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift sign. und Werktitel, in Kuli datiert. Zustand B.

      Auction House Zezula
      Oct. 10, 2015

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      Est: Kč10,000 - Kč14,000

      Karel Otto Hrubý (1916-1998) ON THE MARKET. 1960’s. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 212x179 mm. Verso marked with authorial stamp, note ‘110’ in pencil. Condition A/B. Karel Otto Hrubý (1916-1998) NA TRHU. 60. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 212x179 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou poznámka „110“. Stav A/B. Karel Otto Hrubý (1916-1998) AUF DEM MARKT. 60. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 212x179 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Bleistift Notiz „110“. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
      Oct. 10, 2015

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      Est: Kč10,000 - Kč14,000

      Karel Otto Hrubý (1916-1998) WITHOUT TITLE. 1960’s. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 180x218 mm. Verso marked with authorial stamp, note ‘5’ in ballpoint. Condition A. Karel Otto Hrubý (1916-1998) BEZ NÁZVU. 60. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 180x218 mm. Verso značeno autorským razítkem, propiskou poznámka „5“. Stav A. Karel Otto Hrubý (1916-1998) OHNE TITEL. 60. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 180x218 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Kugelschreiber Notiz „5“. Zustand A.

      Auction House Zezula
      Oct. 10, 2015

      Karel Otto Hrubý (1916-1998)

      Est: Kč10,000 - Kč14,000

      Karel Otto Hrubý (1916-1998) DISCUSSION. 1940’s – 1950’s. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 222x181 mm. Verso marked with authorial stamp, note ‘152’ in pencil, ‘Kaffeeuzusprobleme’ in ballpoint. Condition B. Karel Otto Hrubý (1916-1998) DISKUSE. 40. až 50. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 222x181 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou poznámka „152“, propiskou „Kaffeeuzusprobleme“. Stav B. Karel Otto Hrubý (1916-1998) DISKUSION. 40.-50. Jahre des 20. Jhs. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 222x181 mm. Vom Künstler gestempelt, mit Bleistift Notiz „152“, mit Kugelschreiber „Kaffeeuzusprobleme“. Zustand B.

      Auction House Zezula
    • Karel Otto Hrubý - Untitled (tenement block)
      Nov. 26, 2014

      Karel Otto Hrubý - Untitled (tenement block)

      Est: €300 - €500

      Karel Otto Hrubý - Untitled (tenement block). Signed in pencil on the reverse as well as photographer's stamp. Further stamp with year information: 1948. Inscribed in pencil by further hands in Czech, and in English: Monday in a tenement house. Vintage or early gelatin silver print. 1948

      Grisebach
    • Karel Otto Hrubý - Protiklad (contrast)
      Nov. 26, 2014

      Karel Otto Hrubý - Protiklad (contrast)

      Est: €300 - €500

      Karel Otto Hrubý - Protiklad (contrast). On the reverse in pencil signed and titled in Czech, there too paper tape, thereupon inscribed in pencil by another hand: Contraste. Inscribed and numbered by another hand with blue coloured pencil. Vintage or early gelatin silver print. Possibly 1940er-1950er Jahre

      Grisebach