Willem Hussum Sold at Auction Prices

b. 1900 - d. 1974

    • Willem Hussum (1900-1974)
      Nov. 11, 2015

      Willem Hussum (1900-1974)

      Est: €2,000 - €3,000

      Compositie no. 10' linksonder get. in initialen en gedateerd '63 olieverf op doek, 35x35 cm -------- Herkomst: Internationale Galerij Orez, Javastraat Den Haag. Tentoonstelling: 'Willem Hussum', Museum Boymans van Beuningen, Rotterdam, 18 febr - 11 april 1977, uit de collectie van Albert Vogel. -------- Van 1964 tot 1971 leidde Albert Vogel samen met Leo Verboon de Internationale Galerij Orez aan de Javastraat 17 te Den Haag. De naam Orez was een omkering van Zero, een internationale stroming in de beeldende kunst waartoe ook de Nederlandse variant, de zogenaamde Nul-groep behoorde. Dit werk zal worden geëxposeerd in de lustrumtentoonstelling van het Louis Couperus Museum in Den Haag: ‘Van Zero tot Kleine Zielen’, april-oktober 2016. Het zal worden opgenomen in de begeleidende catalogus en in: Caroline de Westenholz, ‘Hóger die drempel! Een geschiedenis van Internationale Galerij Orez’ (te verschijnen in zomer 2016).