Garibaldi Lindberg Sold at Auction Prices

Painter, Etcher

  • Garibaldi Lindberg
    Aug. 27, 2013

    Garibaldi Lindberg

    Est: kr1,200 - kr1,500

    Garibaldi Lindberg 1863-1957. "Studieteckning i det fria". Signerad och daterad G. Lindberg 93. Färgkrita, 65 x 57.

    Auktionskammare Uppsala
  • Garibaldi Lindberg 1863-1957. Röd stuga i
    Feb. 25, 2008

    Garibaldi Lindberg 1863-1957. Röd stuga i

    Est: kr2,000 - kr3,000

    Garibaldi Lindberg 1863-1957. Röd stuga i sommarsol. Signerad och daterad Garib. Lindberg -32. Olja på duk, 72 x 101.

    Auktionskammare Uppsala