Markus Lüppertz Sold at Auction Prices

b. 1941 -

    • Markus Lüppertz (1941- ): "Harlekin", 2001
      Nov. 07, 2015

      Markus Lüppertz (1941- ): "Harlekin", 2001

      Est: kr150,000 - kr200,000

      Sign. og betitlet på bagsiden Mark Lüppertz. Olie på lærred. 100 x 81. (ML 1818) Udstillet: Ivam Centre Del Charme, 2002 Proveniens: Galerie Michael Werner, Køln Tyskland. Proveniens: The Lowe Gallery, Atlanta Georgia USA.

      Auktionshuset.com