Jan Lukas Sold at Auction Prices

b. 1915 - d. 2006

    • JAN LUKAS (1915-2006)
      Jun. 09, 2022

      JAN LUKAS (1915-2006)

      Est: €400 - €600

      'New York City/ Haarlem (sic)', 1966. Original black and white photograph. Signed, titled and dated in ink on the reverse. With annotations in pencil. Description FR 'New York City/ Haarlem (sic)', 1966. Photographie originale en noir et blanc. Signé, titré et daté à l'encre au verso. Avec des annotations au crayon. Beschrijving NL 'New York City/ Haarlem (sic)', 1966. Originele zwart-witfoto. Getekend, getiteld en gedateerd in inkt op verso. Met annotaties in potlood.

    • Jan Lukas, Pushkin Gallery, Moscow, 1959
      Feb. 27, 2021

      Jan Lukas, Pushkin Gallery, Moscow, 1959

      Jan Lukas, Pushkin Gallery, Moscow, 1959, Vintage gelatin silver print, 10.75" x 10.25". Signed, titled, and dated in pen and pencil on verso. Artist's credit stamped on verso. Numbered in pencil on verso.

      Keith Delellis Gallery LLC
    • Jan Lukas, New York City, 1964
      Feb. 27, 2021

      Jan Lukas, New York City, 1964

      Est: $800 - $1,000

      Jan Lukas, New York City, 1964, Vintage gelatin silver print, 9" x 11.5". Matted. Signed and dated in pencil on verso. Artist's credit stamped on verso. Agency credit stamped on verso.

      Keith Delellis Gallery LLC
    • Jan Lukas, NYC, 1964
      Feb. 27, 2021

      Jan Lukas, NYC, 1964

      Est: $800 - $1,000

      Jan Lukas, NYC, 1964, Vintage gelatin silver print, 7" x 9.5". Matted. Signed and dated in pencil on verso.

      Keith Delellis Gallery LLC
    • Jan Lukas, Orchard Street, NYC, c. 1962
      Feb. 27, 2021

      Jan Lukas, Orchard Street, NYC, c. 1962

      Est: $800 - $1,000

      Jan Lukas, Orchard Street, NYC, c. 1962, Vintage gelatin silver print, 6.75" x 10.5". Matted. Signed and titled in pencil on verso. Artist's credit stamped on verso.

      Keith Delellis Gallery LLC
    • Jan Lukas, Poodles Only, New York, 1966
      Feb. 27, 2021

      Jan Lukas, Poodles Only, New York, 1966

      Est: $1,000 - $1,200

      Jan Lukas, Poodles Only, New York, 1966, Vintage gelatin silver print, 14" x 9.5". Matted. Signed and dated in pencil on verso. Artist's credit stamped and in pencil on verso. Agency credit stamped on verso.

      Keith Delellis Gallery LLC
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Mar. 12, 2020

      Jan Lukas (1915-2006)

      BRAMBORY NA ZIMU, MOSKVA 1959 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa, původní autorská zvětšenina. 330x256 mm. Verso značeno autorskými razítky (dvě přeškrtnuta popisovačem), kuličkovým perem název díla (anglicky) a datace. Stav A/B. Lehce roztřepené rohy, drobné retuše. Český fotograf, 1966 emigroval do USA. Jeho rozsáhlé dílo sahá od krajinářské fotografie přes fotografie architektury a portréty až k reportážní fotografii, mezi jejíž zakladatele je u nás řazen. Fotografovat začal už ve 12 letech a spolupracoval s nejrůznějšími českými a později i zahraničními časopisy. V letech 1925-1936 studoval grafickou školu ve Vídni. Po studiích nastoupil jako kameraman propagačního oddělení v Baťových filmových studiích ve Zlíně, kde natáčel především reklamy. Nafotil zde také řadů důležitých snímků právě z Baťovy éry. Dokumentoval důležité momenty z české historie, z nichž mnohé jsou shrnuty v cyklu Pražský deník 1938–1965, který zachycuje válečné události i nástup komunismu. Po odchodu do New Yorku vytvořil soubor velkoformátových fotografií "New York/Pompeje", zachycoval dění v ulicích i své krajany v Americe. Hodně cestoval a snažil se o zachycení svobodných míst ve světě, jako byl např. Západní Berlín, Manhattan či starý Jeruzalém. Tento cyklus nazval Ostrované. Výstavy jeho prací se uskutečnily ve významných galeriích u nás i v USA. POTATOES FOR WINTER WERE DELIVERED, MOSCOW 1959 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper Agfa. 330x256 mm. Copyright credit stamps (two crossed with a marker), title (in English) and date in ballpoint on the verso. Slightly softened corners, tiny retouches. KARTOFFELN FÜR DEN WINTER, MOSKAU 1959 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier Agfa, vintage. 330x256 mm. Verso Künstlerstempel (zwei mit Marker gestrichen), in Kugelschreiber Werktitel (Englisch) und Datum. Leicht ausgefranste Ecken, kleine Retuschen.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Mar. 12, 2020

      Jan Lukas (1915-2006)

      PŘEDVOLEBNÍ DISKUZE NA WALL STREET (ZE SOUBORU OSTROVANÉ) 1972 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 164x242 mm. Verso značeno autorským razítkem, kuličkovým perem název díla, lokace, datace a další poznámky tužkou. Stav A/B. Lehce roztřepené rohy a okraje, jemné praskliny v emulzi v horní části. Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 14100. Publ.: J. Moucha, Jan Lukas, Praha 2003, obr. č. 77. Český fotograf, 1966 emigroval do USA. Jeho rozsáhlé dílo sahá od krajinářské fotografie přes fotografie architektury a portréty až k reportážní fotografii, mezi jejíž zakladatele je u nás řazen. Fotografovat začal už ve 12 letech a spolupracoval s nejrůznějšími českými a později i zahraničními časopisy. V letech 1925-1936 studoval grafickou školu ve Vídni. Po studiích nastoupil jako kameraman propagačního oddělení v Baťových filmových studiích ve Zlíně, kde natáčel především reklamy. Nafotil zde také řadů důležitých snímků právě z Baťovy éry. Dokumentoval důležité momenty z české historie, z nichž mnohé jsou shrnuty v cyklu Pražský deník 1938–1965, který zachycuje válečné události i nástup komunismu. Po odchodu do New Yorku vytvořil soubor velkoformátových fotografií "New York/Pompeje", zachycoval dění v ulicích i své krajany v Americe. Hodně cestoval a snažil se o zachycení svobodných míst ve světě, jako byl např. Západní Berlín, Manhattan či starý Jeruzalém. Tento cyklus nazval Ostrované. Výstavy jeho prací se uskutečnily ve významných galeriích u nás i v USA. PRE-ELECTION DISCUSSION ON WALL STREET (FROM THE CYCLE ISLANDERS) 1972 Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 164x242 mm. Copyright credit stamp, title, location and date in ballpoint and other annotations in pencil on the verso. Slightly softened corners and edges, tiny cracks in the emulsion in the upper part. Second copy is in the collections of the Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 14100. Lit.: J. Moucha, Jan Lukas, Prague 2003, picture No. 77. VORWAHL-DISKUSSION AUF WALL STREET (AUS DER SERIE INSELBEWOHNER) 1972 Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 164x242 mm. Verso Künstlerstempel, in Kugelschreiber Werktitel, Lokation, Datum und andere Notizen in Bleistift. Leicht ausgefranste Ecken und Ränder, leichte Risse in der Emulsion im Oberteil. Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 14100. Publiziert: J. Moucha, Jan Lukas, Prag 2003, Bild Nr. 77.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Mar. 12, 2020

      Jan Lukas (1915-2006)

      448 BROADWAY 60. - 70. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 233x150 mm. Verso perem přípis a podpis autora: "New York 488 Broadway, Jan Lukas" a další poznámky. Stav A. Český fotograf, 1966 emigroval do USA. Jeho rozsáhlé dílo sahá od krajinářské fotografie přes fotografie architektury a portréty až k reportážní fotografii, mezi jejíž zakladatele je u nás řazen. Fotografovat začal už ve 12 letech a spolupracoval s nejrůznějšími českými a později i zahraničními časopisy. V letech 1925-1936 studoval grafickou školu ve Vídni. Po studiích nastoupil jako kameraman propagačního oddělení v Baťových filmových studiích ve Zlíně, kde natáčel především reklamy. Nafotil zde také řadů důležitých snímků právě z Baťovy éry. Dokumentoval důležité momenty z české historie, z nichž mnohé jsou shrnuty v cyklu Pražský deník 1938–1965, který zachycuje válečné události i nástup komunismu. Po odchodu do New Yorku vytvořil soubor velkoformátových fotografií "New York/Pompeje", zachycoval dění v ulicích i své krajany v Americe. Hodně cestoval a snažil se o zachycení svobodných míst ve světě, jako byl např. Západní Berlín, Manhattan či starý Jeruzalém. Tento cyklus nazval Ostrované. Výstavy jeho prací se uskutečnily ve významných galeriích u nás i v USA. 448 BROADWAY 1960`s - 1970`s Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 233x150 mm. Annotated and signed in ink: "New York 488 Broadway, Jan Lukas" and other annotations on the verso. 448 BROADWAY 1960s - 1970s Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 233x150 mm. Verso Zuschrift und Signatur in Feder: "New York 488 Broadway, Jan Lukas" und andere Notizen.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Mar. 12, 2020

      Jan Lukas (1915-2006)

      ZÁSOBNÍK NA ŽVÝKAČKY V METRU Ca 1965 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 160x263 mm. Verso značeno autorským razítkem, razítky "from Rapho Guillumette Pictures, 59 East 54th Street, New York, N. Y. 10022" a "EDITORIAL PHOTOCOLOR ARCHIVES, INC., 342 Madison Avenue, New York, N. Y. 10017 / 697-1136", kuličkovým perem podpis autora, další poznámky tužkou a barevnou tužkou. Stav B. Lehce roztřepené rohy, levý dolní roh nalomený. Český fotograf, 1966 emigroval do USA. Jeho rozsáhlé dílo sahá od krajinářské fotografie přes fotografie architektury a portréty až k reportážní fotografii, mezi jejíž zakladatele je u nás řazen. Fotografovat začal už ve 12 letech a spolupracoval s nejrůznějšími českými a později i zahraničními časopisy. V letech 1925-1936 studoval grafickou školu ve Vídni. Po studiích nastoupil jako kameraman propagačního oddělení v Baťových filmových studiích ve Zlíně, kde natáčel především reklamy. Nafotil zde také řadů důležitých snímků právě z Baťovy éry. Dokumentoval důležité momenty z české historie, z nichž mnohé jsou shrnuty v cyklu Pražský deník 1938–1965, který zachycuje válečné události i nástup komunismu. Po odchodu do New Yorku vytvořil soubor velkoformátových fotografií "New York/Pompeje", zachycoval dění v ulicích i své krajany v Americe. Hodně cestoval a snažil se o zachycení svobodných míst ve světě, jako byl např. Západní Berlín, Manhattan či starý Jeruzalém. Tento cyklus nazval Ostrované. Výstavy jeho prací se uskutečnily ve významných galeriích u nás i v USA. CHEWING GUM AUTOMAT IN SUBWAY Ca 1965 Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 160x263 mm. Copyright credit stamp, stamps "from Rapho Guillumette Pictures, 59 East 54th Street, New York, N. Y. 10022" and "EDITORIAL PHOTOCOLOR ARCHIVES, INC., 342 Madison Avenue, New York, N. Y. 10017 / 697-1136", signed in ballpoint and annotated in pencil and crayon on the verso. Slightly softened corners, almost broken lower left corner. KAUGUMMI-BEHÄLTER IN DER U-BAHN Ca. 1965 Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 160x263 mm. Verso Künstlerstempel, Stempel "from Rapho Guillumette Pictures, 59 East 54th Street, New York, N. Y. 10022" und "EDITORIAL PHOTOCOLOR ARCHIVES, INC., 342 Madison Avenue, New York, N. Y. 10017 / 697-1136", in Kugelschreiber signiert, andere Notizen in Bleistift und Farbstift. Leicht ausgefranste Ecken, linke untere Ecke geknickt.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Mar. 12, 2020

      Jan Lukas (1915-2006)

      VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ 1948 Černobílá bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 180x172 mm. Verso značeno autorským razítkem, perem podpis autora, datace a další poznámky. Stav A/B. Český fotograf, 1966 emigroval do USA. Jeho rozsáhlé dílo sahá od krajinářské fotografie přes fotografie architektury a portréty až k reportážní fotografii, mezi jejíž zakladatele je u nás řazen. Fotografovat začal už ve 12 letech a spolupracoval s nejrůznějšími českými a později i zahraničními časopisy. V letech 1925-1936 studoval grafickou školu ve Vídni. Po studiích nastoupil jako kameraman propagačního oddělení v Baťových filmových studiích ve Zlíně, kde natáčel především reklamy. Nafotil zde také řadů důležitých snímků právě z Baťovy éry. Dokumentoval důležité momenty z české historie, z nichž mnohé jsou shrnuty v cyklu Pražský deník 1938–1965, který zachycuje válečné události i nástup komunismu. Po odchodu do New Yorku vytvořil soubor velkoformátových fotografií "New York/Pompeje", zachycoval dění v ulicích i své krajany v Americe. Hodně cestoval a snažil se o zachycení svobodných míst ve světě, jako byl např. Západní Berlín, Manhattan či starý Jeruzalém. Tento cyklus nazval Ostrované. Výstavy jeho prací se uskutečnily ve významných galeriích u nás i v USA. WENCESLAS SQUARE 1948 Vintage gelatin silver print on semi-matte paper. 180x172 mm. Copyright credit stamp, signature, date and other annotations in ink on the verso. WENZELSPLATZ 1948 Silbergelatineabzug auf Halbmattpapier, vintage. 180x172 mm. Verso Künstlerstempel, in Feder signiert, datiert und andere Notizen.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Mar. 12, 2020

      Jan Lukas (1915-2006)

      ARCHITEKTURA NA BRUSELSKÉM EXPU 1958 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 175x165 mm. Verso značeno autorským razítkem, perem autorské poznámky: "Bruxelles Expo Corbussiérés Pavillon", datace 1958 připsána tužkou. Stav A/B. Český fotograf, 1966 emigroval do USA. Jeho rozsáhlé dílo sahá od krajinářské fotografie přes fotografie architektury a portréty až k reportážní fotografii, mezi jejíž zakladatele je u nás řazen. Fotografovat začal už ve 12 letech a spolupracoval s nejrůznějšími českými a později i zahraničními časopisy. V letech 1925-1936 studoval grafickou školu ve Vídni. Po studiích nastoupil jako kameraman propagačního oddělení v Baťových filmových studiích ve Zlíně, kde natáčel především reklamy. Nafotil zde také řadů důležitých snímků právě z Baťovy éry. Dokumentoval důležité momenty z české historie, z nichž mnohé jsou shrnuty v cyklu Pražský deník 1938–1965, který zachycuje válečné události i nástup komunismu. Po odchodu do New Yorku vytvořil soubor velkoformátových fotografií "New York/Pompeje", zachycoval dění v ulicích i své krajany v Americe. Hodně cestoval a snažil se o zachycení svobodných míst ve světě, jako byl např. Západní Berlín, Manhattan či starý Jeruzalém. Tento cyklus nazval Ostrované. Výstavy jeho prací se uskutečnily ve významných galeriích u nás i v USA. ARCHITECTURE AT EXPO IN BRUSSELS 1958 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 175x165 mm. Copyright credit stamp, annotations in ink: "Bruxelles Expo Corbussiérés Pavillon" and date 1958 in pencil on the verso. ARCHITEKTUR AUF BRUSSELS EXPO 1958 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 175x165 mm. Verso Künstlerstempel, in Feder Notizen des Künstlers: "Bruxelles Expo Corbussiérés Pavillon", Datum "1958" in Bleistift zugeschrieben.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Mar. 12, 2020

      Jan Lukas (1915-2006)

      STARONOVÁ SYNAGOGA, PRAHA 1956 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 130x180 mm. Verso značeno autorskými razítky, tužkou název díla, datace a další poznámka. Stav B. Lehce roztřepené rohy. Český fotograf, 1966 emigroval do USA. Jeho rozsáhlé dílo sahá od krajinářské fotografie přes fotografie architektury a portréty až k reportážní fotografii, mezi jejíž zakladatele je u nás řazen. Fotografovat začal už ve 12 letech a spolupracoval s nejrůznějšími českými a později i zahraničními časopisy. V letech 1925-1936 studoval grafickou školu ve Vídni. Po studiích nastoupil jako kameraman propagačního oddělení v Baťových filmových studiích ve Zlíně, kde natáčel především reklamy. Nafotil zde také řadů důležitých snímků právě z Baťovy éry. Dokumentoval důležité momenty z české historie, z nichž mnohé jsou shrnuty v cyklu Pražský deník 1938–1965, který zachycuje válečné události i nástup komunismu. Po odchodu do New Yorku vytvořil soubor velkoformátových fotografií "New York/Pompeje", zachycoval dění v ulicích i své krajany v Americe. Hodně cestoval a snažil se o zachycení svobodných míst ve světě, jako byl např. Západní Berlín, Manhattan či starý Jeruzalém. Tento cyklus nazval Ostrované. Výstavy jeho prací se uskutečnily ve významných galeriích u nás i v USA. OLD-NEW SYNAGOGUE, PRAGUE 1956 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 130x180 mm. Copyright credit stamps, title, date and annotation in pencil on the verso. Slightly softened corners. ALTNEU-SYNAGOGE, PRAG 1956 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 130x180 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Werktitel, Datum und andere Notiz. Leicht ausgefranste Ecken.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Nov. 14, 2019

      Jan Lukas (1915-2006)

      Est: £400 - £600

      Jan Lukas (1915-2006) SOLDIER JAMBOREE, c.1960s, vintage silver gelatin print, image size 305mm x 480mm, titled in pencil, and with Black Star credit stamps verso

      Chiswick Auctions
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Nov. 14, 2019

      Jan Lukas (1915-2006)

      Est: £300 - £500

      Jan Lukas (1915-2006) ZAGOORSK, NEAR MOSCOW, vintage silver gelatin print, image size 229mm x 356mm, titled in pencil, and with Black Star credit stamps verso

      Chiswick Auctions
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Nov. 14, 2019

      Jan Lukas (1915-2006)

      Est: £400 - £600

      Jan Lukas (1915-2006) SALE OF PIROZHKI, GORKI STREET, MOSCOW, vintage silver gelatin print, paper size 270mm x 350mm, titled in ink, and with photographers credit stamp on the verso

      Chiswick Auctions
    • Jan LUKAS (1915-2006)
      Jan. 29, 2019

      Jan LUKAS (1915-2006)

      Est: €500 - €600

      Jan LUKAS (1915-2006) ‘L’enfant au bord de la fenêtre’,c.1960 Tirage argentique d’époque , tampon du photographe au verso. 25,5x23,5 cm

    • Jan Lukas (1915-2006)
      Oct. 11, 2018

      Jan Lukas (1915-2006)

      ZÍTRA SE BUDE TANČIT VŠUDE 1952 Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 181x130 mm. Verso tužkou podpis autora a další poznámky. Stav B. Lehce roztřepené dolní rohy. Český fotograf, 1966 emigroval do USA. Jeho rozsáhlé dílo sahá od krajinářské fotografie přes fotografie architektury a portréty až k reportážní fotografii, mezi jejíž zakladatele je u nás řazen. Fotografovat začal už ve 12 letech a spolupracoval s nejrůznějšími českými a později i zahraničními časopisy. V letech 1925-1936 studoval grafickou školu ve Vídni. Po studiích nastoupil jako kameraman propagačního oddělení v Baťových filmových studiích ve Zlíně, kde natáčel především reklamy. Nafotil zde také řadů důležitých snímků právě z Baťovy éry. Dokumentoval důležité momenty z české historie, z nichž mnohé jsou shrnuty v cyklu Pražský deník 1938–1965, který zachycuje válečné události i nástup komunismu. Po odchodu do New Yorku vytvořil soubor velkoformátových fotografií "New York/Pompeje", zachycoval dění v ulicích i své krajany v Americe. Hodně cestoval a snažil se o zachycení svobodných míst ve světě, jako byl např. Západní Berlín, Manhattan či starý Jeruzalém. Tento cyklus nazval Ostrované. Výstavy jeho prací se uskutečnily ve významných galeriích u nás i v USA. ZÍTRA SE BUDE TANČIT VŠUDE 1952 Vintage gelatin silver print on glossy paper. 181x130 mm. Signed and annotated in pencil on the verso. Condition B. Slightly bumped bottom corners. MORGEN WIRD ES TANZEN ÜBERALL 1952 Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 181x130 mm. Verso Unterschrift des Künstlers und andere Notizen in Bleistift. Zustand B. Leicht ausgefranste Unterecken.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Oct. 07, 2017

      Jan Lukas (1915-2006)

      UNTITLED. 1930’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print on Agfa-Brovira paper. 235x282 mm. Stamped „leihweise“ and „Pawel Barchan / 159, Bd Montparnasse / Paris 6e / Tél. Danton 48-42“, as well as signed in ink on the verso. Provenance: Private collection, Czech Republic, Private collection, France. Condition A/B.  BEZ NÁZVU. 30. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru Agfa-Brovira, původní autorská zvětšenina. 235x282 mm. Verso značeno razítky „leihweise“ a „Pawel Barchan / 159, Bd Montparnasse / Paris 6e / Tél. Danton 48-42“, perem podpis autora. Provenience: Soukromá sbírka, Čechy, Soukromá sbírka, Francie. Stav A/B.  OHNE TITEL. 1930s. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier Agfa-Brovira, vintage. 235x282 mm. Verso Stempels "leihweise" und "Pawel Barchan / 159, Bd Montparnasse / Paris 6e / Tél. Danton 48-42", mit Feder signiert. Provenienz: böhmische Privatsammlung, französische Privatsammlung. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas, Long Island Rail Road, New York, 1964
      Dec. 02, 2016

      Jan Lukas, Long Island Rail Road, New York, 1964

      Est: €800 - €960

      Signed and dated in pencil, titled in ballpoint pen as well as two photographer's stamps on the verso.

    • Jan Lukas, The End, 1964
      Dec. 02, 2016

      Jan Lukas, The End, 1964

      Est: €800 - €960

      Signed in ballpoint pen, dated in pencil, titled in ink as well as photographer's stamp and label on the verso.

    • Jan Lukas: Signs, New York City, NY, 1970s, silver print, unmounted, photographer's stamp and photo agency stamp verso
      Dec. 12, 2015

      Jan Lukas: Signs, New York City, NY, 1970s, silver print, unmounted, photographer's stamp and photo agency stamp verso

      Est: $900 - $1,500

      Jan Lukas: Signs, New York City, NY, 1970s, silver print, unmounted, image size: 6.25"x9.375", sheet size: 6.25"x9.375"

      The Photo Review
      Nov. 07, 2015

      Est: $900 - $1,500

      The Photo Review
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Oct. 10, 2015

      Jan Lukas (1915-2006)

      Est: Kč25,000 - Kč30,000

      Jan Lukas (1915-2006) BARREL ROLLING. ca. 1939. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 120x120 mm. Condition A/B. Jan Lukas (1915-2006) KOULENÍ SUDU. ca. 1939. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 120x120 mm. Stav A/B. Jan Lukas (1915-2006) FASSROLLEN. ca. 1939. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 120x120 mm. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Jan Lukas (1915-2006)
      Apr. 18, 2015

      Jan Lukas (1915-2006)

      Est: Kč2,000 - Kč4,000

      Jan Lukas (1915-2006) LABYRINTH. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial press print, 180x103 mm. Verso author's name and title of the work in coloured pencil, typographic notes in pencil as well as in coloured pencil. Condition A. Jan Lukas (1915-2006) LABYRINT. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorský pressprint, 180x103 mm. Verso pastelkou jméno autora a název díla, tužkou i pastelkou typografické poznámky. Stav A. Český fotograf, který v roce 1966 emigroval do USA. Vytvořil rozsáhlé dílo, které sahá od krajinářské fotografie, přes fotografie architektury a portréty až k reportážní fotografii. Je též jedním ze zakladatelů reportážní fotografie u nás. Fotografovat začal už ve dvanácti letech a spolupracoval s nejrůznějšími českými a později i zahraničními časopisy. V letech 1935-1936 studoval grafickou školu ve Vídni. Po studiích nastoupil jako kameraman propagačního oddělení v Baťových filmových studiích ve Zlíně, kde natáčel především reklamy. Nafotil zde také řadů důležitých snímků právě z Baťovy éry. Dokumentoval významné momenty z české historie, z nichž mnohé jsou shrnuty v cyklu Pražský deník 1938-1965, který zachycuje válečné události i nástup komunismu. Po svém odchodu do New Yorku vytvořil soubor velkoformátových fotografií s názvem New York/Pompeje, fotografoval dění v ulicích i své krajany v Americe. Hodně cestoval a snažil se o zachycení svobodných míst na světě, jako byl např. Západní Berlín, Manhattan či starý Jeruzalém. Tento cyklus nazval Ostrované. Výstavy jeho prací se uskutečnily ve významných galeriích u nás i v USA. Jan Lukas (1915-2006) LABYRINTH. Schwarzweißfotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage Press Print des Künstlers, 180x103 mm. Verso mit Pastellstift Name des Künstlers und Werks, typographische Notizen mit Bleistift und Pastellstift. Zustand A.

      Auction House Zezula