? Naar Sold at Auction Prices

Photographer

        • Een serie van 4 design stoelen, Fritz Hansen 1988
          Sep. 26, 2023

          Een serie van 4 design stoelen, Fritz Hansen 1988

          Est: €400 - €600

          Teakhout, model M40, naar ontwerp van Henning Jensen & Torben Valeur, voorzien van groenwollen zittingen - 1 extra aanwezig, rugspeilen vast gelijmd. B h. 73 en b. 63 cm

          Veilinghuis Onder de Boompjes
        • Vier Kerstborden, Rosenthal 1981 t/m 1984
          Mar. 21, 2023

          Vier Kerstborden, Rosenthal 1981 t/m 1984

          Est: €50 - €80

          Porselein, met polychrome en vergulde decors naar ontwerp van Björn Wiinblad. A- ø 26-29 cm

          Veilinghuis Onder de Boompjes
        • Hester Carsten (1898-1987)
          Mar. 08, 2017

          Hester Carsten (1898-1987)

          Est: €400 - €500

          Collectie van met name reisfoto's naar: Nieuw-Zeeland Christ Church, Tasmanie, Moskou, Ibiza etc. een aantal met stempel in dorso: 'Copyright Foto Hester Carsten, L. Houtstraat, Den Haag' 60 tal zwart-wit foto's, zonder lijst, circa 18x24 cm ----------------------- Hester Carsten (Modjokerto, Indonesie 1898 - Rijswijk 1987) was fotografe, gespecialiseerd in het maken van portretten en reportages. Zij is tussen 1940 en 1970 werkzaam. Haar atelier was te vinden aan de Lange Houtstraat 16, naast Bas van Pelt, binnenhuisarchitectuur. In november 1940 exposeerde zij bij 'My Home' van Bas van Pelt, Lange Houtstraat 15. En in 1948 in het gebouw van de Haagse Kunstkring. De heer W. Jos de Gruyter hield een inleiding bij de opening. De kranten, zoals De Tijd en het Algemeen Dagblad, schreven enthousiast over deze tentoonstellingen. Na 1970 maakt Carsten veel gouaches en collages, een hele andere kunstuiting. In 1983 heeft zij een tentoonstelling van dit werk in galerie De Kijkruimte op Scheveningen. Zij werkte mee aan de boeken 'Bloemen in Vazen' (1948) en 'Binnenhuis karakter en sfeer, het werk van Bas van Pelt' (ca. 1950). Hester Carsten is getrouwd geweest met Willem Schröfer (1898-1968), kunstschilder, lid van Pulchri Studio en de Nieuwe Haagse School. In deze veiling wordt in de kavels 122 en 123 aangeboden een collectie foto's met onderwerpen als Ibiza (Ibiza stad, landschappen, aan zee en molens), Nieuw-Zeeland (houtsnijwerk, landschappen, de Maori's), Den Haag (landgoed Arendsdorp, nieuwbouw), het interieur en bloemen in vazen. tekst: Willemien de Vlieger-Moll, Den Haag