Jan Maria Najmr Sold at Auction Prices

    • Jan Maria Najmr (1922-2003)
      Dec. 05, 2020

      Jan Maria Najmr (1922-2003)

      Jan Maria Najmr (1922-2003) MĚSTO Olej na plátně, 120x79,5 cm, sign. vpravo dole "NAJMR". Rámováno. Stav A/B. Jan Maria Najmr - patřil ke generaci brněnských výtvarníků. Začínal s městskou tematikou. Významná část jeho tvorby vycházela z expresívních tendencí, vyhýbala se melancholii a nostalgii. Dominující byla často červenohnědá barevnost figurálních kompozic i krajinomaleb. Civilní malba, člověk a město, postavy ostře řezané v prolínajících se tvarech. Koncem 60. let 20. století přecházel k figurálním kompozicím. English Translation Jan Maria Najmr (1922-2003) A CITY Oil on canvas, 120x79,5 cm, signed lower right "NAJMR". Framed. Condition A/B. German Translation Jan Maria Najmr (1922-2003) STADT Öl auf Leinwand, 120x79,5 cm, signiert rechts unten "NAJMR". Gerahmt. Zustand A/B. Euros 282

      Auction House Zezula
    • Jan Maria Najmr (1922-2003)
      Dec. 07, 2019

      Jan Maria Najmr (1922-2003)

      Est: Kč15,000 - Kč30,000

      CITY Oil on canvas, 120x79,5 cm, signed lower right "NAJMR". Framed. MĚSTO Olej na plátně, 120x79,5 cm, sign. vpravo dole "NAJMR". Rámováno. Stav A/B. Patřil ke generaci brněnských výtvarníků. Začínal s městskou tematikou. Významná část jeho tvorby vycházela z expresívních tendencí, vyhýbala se melancholii a nostalgii. Dominující byla často červenohnědá barevnost figurálních kompozic i krajinomaleb. Civilní malba, člověk a město, postavy ostře řezané v prolínajících se tvarech. Koncem 60. let 20. století přecházel k figurálním kompozicím. STADT Öl auf Leinwand, 120x79,5 cm, signiert rechts unten "NAJMR". Gerahmt.

      Auction House Zezula
    • Jan Maria Najmr (1920 - 2003)
      Jun. 06, 2009

      Jan Maria Najmr (1920 - 2003)

      Est: Kč9,000 - Kč18,000

      Countryside with trees, 1944. Oil on canvas, 55 x 65,5 cm, signed bottom right "Najmr 44". Framed, condition A/B. Krajina se stromy, 1944. Olej na plátně, 55 x 65,5 cm, sign. vpravo dole „Najmr 44". Rámováno, stav A/B. Landschaft mit Bäumen, 1944. Öl auf Leinwand, 55 x 65,5 cm, rechts unten sign. „Najmr 44". Gerahmt, Zustand A/B.

      Auction House Zezula