Robert Nettarp Sold at Auction Prices

b. 1970 - d. 2002

  • Robert Nettarp, Hanging with meat
    May. 22, 2012

    Robert Nettarp, Hanging with meat

    Est: kr20,000 - kr25,000

    Stockholms Auktionsverket
  • PHOTOGRAPHS: ROBERT NETTARP 1970-2002 Åse -
    May. 04, 2011

    PHOTOGRAPHS: ROBERT NETTARP 1970-2002 Åse -

    Est: kr20,000 - kr25,000

    PHOTOGRAPHS: ROBERT NETTARP 1970-2002 Åse - Beautiful Pain Signerad, daterad och numrerad på baksidan Robert Nettarp 2000/2001, 3/9. Färgfotografi, typ C, 67 x 54 cm. Signed, dated and numbered verso. Colour print, type C.

    Stockholms Auktionsverket
  • D - ROBERT NETTARP 1970-2002 Mjölk #1 - Milano
    May. 03, 2010

    D - ROBERT NETTARP 1970-2002 Mjölk #1 - Milano

    Est: kr12,000 - kr15,000

    D - ROBERT NETTARP 1970-2002 Mjölk #1 - Milano 2001 Signerad, daterad och numrerad på baksidan Robert Nettarp 2001 3/9. C-print, 67 x 51,5 cm. Ed. 9 + 1 AP. Copyright Robert Nettarp Estate. PROVENIENS: Christian Larsen, Stockholm

    Stockholms Auktionsverket
  • D - ROBERT NETTARP 1970-2002 Copy my face -
    May. 03, 2010

    D - ROBERT NETTARP 1970-2002 Copy my face -

    Est: kr12,000 - kr15,000

    D - ROBERT NETTARP 1970-2002 Copy my face - Stockholm 2000-2001 Signerad och numrerad på baksidan Robert Nettarp 2/9. C-print, 66 x 62,5 cm. Ed. 9 + 1 AP. Copyright Robert Nettarp estate. Bilden är publicerad i tidskriften Bibel.

    Stockholms Auktionsverket