Hans van (1915) Norden Sold at Auction Prices

Painter, Water colorist, Engraver, Lithographer, b. 1915 - d. 2011

    • Hans van Norden (1915 - 2011) "Café"
      Sep. 23, 2024

      Hans van Norden (1915 - 2011) "Café"

      Est: €80 - €120

      Gemengde techniek (pen, houtskool en aquarel), l.o. gesigneerd en '63 gedateerd. A- 45 x 55 / 62.5 x 71.5 cm

      Veilinghuis Onder de Boompjes
    • Norden, Hans van (Dutch 1915-2011)
      Jun. 17, 2024

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011)

      Est: €80 - €150

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Danaë 1988 olie op board 22 x 32 cm ges. achterzijde HvNorden en gedat 1988 Danaë. Met lijst van l'Encadreur. Herk. Rechtstreeks gekocht van de kunstenaar

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €60 - €100

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Witte Wieven olie op board 20 x 30 cm Herk. Door huidige eigenaar rechtstreeks gekocht van de kunstenaar.

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €120 - €180

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) In de kroeg 1962 olie op karton 22 x 32 cm ges. r.o. en achterzijde en gedat 1962 Herk. Rechtstreeks gekocht van de kunstenaar

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €200 - €400

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Brandende bomen olie op board 22 x 32 cm Herk. Door huidige eigenaar rechtstreeks gekocht van de kunstenaar Het moest allemaal anders in de kunsten na de oorlog. Hans van Norden (1915), kunstschilder en decorontwerper, was actief betrokken bij de culturele revolutie van de late jaren veertig. De laatste jaren van de oorlog woonde hij in Huizen waar zijn vader als keramist en decorschilder was verbonden aan de ESKAF. Hij leerde de kunstenaar Nicolaas Wijnberg kennen. Via Wijnberg leerde Hans de theaterwereld kennen. Hij ontwierp decors en kostuums voor met name het Scapino ballet. Samen met Wijnberg stond Hans van Norden aan de wieg van de Realisten.

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €150 - €300

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Angst 1971 olie op board 25 x 37 cm ges. r.o. en achterzijde ges.en gedat 1971, Angst. Het moest allemaal anders in de kunsten na de oorlog. Hans van Norden (1915), kunstschilder en decorontwerper, was actief betrokken bij de culturele revolutie van de late jaren veertig. De laatste jaren van de oorlog woonde hij in Huizen waar zijn vader als keramist en decorschilder was verbonden aan de ESKAF. Hij leerde de kunstenaar Nicolaas Wijnberg kennen. Via Wijnberg leerde Hans de theaterwereld kennen. Hij ontwierp decors en kostuums voor met name het Scapino ballet. Samen met Wijnberg stond Hans van Norden aan de wieg van de Realisten.

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €120 - €180

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Pratende mannen olie op board 32 x 35 cm ges. r.o. Met lijst van L'Encadreur, Amsterdam Herk. Rechtstreeks van de kunstenaar gekocht Het moest allemaal anders in de kunsten na de oorlog. Hans van Norden (1915), kunstschilder en decorontwerper, was actief betrokken bij de culturele revolutie van de late jaren veertig. De laatste jaren van de oorlog woonde hij in Huizen waar zijn vader als keramist en decorschilder was verbonden aan de ESKAF. Hij leerde de kunstenaar Nicolaas Wijnberg kennen. Via Wijnberg leerde Hans de theaterwereld kennen. Hij ontwierp decors en kostuums voor met name het Scapino ballet. Samen met Wijnberg stond Hans van Norden aan de wieg van de Realisten.

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €80 - €150

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Kostuumontwerp balletdanser (2) gouache 51 x 33 cm Hierbij nog een kostuumontwerp van een balletdanser. Herk. Rechtstreeks gekocht van de kunstenaar Het moest allemaal anders in de kunsten na de oorlog. Hans van Norden (1915), kunstschilder en decorontwerper, was actief betrokken bij de culturele revolutie van de late jaren veertig. De laatste jaren van de oorlog woonde hij in Huizen waar zijn vader als keramist en decorschilder was verbonden aan de ESKAF. Hij leerde de kunstenaar Nicolaas Wijnberg kennen. Via Wijnberg leerde Hans de theaterwereld kennen. Hij ontwierp decors en kostuums voor met name het Scapino ballet. Samen met Wijnberg stond Hans van Norden aan de wieg van de Realisten.

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €200 - €400

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Kostuumontwerp voor Pique Dame (2) gouache 49 x 31 cm Hierbij nog een inkttekening van dezelfde kunstenaar kostuumontwerp voor een zangeres Herk. Rechtstreeks gekocht van de kunstenaar Het moest allemaal anders in de kunsten na de oorlog. Hans van Norden (1915), kunstschilder en decorontwerper, was actief betrokken bij de culturele revolutie van de late jaren veertig. De laatste jaren van de oorlog woonde hij in Huizen waar zijn vader als keramist en decorschilder was verbonden aan de ESKAF. Hij leerde de kunstenaar Nicolaas Wijnberg kennen. Via Wijnberg leerde Hans de theaterwereld kennen. Hij ontwierp decors en kostuums voor met name het Scapino ballet. Samen met Wijnberg stond Hans van Norden aan de wieg van de Realisten.

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €50 - €100

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Decorontwerp ingang Griekse tempel met leeuwen als wachters gouache 32 x 45 cm Het moest allemaal anders in de kunsten na de oorlog. Hans van Norden (1915), kunstschilder en decorontwerper, was actief betrokken bij de culturele revolutie van de late jaren veertig. De laatste jaren van de oorlog woonde hij in Huizen waar zijn vader als keramist en decorschilder was verbonden aan de ESKAF. Hij leerde de kunstenaar Nicolaas Wijnberg kennen. Via Wijnberg leerde Hans de theaterwereld kennen. Hij ontwierp decors en kostuums voor met name het Scapino ballet. Samen met Wijnberg stond Hans van Norden aan de wieg van de Realisten.

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €50 - €100

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Decorontwerp met huis en schutting gouache 32 x 47 cm ges. Herk. huidige eigenaar rechtstreeks gekocht van de kunstenaar Het moest allemaal anders in de kunsten na de oorlog. Hans van Norden (1915), kunstschilder en decorontwerper, was actief betrokken bij de culturele revolutie van de late jaren veertig. De laatste jaren van de oorlog woonde hij in Huizen waar zijn vader als keramist en decorschilder was verbonden aan de ESKAF. Hij leerde de kunstenaar Nicolaas Wijnberg kennen. Via Wijnberg leerde Hans de theaterwereld kennen. Hij ontwierp decors en kostuums voor met name het Scapino ballet. Samen met Wijnberg stond Hans van Norden aan de wieg van de Realisten.

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €150 - €300

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Kostuumontwerper ballerina (2) gouache 50 x 33 cm Hierbij nog een kostuumontwerp voor een ballerina van dezelfde kunstenaar Herk. rechtstreeks gekocht van de kunstenaar Het moest allemaal anders in de kunsten na de oorlog. Hans van Norden (1915), kunstschilder en decorontwerper, was actief betrokken bij de culturele revolutie van de late jaren veertig. De laatste jaren van de oorlog woonde hij in Huizen waar zijn vader als keramist en decorschilder was verbonden aan de ESKAF. Hij leerde de kunstenaar Nicolaas Wijnberg kennen. Via Wijnberg leerde Hans de theaterwereld kennen. Hij ontwierp decors en kostuums voor met name het Scapino ballet. Samen met Wijnberg stond Hans van Norden aan de wieg van de Realisten.

      Zuydwal Veilingen
      Jun. 17, 2024

      Est: €150 - €250

      Norden, Hans van (Dutch 1915-2011) Bomen in bloesem 1960 olie op karton 21 x 32,5 cm ges. l.o. Achterzijde Hans van Norden '60 en stempel l'Encadreur. Herk. Rechtstreeks gekocht van de kunstenaar Het moest allemaal anders in de kunsten na de oorlog. Hans van Norden (1915), kunstschilder en decorontwerper, was actief betrokken bij de culturele revolutie van de late jaren veertig. De laatste jaren van de oorlog woonde hij in Huizen waar zijn vader als keramist en decorschilder was verbonden aan de ESKAF. Hij leerde de kunstenaar Nicolaas Wijnberg kennen. Via Wijnberg leerde Hans de theaterwereld kennen. Hij ontwierp decors en kostuums voor met name het Scapino ballet. Samen met Wijnberg stond Hans van Norden aan de wieg van de Realisten.

      Zuydwal Veilingen
    • Norden, Hans van (1915-2011). Lot of 7 drawings,
      May. 16, 2024

      Norden, Hans van (1915-2011). Lot of 7 drawings,

      Est: €150 - €250

      Norden, Hans van (1915-2011). Lot of 7 drawings, watercolour, 52x69 cm. (leaf size), "6/85","12/89", "8/90" (3x) or "9/90" (2x) in black or brown chalk in lower right corner, on white wove paper. = Showing peculiar scenes, with i.a. a man looking at a naked woman through binoculars, two people French kissing and a small creature sitting on the back of a woman's head. AND 5 others by the same: all col. lithographs/ 1x monotype, i.a. (View of a park in a village) (lithograph, signed "Hans van Norden", "Voor Hans Hoek" and "'17"(2x) below) and (Composition with a woman, a dove and houses) (col. lithograph, signed "Hans van Norden", "43" and "11/40" in pencil).

      Bubb > Kuyper: Auctioneers of Books, Fine Arts & Manuscripts
    • Norden, Hans van (1915-2011). (View of a park in a village).
      Nov. 23, 2023

      Norden, Hans van (1915-2011). (View of a park in a village).

      Est: €50 - €70

      Norden, Hans van (1915-2011). (View of a park in a village). Lithograph, 28,5x41 cm., signed "Hans van Norden", "Voor Hans Hoek" and "'17"(2x) below. Idem. (Composition with a woman, a dove and houses). Col. lithograph, 20x28 cm., signed "Hans van Norden", "43" and "11/40" in pencil. - AND 3 others similar by the same, 2 lithographs and a small monotype(?).

    • Norden, Hans van (1915-2011). (Two people on a bench on the shore).
      Nov. 23, 2023

      Norden, Hans van (1915-2011). (Two people on a bench on the shore).

      Est: €100 - €150

      Norden, Hans van (1915-2011). (Two people on a bench on the shore). Drawing, watercolour, 34x55 cm., signed "Hans van Norden" and "81" in pencil in lower right. Idem. (Houses in the woods). Drawing, gouache, 33x51 cm., signed "Hans van Norden", "1943" and "44" in lower right corner. - AND 2 drawings by the same.

    • Norden, Hans van (1915-2011). (An older man leaning on a table with two people watching).
      Nov. 23, 2023

      Norden, Hans van (1915-2011). (An older man leaning on a table with two people watching).

      Est: €80 - €100

      Norden, Hans van (1915-2011). (An older man leaning on a table with two people watching). Drawing, pastel crayon and watercolour, 42x45 cm., w. "8/'90" in black chalk in lower right corner, on grey laid paper. - AND 2 drawings by the same, i.a. of a young man lying on a table.

    • Norden, Hans van (1915-2011). (Man sleeping on a chair, his face covered by a newspaper).
      Nov. 23, 2023

      Norden, Hans van (1915-2011). (Man sleeping on a chair, his face covered by a newspaper).

      Est: €70 - €90

      Norden, Hans van (1915-2011). (Man sleeping on a chair, his face covered by a newspaper). Watercolour, 34,5x32 cm., signed "Hans van Norden" and dated "3/86" in pencil. Idem. (Figure with a red scarf over his head). Watercolour, 23,5x16,5 cm., signed and dated "10/86" in pencil. - AND 5 other watercolours by the same (3x) and by Tilly KRONE (2x).

      Nov. 23, 2023

      Est: €200 - €300

      Norden, Hans van (1915-2011). Lot of 7 drawings, watercolour, 52x69 cm. (leaf size), "6/85","12/89", "8/90" (3x) or "9/90" (2x) in black or brown chalk in lower right corner, on white wove paper. = Showing peculiar scenes, with i.a. a man looking at a naked woman through binoculars, two people French kissing and a small creature sitting on the back of a woman's head.

    • Hans van Norden (Dutch 1915 - 2011). Dorpsstraat [Village street], 1951.
      Jun. 06, 2023

      Hans van Norden (Dutch 1915 - 2011). Dorpsstraat [Village street], 1951.

      Est: €400 - €600

      Hans van Norden (Dutch 1915 - 2011) Dorpsstraat [Village street], 1951 oil on paper laid down on board signed with initials 'HVN' (lower right), signed again and dated and titled '1951' (on the reverse) image size 48.5 x 68 cm., frame size 62.5 x 77.5 cm.

      Adams Amsterdam Auctions
    • Poster by Hans van Norden - Toneel op Kasteel F. Molnar Rotterdams Toneel 1961
      Feb. 11, 2023

      Poster by Hans van Norden - Toneel op Kasteel F. Molnar Rotterdams Toneel 1961

      Est: €90 - €200

      Toneel op Kasteel F. Molnar Rotterdams Toneel 1961 - 77x118, 1959 (design) by Hans van Norden (1915-2011)

      Van Sabben Poster Auctions
    • Norden, H. van (1915-2011). "Kust".
      Nov. 24, 2022

      Norden, H. van (1915-2011). "Kust".

      Est: €100 - €150

      Norden, H. van (1915-2011). "Kust". Col. monotype, 29,5x34 cm., signed "Hans van Norden", titled and "monotype 1/1" in pencil. - AND 3 other col. monotypes and 3 etchings by the same (i.a. "Angst") and 2 watercolours by TILLY KRONEN.

    • NORDEN, Hans van (1915-2011). (Cafe scene with men playing billiards on the
      Nov. 16, 2022

      NORDEN, Hans van (1915-2011). (Cafe scene with men playing billiards on the

      Est: €65 - €80

      NORDEN, Hans van (1915-2011). (Cafe scene with men playing billiards on the left and countryside with horses on the right). 1944. Aquatint. 130 x 195 mm. Signed, dated and numb. (4/15) in pencil. Under passepartout. -- Added: Ria EXEL (1915-85). "Adam" (=Amsterdam). 1958. Lithograph. 350 x 450 mm. Signed, dated and numb. ("2° van 4") in pencil. Under passepartout. -- (2).

      Burgersdijk & Niermans
    • Hans van Norden (1915-2011), oil on board,1971, sig. b.l., dim. 28 x 38 cm.
      Mar. 14, 2022

      Hans van Norden (1915-2011), oil on board,1971, sig. b.l., dim. 28 x 38 cm.

      Est: €100 - €200

      Venduehuis Dickhaut Maastricht
    • Hans van Norden (1915-2011) - aquarel, 45,5 x 60, Marktscène, gesigneerd r.o.
      Dec. 15, 2020

      Hans van Norden (1915-2011) - aquarel, 45,5 x 60, Marktscène, gesigneerd r.o.

      Est: €100 - €150

      Hans van Norden (1915-2011) aquarel, 45,5 x 60, Marktscène, gesigneerd r.o.

      Veilinghuis Van Spengen
    • Norden, H. van (1915-2011). (Two people and a horse in a landscape). Drawing, gouache, 31x42 cm., signed "Hans van Norden", "Voor Vicky Tan" and "27-1-47" in pencil. - Paper yellowed; a few tiny holes in centre; offsetting from former mounting near
      Nov. 23, 2017

      Norden, H. van (1915-2011). (Two people and a horse in a landscape). Drawing, gouache, 31x42 cm., signed "Hans van Norden", "Voor Vicky Tan" and "27-1-47" in pencil. - Paper yellowed; a few tiny holes in centre; offsetting from former mounting near

      Est: €50 - €70

      Norden, H. van (1915-2011). (Two people and a horse in a landscape). Drawing, gouache, 31x42 cm., signed "Hans van Norden", "Voor Vicky Tan" and "27-1-47" in pencil. - Paper yellowed; a few tiny holes in centre; offsetting from former mounting near lower edge.

    • Hans van Norden Bussum 1915 'Het voorportaal'
      Dec. 03, 2007

      Hans van Norden Bussum 1915 'Het voorportaal'

      Est: €1,500 - €2,000

      Hans van Norden Bussum 1915 'Het voorportaal' Gesigneerd r.o. Olieverf op doek, 93 x 134 cm.

      AAG Auctioneers