Václav (1880) Novák Sold at Auction Prices

    • Vàclav Novak, 1880 – 1917
      Sep. 28, 2023

      Vàclav Novak, 1880 – 1917

      Est: €800 - €1,200

      Tschechischer Bildhauer des 19./ 20. Jahrhundert.KNÄBLEIN ALS STOLZER JÄGER MIT FLINTE UND ZWEI ERLEGTEN FASANEN Höhe: 25 cm. Am Rand der quadratischen Plinthe signiert. Die Bronze auf dunkler Marmorplatte, original zugehörig. Vom Bildhauer sind mehrere Kleinbronzen mit ähnlichen Themen bekannt. (13705716) (11)

    • Václav Novák (1880-1917)
      Apr. 14, 2018

      Václav Novák (1880-1917)

      Est: Kč5,000 - Kč10,000

      Václav Novák (1880-1917) DIANANávrh.Čechy1. pol. 20. stol.Plastika nahé klečící bohyně lovu s toulcem šípů pod levou paží, přičemž pravá spočívá na hřbetě psa ležícího u jejích nohou, bronz patinovaný, oválný podstavec z šedého mramoru. Celková výška včetně soklu 27 cm, figura v. 20 cm. Neznačeno. Realizováno patrně firmou Franta Anýž.Stav A.Český sochař, vystudoval uměleckoprůmyslovou škola a pražskou akademii u prof. J. V. Myslbeka, pracoval v Praze na Vinohradech. Václav Novák (1880-1917) DIANEDesign.Bohemia, 1st half of the 20th centuryStatuette of kneeling naked goddess with a quiver with arrows and a dog, bronze with patina, oval plinth made of grey marble. Height including plinth 27 cm, height of figure 20 cm. No marks. Made probably by company Franta Anýž.Condition A. Václav Novák (1880-1917) DIANAEntwurf.Böhmen, 1. Hälfte 20. Jh.Nackte kniende Jagdgöttin mit Pfeilköcher unter dem linken Arm, den rechten am Rücken des Hundes, der zu ihren Füssen liegt. Patinierte Bronze, Oval-Sockel aus Graumarmor. Gesamthöhe inkl. Sockel 27 cm, Figur H. 20 cm. Nicht gezeichnet. Wohl von der Firma F. Anýž realisiert.Zustand A.

      Auction House Zezula