Alois Nozicka Sold at Auction Prices

b. 1934 -

    • Nozicka, Alois
      Feb. 08, 2024

      Nozicka, Alois

      Est: €200 - €300

      Nozicka, Alois Rudikov/Tschechien, 1934 Versch., o. R. 4 works: Untitled, 1960/1962. Gelatin silver print on photo paper or paper. 3 signed, all dated and with copyright stamp. Private collection, Köln.

    • Alois Nozicka (1934)
      May. 28, 2022

      Alois Nozicka (1934)

      UNTITLED Vintage gelatin silver print on glossy paper. 24,2x18 cm. Copyright credit stamp on the verso.

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (1934)
      Mar. 12, 2020

      Alois Nožička (1934)

      FANTOMY 1960 Dvě černobílé bromostříbrné fotografie na lesklém papíru, původní autorské zvětšeniny. 238x170 mm a 239x168 mm. Verso značeno autorskými razítky, tužkou název cyklu a datace. Stav A/B. U prvního kusu lehce pokrčený levý dolní roh. Český fotograf a kameraman. 1958 absolvoval na SUPŠ v Brně užitou grafiku a fotografii, dále pokračoval ve studiu v oboru kameramanství na FAMU - absolvoval roku 1959. Téhož roku se stal hlavním kameramanem Dramatického vysílání ČsT Praha. Od dětství projevoval zájem o výtvarný projev a o techniku. K fotografování se dostal díky otci, který mu byl silným inspiračním zdrojem. V 60. letech byl členem surrealistické skupiny v Praze. V 50. letech se věnoval výtvarné a užité fotografii žánrů. Asi od roku 1960 se přiklonil k imaginativní fotografii civilizačních objektů, obvykle v souborech "sémantických" struktur, znaků a objektů. Nejvýznamnější náměty cyklů nesou názvy: Komplementární svědectví, Amorfní modality, Hranice komunikace, Ilustrace, Partitury. V 80. letech vytváří též koláže a od 1987 fotomontážní akty kombinované s texturami. Dílo ze 60. a 70. let je blízké zejména E. Medkové, Nožička však akcentuje komunikativní a konceptuální složky. Jeho dílo bylo prezentováno na řadě výstav v Čechách i v zahraničí. PHANTOMS 1960 Two vintage gelatin silver prints on ferrotyped paper. 238x170 mm and 239x168 mm. Copyright credit stamps, title and date in pencil on the verso. First photograph with slightly creased lower left corner. PHANTOME 1960 Zwei Silbergelatineabzüge auf Glanzpapier, vintage. 238x170 mm und 239x168 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Zyklus und Datum. Erstes St. mit leicht zerknitterter linker unterer Ecke.

      Auction House Zezula
    • ALOIS NOZICKA (1934- ?) Group of 6 select photographs.
      Feb. 25, 2016

      ALOIS NOZICKA (1934- ?) Group of 6 select photographs.

      Est: $8,000 - $12,000

      ALOIS NOZICKA (1934- ?) Group of 6 select photographs. Silver prints, each approximately 9 3/4x7 inches (24.8x17.8 cm.), with Nozicka's signature and date, in pencil or in ink (one), and his hand stamp (2 variants), on verso. 1959-63

      Swann Auction Galleries
    • Alois Nožička (*1934)
      Apr. 18, 2015

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) VISITING HOUR, FROM A SET OF ILLUSTRATION OF FUTURE STORIES. 1972/1980. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, later authorial enlargement, enlarged probably in 1980. 243x161 mm. Verso title of the work, dating and author's signature in India ink, no. 9 in a circle in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) NÁVŠTĚVNÍ HODINA. ZE SOUBORU CYKLŮ ILUSTRACE PŘÍBĚHŮ BUDOUCÍCH. 1972/1980. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, pozdější autorská zvětšenina, zvětšováno okolo roku 1980. 243x161 mm. Verso tuší název díla, datace a podpis autora, tužkou č. 9 v kroužku. Stav A. Alois Nožička (*1934) BESUCHSSTUNDE. AUS DEM ZYKLUS ILLUSTRATIONEN DER ZUKÜNFTIGEN GESCHICHTEN. 1972/1980. Schwarzweißfotografie, Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, später vom Künstler vergrößert (um 1980). 243x161 mm. Verso mit Tusche betitelt, datiert und vom Künstler signiert, mit Bleistift N. 9 im Ring. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (*1934)
      Apr. 18, 2015

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) FROM A SET OF COMMUNICATION BORDERS. 1975. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 250x175 mm. Verso marked with authorial stamp, title of the work and dating in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) ZE SOUBORU CYKLŮ HRANICE KOMUNIKACE. 1975. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 250x175 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a datace. Stav A. Alois Nožička (*1934) AUS DEM ZYKLUS GRENZEN DER KOMMUNIKATION. 1975. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 250x175 mm. Verso Künstlerstempel, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (*1934)
      Apr. 18, 2015

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) PHANTOMS. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 240x168 mm. Verso marked with authorial stamp, title of the work and dating in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) FANTOMY. 1960. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 240x168 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a datace. Stav A. Alois Nožička (*1934) PHANTOME. 1960. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 240x168 mm. Verso Künstlerstempel, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (*1934)
      Apr. 18, 2015

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) PHANTOMS. 1960. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 240x168 mm. Verso marked with authorial stamp, title of the work and dating in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) FANTOMY. 1960. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 240x168 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a datace. Stav A. Alois Nožička (*1934) PHANTOME. 1960. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 240x168 mm. Verso Künstlerstempel, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (*1934)
      Apr. 18, 2015

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) ILLUSTRATION. 1960. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 245x180 mm. Verso marked with authorial stamp, title of the work and dating in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) ILUSTRACE. 1960. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 245x180 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a datace. Stav A. Český fotograf a kameraman. 1958 absolvoval na SUPŠ v Brně obor užitá grafika a fotografie, dále pokračoval ve studiu v oboru kameramanství na FAMU, absolvoval roku 1959. Téhož roku se stal hlavním kameramanem Dramatického vysílání ČsT Praha. Od dětství projevoval zájem o výtvarný projev a o techniku. K fotografování se dostal díky otci, který mu byl silným inspiračním zdrojem. V 50. letech se věnoval výtvarné a užité fotografii žánrů. Asi od roku 1960 se přiklonil k imaginativní fotografii civilizačních objektů, obvykle v souborech „sémantických" struktur, znaků a objektů. Nejvýznamnější náměty cyklů nesou názvy: Komplementární svědectví, Amorfní modality, Hranice komunikace, Ilustrace, Partitury. V 60. letech byl členem surrealistické skupiny v Praze. V 80. letech vytváří též koláže a od roku 1987 fotomontážní akty kombinované s texturami. Dílo z 60. a 70. let je blízké zejména E. Medkové, Nožička však akcentuje komunikativní a konceptuální složky. Jeho dílo bylo prezentováno na řadě výstav v Čechách i v zahraničí. Alois Nožička (*1934) ILLUSTRATION. 1960. Schwarzweißfotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 245x180 mm. Verso Künstlerstempel, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (*1934)
      Nov. 08, 2014

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) FROM THE COLLECTION SCORES. 1972. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 240x181 mm. Verso marked with authorial stamp, name of the work and dating in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) ZE SOUBORU PARTITURY. 1972. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 240x181 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a datace. Stav A. Alois Nožička (*1934) AUS DER SAMMLUNG PARTITUREN. 1972. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 240x181 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A. Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč / 220 - 293 € 6 000 - 8 000 CZK / 220 - 293 €

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (*1934)
      Nov. 08, 2014

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) LANDSCAPE WITH AN ANTHILL - FROM THE COLLECTION ILLUSTRATION. 1970. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, authorial enlargement. 154x235 mm (163x235 mm). Verso marked with authorial stamp, name of the work and dating in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) KRAJINA S MRAVENIŠTĚM - Z CYKLU ILUSTRACE. 1970. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, autorská zvětšenina. 154x235 mm (163x235 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a datace. Stav A. Alois Nožička (*1934) LANDSCHAFT MIT AMEISENHAUFEN - AUS DEM ZYKLUS ILLUSTRATIONEN. 1970. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 154x235 mm (163x235 mm). Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A. Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč / 220 - 293 € 6 000 - 8 000 CZK / 220 - 293 €

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (*1934)
      Nov. 08, 2014

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) STRATIFICATION FROM THE COLLECTION AMORPHOUS MODALITIES. 1967. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 181x243 mm. Verso marked with authorial stamp, name of the work and dating in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) ROZVRSTVENÍ ZE SOUBORU AMORFNÍ MODALITY. 1967. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 181x243 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla a datace. Stav A. Alois Nožička (*1934) SCHICHTUNG AUS DER SAMMLUNG AMORPHE MODALITÄTEN. 1967. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 181x243 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A. Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč / 220 - 293 € 6 000 - 8 000 CZK / 220 - 293 €

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (*1934)
      Nov. 08, 2014

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) FROM THE COLLECTION ILLUSTRATION. 1963. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 246x180 mm. Verso marked with authorial stamp, dating and name of the work in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) ZE SOUBORU ILUSTRACE. 1963. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 246x180 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou datace a název díla. Stav A. Alois Nožička (*1934) AUS DER SAMMLUNG ILLUSTRATIONEN. 1963. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier. 246x180 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A. Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč / 220 - 293 € 6 000 - 8 000 CZK / 220 - 293 €

      Auction House Zezula
    • Alois Nožička (*1934)
      Nov. 08, 2014

      Alois Nožička (*1934)

      Est: Kč4,000 - Kč8,000

      Alois Nožička (*1934) MY APOLOGY SINCERE FOR PEELING MYSELF HERE. FROM THE COLLECTION COMPLEMENTARY TESTIMONY. 1963. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 238x181 mm. Verso marked with authorial stamp, dating and name of work in pencil. Condition A. Alois Nožička (*1934) OMLOUVÁM SE VÁM, ŽE SE TU OLOUPÁM. ZE SOUBORU KOMPLEMENTÁRNÍ SVĚDECTVÍ. 1963. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorské zvětšenina. 238x181 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou datace a název díla. Stav A. Alois Nožička (*1934) OMLOUVÁM SE VÁM, ŽE SE TU OLOUPÁM. AUS DER SAMMLUNG KOMPLEMENTÄRE ZEUGNISSE. 1963. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 238x181 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift betitelt und datiert. Zustand A. Alois Nožička - český fotograf a kameraman. 1958 absolvoval na SUPŠ v Brně užitou grafiku a fotografii, dále pokračoval ve studiu v oboru kameramanství na FAMU - absolvoval roku 1959. Téhož roku se stal hlavním kameramanem Dramatického vysílání ČsT Praha. Od dětství projevoval zájem o výtvarný projev a o techniku. K fotografování se dostal díky otci, který mu byl silným inspiračním zdrojem. V 60. letech byl členem surrealistické skupiny v Praze. V 50. letech se věnoval výtvarné a užité fotografii žánrů. Asi od roku 1960 se přiklonil k imaginativní fotografii civilizačních objektů, obvykle v souborech „sémantických" struktur, znaků a objektů. Nejvýznamnější náměty cyklů nesou názvy: Komplementární svědectví, Amorfní modality, Hranice komunikace, Ilustrace, Partitury. V 80. letech vytváří též koláže a od 1987 fotomontážní akty kombinované s texturami. Dílo z 60. a 70. let je blízké zejména E. Medkové, Nožička však akcentuje komunikativní a konceptuální složky. Jeho práce byly prezentovány na řadě výstav v Čechách i v zahraničí. Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč / 220 - 293 € 6 000 - 8 000 CZK / 220 - 293 €

      Auction House Zezula