Helene Augusta Nyblom Sold at Auction Prices

  • [ SWEDISH ART GLASS ]
    Sep. 08, 2009

    [ SWEDISH ART GLASS ]

    Est: kr1,800 - kr2,000

    - LEBNNART och HELENA NYBLOM, flaska, Pukeberg 1920-tal, målad polykrom dekor av Venus, signerad NYBLOM, höjd 19,5 cm

    Stockholms Auktionsverket
  • [ Swedish Art Glass ]
    Aug. 03, 2008

    [ Swedish Art Glass ]

    LENNART och HELENA NYBLOM, skål, Pukeberg 1920-tal, målad dekor av blommor i rött, blått och svart, signerad NYB, höjd 12, diameter 27 cm

    Stockholms Auktionsverket