Gustaf Alfred Nyström Sold at Auction Prices

  • ALFRED NYSTROM 1844-1897 Ung flicka - byst
    Nov. 29, 2007

    ALFRED NYSTROM 1844-1897 Ung flicka - byst

    Est: kr15,000 - kr20,000

    ALFRED NYSTROM 1844-1897 Ung flicka - byst Signerad och daterad A. Nystrm Rom 1876. Vit carraramarmor, hjd 51 cm.

    Stockholms Auktionsverket