Jaroslav Pacovsky Sold at Auction Prices

b. 1906 -

    • Jaroslav Pacovský (*1906)
      Nov. 08, 2014

      Jaroslav Pacovský (*1906)

      Est: Kč1,500 - Kč3,000

      Jaroslav Pacovský (*1906) MEČOVÁ STREAM IN BESKYDY MOUNTAINS. 1950's - 1960's. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 193x180 mm (237x1807 mm). Verso marked with authorial stamp, name of the work in pencil. Condition A. Jaroslav Pacovský (*1906) MEČOVÁ V BESKYDECH. 50. - 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 193x180 mm (237x1807 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla. Stav A. Jaroslav Pacovský (*1906) MEČOVÁ IN BESKIDEN. 1950-1970. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 193x180 mm (237x1807 mm). Verso mit Künstlerstempel versehen, mit Bleistift betitelt. Zustand A. Odhadní cena: 2 000 - 3 000 Kč / 73 - 110 € 2 000 - 3 000 CZK / 73 - 110 €

      Auction House Zezula
    • Jaroslav Pacovský (*1906)
      Nov. 08, 2014

      Jaroslav Pacovský (*1906)

      Est: Kč1,500 - Kč3,000

      Jaroslav Pacovský (*1906) MOUNTAINS IN WINTER. 1950's - 1960's. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 221x178 mm (237x178 mm). Verso name of the work (author's handwriting?) in pencil, name of the author in ballpoint. Condition A. Jaroslav Pacovský (*1906) HORY V ZIMĚ. 50. - 60. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 221x178 mm (237x178 mm). Verso tužkou název díla (rukou autora?), propiskou jméno autora. Stav A. Jaroslav Pacovský (*1906) BERGEN IN WINTER. 1950-1970. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 221x178 mm (237x178 mm). Verso mit Bleistift betitelt (vom Künstler?), Name des Künstlers mit Kugelschreiber geschrieben. Zustand A. Odhadní cena: 2 000 - 3 000 Kč / 73 - 110 € 2 000 - 3 000 CZK / 73 - 110 €

      Auction House Zezula
    • Jaroslav Pacovský (*1906)
      Nov. 08, 2014

      Jaroslav Pacovský (*1906)

      Est: Kč3,000 - Kč6,000

      Jaroslav Pacovský (*1906) CHILD'S CRY. 1950's - 1960's. Silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 238x182 mm. Verso marked with authorial stamp, name of the work in pencil. Condition A. Jaroslav Pacovský (*1906) DĚTSKÝ PLÁČ. 50. - 60. léta 20. stol. Bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 238x182 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla. Stav A. Jaroslav Pacovský (*1906) KINDERWEINEN. 1950-1970. Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 238x182 mm. Verso mit Künstlerstempel versehen, betitelt mit Bleistift. Zustand A. Jaroslav Pacovský - fotograf autodidakt z Vysokého Veselí. Vystudoval obchodní akademii v Jablonci nad Nisou. Fotografoval od1926. Od roku 1948 člen SČSVU. Žil v Praze, známý autor snímků dětí, hor, staré Prahy. Jeden z autorů, kteří realizovali zásady moderní fotografie v kultivované užité tvorbě. Získal řadu ocenění na mezinárodních fotografických salónech. Odhadní cena: 4 000 - 6 000 Kč / 147 - 220 € 4 000 - 6 000 CZK / 147 - 220 €

      Auction House Zezula