Åke Pallarp Sold at Auction Prices

    • PALLARP Ake (1933)
      Nov. 22, 2016

      PALLARP Ake (1933)

      Est: €200 - €300

      PALLARP Ake (1933) Huile sur toile "Femme nue couchée". Signé en bas à droite Ake Pallarp et daté 1960. Ecole suédoise. Dim.:60x50cm.

    • Åke Pallarp född 1933. "Skogen". Monogramsignerad
      Apr. 09, 2013

      Åke Pallarp född 1933. "Skogen". Monogramsignerad

      Est: kr2,000 - kr3,000

      Åke Pallarp född 1933. "Skogen". Monogramsignerad ÅP samt a tergo signerad Åke Pallarp. Tempera och lackfärg, 31 x 23.

      Auktionskammare Uppsala
      Mar. 05, 2013

      Est: kr5,000 - kr6,000

      Auktionskammare Uppsala
    • ÅKE PALLARP, född 1933, Grå husgavel, Signerad
      Nov. 15, 2011

      ÅKE PALLARP, född 1933, Grå husgavel, Signerad

      Est: kr20,000 - kr25,000

      Stockholms Auktionsverket